Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADAMJ --- 11:56:31 29.7.2013
Quit being a drop-out!
Mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářských studijních programů EEM, KME, STM a OES
http://www.fel.cvut.cz/aktuality/mimoradne-prijeti.html
XCHAOS --- 16:51:40 25.7.2013
samozřejmě řeč je spíše o základních a středních školách... ale stejně je to pěkné...
[https://pbs.twimg.com/media/BP-CJz7CQAAgyi4.jpg:large]
DAVIDOWITCH --- 18:17:13 15.7.2013
XCHAOS: Je to lez-detem. Ale s ohledem na to ze ja se zabejvam ciste geometrickou optikou, tak je to good enough. Stejne jako ze plati newtonovska fyzika pro naprostou vetsinu pripadu.
(A foton je jen nase priblizeni toho co se tam v realu deje, protoze si to potrebujem nejak predstavit a vlno-casticovej charakter si proste nepredstavime)

A s hatem diferencialnich rovnic vrele souhlasim, i kdyz ted sem vysvetloval ze vsechny pocitacovy filmovy triky jsou o tom jak co nejlip aproximovat jednu kratickou rekurzivni integralni rovnici. :-D
XCHAOS --- 17:52:31 15.7.2013
DAVIDOWITCH: nj, tak otázka je, jestli ta úroveň "malej kousek světla" je vůbec správná a jestli nevede k řadě nedorozumění :-)

co se bezpečnosti práce týče... tak už jen vzhledem k tomu, co vše jsem byl schopen v rámci své kutilské kariéry zničit, tak uznávám, že to asi nějaké základní zaškolení chce (já jsem jen zvědavej, kdy se zmrzačím já). no... začíná to tu být offtopic, no. měl bych ten klub místo drop-outs přejmenovat spíš na "club haterů diferenciálních rovnic".... resp. taky je zajímavé sledovat, proč si lidi naopak prodlužují studium (u mě to bylo hlavně kvůli vojně, dnes pozoruju prolužování kvůli sociálním výhodám - větší daňové odpisy, apod.)

njn, asi už k tomu není co říct. počákme si, jaký další drop-out tady coming-outne :-)
DAVIDOWITCH --- 17:40:47 15.7.2013
XCHAOS: Dokud to nema vliv na tvoje psaci schopnosti kvuli deficitu prstu tak si v pohode.
A jo, prumyslovaci jsou vetsinou celkem ochotny cist manualy, protoze kazdej druhej videl nejakej vylitlej utahovaci klic ze soustruhu, obrazky z toho kdyz si clovek splete odpinac a odpojovac a tak. Nektery ty veci (uz) ani nebolej. A co se rozhledu, to zalezi. Mne kamaradka neverila ze sem mel biologii naposled v osmy tride, ja ji nebyl schopnej vysvetlit co delam protoze sme se zastavili na tom ze nevi co je foton (ne nejak vedecky, ale proste ani na urovni "takovej malej kousek svetla").
XCHAOS --- 17:31:19 15.7.2013
(jinak poslední dobou se hodně věnuji práci s nástroji jako flexa nebo vrtačka a zjistil jsem, že to má pozoruhodně špatný vliv na moje pravopisné dovednosti - pod vlivem tvrdé řemeslné práce začínám podvědomě psát všude zbytečně tvrdá y, resp. psát podobně negramotně, jak vždy psal náš místní vyučený řemeslník ve firmě... aniž bych dosáhl jeho manuální šikovnosti a celkové drzosti... s těmi profesemi, vzděláním a dovednosti je to prostě zajímavé...)
XCHAOS --- 17:29:24 15.7.2013
DAVIDOWITCH: jako nekompatabilita lidí z gymplu s technickými/praktičtějšími VŠ obory je podle mě docela problém. ne, že by gymply byly nějaký geniální... ale přeci jen mi přijde, že ti průmyslováci pak mají jakýsi deficit všeobecného rozhledu, nadhledu, kreativity, či jak to nazvat... zato jsou ale daleko ochotnější číst manuály, to je fakt... :-)
XCHAOS --- 10:35:13 26.6.2013
TečkaCZ - alamo: aj rastliny robia matematiku
http://teckacz.cz/-/23763