Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALMAD --- 17:42:21 13.9.2012
XCHAOS: Ja prave myslel, zes uz to nasel ;) Ja jinak teda veci ke kterym bych potreboval lepsi matiku znam tuny :)

A ano, i ta blba predikce prenosu dat aka datamining moc vysokou matiku nepotrebuje, ale nejakou jo a to je treba dobra motivace.

Ta tendence psat program je dobra. Akorat pro urcity (i prakticky) problemy naprosto nepouzitelna pokud chces vysledky zazit v tomhle vesmiru, a tam nastava ta motivace ;)

KEDRIGERN: Me se libi jak se k problemum odrazi Zed, http://learncodethehardway.org/ , mel by napsat neco o matice ;) Ale jinak me treba prekvapilo, jak se mi libilo TAOCP, sice je to suchy, ale dobry -- je mi lito ze sem to neodhalil kdyz sem jeste zkousel studovat.
??? --- 17:02:27 13.9.2012
XCHAOS: Calculus for dummies :-)
XCHAOS --- 13:33:52 13.9.2012
???: pfff, to si jen myslíš... matematik umí člověku pošramotit sebevědomí - a to je jedna z nejhorších forem mučení :-)
XCHAOS --- 13:24:24 13.9.2012
???: skripta ještě nejsou to nejhorší. nejhorší je rádobyvtipná přednáška, která strašně rychle opustí pole dosud známého a vrhne se okamžitě na pole neznámého, s tím že poskytne soupis abstrakcí, které je třeba se naučit, aniž by byla šance na jejich pochopení.

já potřebuju jakousi "vysokoškolskou matematematiku pro zvláštní školy" - tedy ke každé abstrakci okamžitě dodat fyzikální, ekonomický, informační, geometrický či jiný model - prostě nic neprezentovat jen jako algebraický zápis....
XCHAOS --- 13:22:40 13.9.2012
ALMAD: to je složitý... já jsem hodně orientovaný na cíl. Cílem by pro mě nemohlo být "naučit se to" (pro nějaké svoje vlastní uspokojení) - ale musel bych mít nějaký cíl, který si žádá pochopení nějaké vyšší matematiky.

Troufám si říct, že poslední rok jsem takový cíl možná našel.. ale to by tu bylo offtopic :-) Ale já tedy stejně spíš než abych nějaký problém převáděl třeba na diferenciální rovnici, tak mám tendenci napsat si program, který mi třeba naplní databázi poměrně primitivníma hodnotama pro velké množství vstupních hodnot, apod....

přitom některé procesy u nás ve firmě (srovnání , případně predikce přenosů dat jednotlivých klientů) by už docela asi nějaká vstupní data pro nějakou složitější analýzu poskytla.. dá se říct, že mě s těmi daty víc baví pracovat intuitivně, než na ně aplikovat nějaké modely (ale zase ta data mi daleko víc baví mít, než nemít! sleduju to prakticky denně, ty grafy a žebříčky...)

(nakonec ta intuice stejně asi jen vytváří v nevědomí nějaký matematický model, ale to je právě to... )
??? --- 12:58:55 13.9.2012
Jeste ke skriptum - studuju dalkove VS v Nemecku a skripta jsou uplne stejne nudny a nectivy jako ty cesky, takze u sousedu vypada situace stejne :-) Skripta v tyhle podobe uz delsi dobu pokladam jen za referencni prirucku, kterou si rychle projdu pred zkouskou, jestli jsem na neco nezapomel.
KEDRIGERN --- 12:40:26 13.9.2012
ALMAD: A znáš nějaké dobré? Zrovna v této oblasti (programování/matematika) jsem nenašel moc lepší (dle skript).

Třeba v oblasti studia atické řečtiny ano :).
ALMAD --- 12:34:35 13.9.2012
???: Jo, to zas jo. Nicmene ja jsem vseobecne skepticky k ceskemu skolstvi, takze vzhledem k mym ocekavanim mi to nepripadalo tak hrozny ;)
ALMAD --- 12:33:27 13.9.2012
XCHAOS XCHAOS: OK, zkusim to bez doprovodneho textu:

Kdyz ti prijde ze nektera matika neni spatna, ale sere te jak te to ucej ve skole, proc se ji nenaucis bez skoly?
??? --- 12:24:49 13.9.2012
ALMAD: No ja mel 6 matik a dal jsem vsechny, me matika i celkem bavi a bavila, na stredni jsem jezdil na mat. olympiady, stezuju si na obsah (moc analyzy a to i specializovany, malo diskretky) + odflaknuta pedagogicka sluzba, roboti prepisujou ze skript definice na tabuli, ve skriptech se nikdo neobtezuje neco poradne vysvetlit, sbornik definic a dukazu, fakt chabe.