Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 16:32:13 14.2.2013
DAVIDOWITCH: tak jistě... to je v podstatě pořád ještě jeden z lepších případů :-)

mě zaujala ta myšlenka... že jakýkoliv úřední mechanismus je pro vědecky uvažující mysl nakonec jenom dalším systémem, jehož chování je třeba naučit se předvídat a využívat ve svůj prospěch :-) (no... Feynam měl jako koníčka otevírání trezorů, a dodnes je real-world lockpicking rozšířeným fetišem mezi určitým typem hackerů...)
XCHAOS --- 0:53:42 14.2.2013
Mohly by fungovat dotace? - Úsvit - Nová ústava - Pavel Kohout
http://www.novaustava.cz/clanky/mohly-by-fungovat-dotace
Zpočátku jsem zahořel touhou poznat, jak vlastně rozdělování peněz na vědu funguje. Tak jsem se několika prvních jednání účastnil. S překvapením jsem zjistil, že vědci bravurně ovládají taktiku přihlášek do různých výzev k čerpání peněz. Byl jsem svědkem toho, že dokázali kvalifikovaně určit potřebné člověkohodiny a procentuální rozdělení nákladů bez toho, aby si vůbec definovali reálný cíl projektu. Když jsem nad tím nechápavě kroutil hlavou, bylo mi vysvětleno, že pro správné vyplnění přihlášky je důležitější rozumět kritériím, podle kterých úředníci vyhodnocují žadatele. Cílům že stejně úředníci nerozumí a ty že se prostě dopíší tak, aby jim vlastně nikdo nerozuměl.

K mému úžasu několik podobně vytvořených přihlášek vyšlo a žadatelé uspěli. Uvědomil jsem si, že mozkový potenciál pomohl vědcům pochopit, jak funguje byrokratický aparát na druhé straně. Získali tak novou dovednost, které osobně říkám dojič evropských peněz. Bravurně ovládají psaní přihlášek, dobře vědí, na co úředníci slyší nejvíc, a nakonec spolehlivě ovládají administraci stohů různých zpráv a reportů.
XCHAOS --- 11:41:22 11.2.2013
Disrupce vzdělávacího systému podle Siemense a Karnjanaprakorna
http://spomocnik.rvp.cz/clanek/15723/
Cituji: George Siemens předkládá vizi zásadní změny vzdělávacího systému, a to tak velké, že pro ni již nestačí označení reforma či transformace. Používá slovo „disruption“, ale ne ve smyslu rozvratu, nýbrž spíše jako nespojitost. Chce naznačit, že tradiční postupy budou revoluční formou nahrazeny čímsi výrazně odlišným.
DAVIDOWITCH --- 22:51:40 6.2.2013
???: Ono i na FEL se da dostat k projektum, ale vetsinou ne no. V Nemecku te vesmes ani nevemou kdyz na tebe nemaj slusny stipko (MPI stipko je kolem 1300 cistyho, nase uni zamestnava na normalni fulltime smlouvu za cca 2k cistyho.) Amerika to ma horsi tim, ze se plati skolny, ale jinak souhlas.

A jo, chlapik s cinanama byl dobrej. A indy sem nastesti potkal jen jako supportaky, a nemel sem z nich radost.
??? --- 22:38:22 6.2.2013
DAVIDOWITCH: jj, taky znam par nedokoncenejch doktorandu z FELu. Pritom v ameru i v Nemecku to je jinak, jako doktorand muzes slusne vatit z ruznejch vyzkumnejch projektu. V Nemecku, co jsem za ty roky mel moznost poznat, vetsinou na vysokejch vedoucich pozicich byl nekdo s PhD, prijde mi, ze si tu doktoru vic vazej, byt to muze byt jen subjektivni pocit a nahoda :-)

Opportunity cost je velka jako svine, kamos doktorand s tim seknul na kybernetice FEL a nastoupil za 30 hrubyho a jeste si pamatuju tu chlastacku, kde nas zval na panaky a brutalne oslavoval, ze dostane tricitku brutto. Holt elektro prumysl dokaze bejt krutej, nekdy ziram, kdyz slysim platy bejvalejch premiantu, co dostavali jednicky z vyhazovacich elektro predmetu na FELu a ted breci s dvacitkou na ucte kazdy mesic. Kazdej svyho stesti strujcem...

Otazka, jak se bude trend vyvijet dal, indove i cinanci dokazou programovat velmi levne a zlepsujou se (na druhou stranu musim rict, ze indickej zdrojak je to nejhorsi, co jsem kdy videl, metoda se 100 argumentama a podobny spinavosti) , klidne muzem v padesati skoncit jako zebraci, protoze jsme vsechnu kesovici prohyrili a nebudeme schopny se preorientovat na programovani kvantovejch pocitacu...

Btw. cetli jste o tom typkovi, co daval svoje pracovni ukoly outsorcovat do ciny za ctvrtinu svoji mzdy ? Behem pracovni doby jen surfoval a komitoval zdrojak napsanej cinanama. Prisli mu na to admini, protoze detekovali pripojeni z ciny do firemni site :-DD
DAVIDOWITCH --- 17:58:02 6.2.2013
XCHAOS: Hele, ja myslim ze to je jiny.
Mas v ruce diplom, ze si ing. Pujdes kamkoliv a mas de facto zarucenej nastup na 25 cistyho (a spis dostanes o dost vic). Misto toho se upises ze budes dalsi 4 roky (tj. do 29ti) delat za 5-6 tisic cistyho.
Jednak z toho nejde vyzit, druhak je to opportunity cost skoro milion. A hlavne, zatimco ing ti v CR "koupi" kde co, PhD uz nema pro zamestnani skoro zadnou pridanou hodnotu. Takze, si v momente kdy dojde na nejaky povinosti (typicky minimum a statnice) dojde trpelivost a vykasles se na to.
XCHAOS --- 17:55:11 6.2.2013
DAVIDOWITCH: teď si ale vezmi, že já na své poslední škole taky školný platil (nevím už jestli měsíčně nebo za semestr)... a vyrazili mě z tý fucking VŠ matalýzy...
DAVIDOWITCH --- 16:54:14 6.2.2013
XCHAOS: Hele, to mam zase dojem ze procento dropoutu z PhD bude (alespon na FEL/FIT) zdaleka nejvetsi. Vesmes nikdo z mejch znamejch a kamaradu kdo nastoupil se nema k tomu to dokoncit. Ono za tech 5-6 tisic mesicne te to nekdy behem 4 let zacne srat :-D
XCHAOS --- 13:31:08 6.2.2013
???: tam případé dropoutství z doktorátu tu není zcela offtopic, ale je to popravdě velmi, velmi zřídkavý jev, co tak pozorouju u známých... doktorandi jsou sorta trochu sama o sobě (ta zase dropoutla z ochoty/schopnosti se někde normálně zaměstnat či podnikat :-)

WILDENBURY_SQ: jsem rozeslal pozvánky plošně, no :-) tenhle klub je takový můj "vlajkový" protože já prostě cítím, že nepatřím ani mezi "dokončené SŠ" ani mezi "dokončené VŠ", ale že jsem extra kategorie, v dotaznících opomíkená.... je tam dost velký překryv s ajťákama a prostě já rád bojuju za práva menšin, které o sobě ani nevědí, že někdy existovaly (a případně existují pouze hypoteticky: například feministická pornografie, případně feministicky protestující proti feminusmu apod. :-) všechny tyto menšiny sleduji, miluji a podporuji :-)

ale klid, rád tě tu vidím :)