Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 14:48:34 14.3.2012
XCHAOS: No to byla pochopitelne recese, v Sladkovicove ustavu totiz vystudoval socan Hasek - jak jinak nez prava. Taky neuznavam kupceni, ale vadi mi, protoze degraduje uroven titulu z normalnich skol - viz. clanek o poctu vysokoskolaku.
XCHAOS --- 14:35:56 14.3.2012
???: tak pozor, kupované tituly vůbec neuznávám :-) já právě razím, že být dropoutem je lepší, než si koupit titul.
KEDRIGERN --- 14:20:00 14.3.2012
???: Právníci jsou prachy. Díky ohýbání legislativy jsou tihle zrůdy (vláda) u kormidla... Kdyby nebyli schováni za mocný a výkonný aparát, tak by byly dole raz dva. Potřebují všeho schopné hady (právníky).

To není konspirační teorie. To je pozorování.
DAVIDOWITCH --- 23:56:05 13.3.2012
???: Cirej populismus.
A ad Bankovni institut, tomu to taky loni natahl Dobes pres protesty AK.
??? --- 23:29:32 13.3.2012
Smerem na vychod se nachazi jeste jeden ustav, kde je nulove riziko stat se dropoutem, zde je hymna ve stylu Evy & Vaska:

Hymna Fakulty práva Janka Jesenského - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=Hd85Ajaesp0

??? --- 23:22:06 13.3.2012
V souvislosti s plzenskejma rychlopravama by me zajimalo, jakej je opravdu duvod Dobesova rozhodnuti prodlouzeni akreditace. Myslim, ze jadro pudla bude jinde nez oficialni medialni verze, ale nemam pro to zadnou dobrou konspiracni teorii.
XCHAOS --- 12:21:37 13.3.2012
hele zpět.. jsme tady strašně offtopic. zkouškové už dávno skončilo... čekal bych, že se v diskuzi ozvou nějací noví dropouti (samozřejmě klidně i neprogramátorští ... zajímalo by mě, s čeho se propadá na jiných oborech)
XCHAOS --- 12:20:20 13.3.2012
???: to mi povídej, vždyť o objektovém polymorfismu v C jsem se tady na NYXu 2 roky hádal ve svém klubu [ ANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API ] :-) a překompiloval jsem i několik funkčních příkladů (pořád uvažuju

dokonce to umím zabalit krásným makrem - jenže dojde k dvojímu vyhodnocení výrazu, takže je to stejně pro "opravdové programování" moc prasecké :-) mám takový tajný plán vložit svůj příklad do kapitoly o objektovém polymorfismu na wiki, ale už jsem dostal od wikipedistů párkrát přes čumák, tak s touhle svojí subverzí zatím váhám :-)
XCHAOS --- 12:15:09 13.3.2012
ALMAD: já Smalltalk neznám :-) představa, že i operátor je objekt (a ne metoda objektu) jsem uvedl jako příklad exotické abstrakce, která přesahuje mojí každodenní praxi - ale asi by mě bavilo navrhovat jazyk, ve kterém by to takto bylo.

Spíše jsem zatím uvažoval o jazyce (skriptovacím, dynamicky typovaném), ve kterém by základní instrukce (jako IF a FOR) byly jenom speciální operátory, a bylo je tedy možné použít i uvnitř expressions vracejících hodnotu - víceméně, inspiroval mě céčkovský divno-operátor (ex?a:b), a napadlo mi, že by mohl velmi jednoduše existovat operátor rekurze: např. @( .... $ ) - zavináč by definoval začátek rekurze a dolar by v tomto bodě zavolal nejbližší vnější rekurzi (nevím, jestli to je to samé, jako lambda funkce)

např. součet čísel 1 až n by se v mých "rozšířených C výrazech" zapsal takto: (samozřejmě - čárka je cool operátor pro zmatení nepřítele, ale fakt bych nerad, aby to byl ještě navíc objekt :-)

(i=0),@(i<n?++i+$:i)
což by znamenalo např. n=4 postupný návrat hodnot 1+2+3+4

(vlastně je to rozšíření možnosti anonymní funkce, kterou znají C11 i C++11 ještě o rekurzi, ale to je tady offtopic - to patří spíš sem: http://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=14112;n=63a5 )

(už jsem zdůraznil, že můj vztah k matematice je hodně BDSM, a to konkrétně sadistický: baví mě jí týrat - zatímco na VŠ se od studentů vyžadovala ve vztahu k matematice spíše přísná submisivita :-) myslím, že něco podobného kdysi uměly programovatelné kalkulačky, ale já se dostal k normálním mikropočítačům dřív, než jsem se s nimi naučil...)
??? --- 12:14:04 13.3.2012
XCHAOS: Tak v Cecku jde zbastlit dokonce i polymorfismus, jakozto jeden ze zakladnich konceptu OO (napr. v linux kernelu struct inode_operations) pres ukazatele na fce a struct, ale vypada to dost osklive.

K funkcionalnim jazykum se vyjadrovat nebudu, nejsem expert na tomto teritoriu, urcite kvituju jejich velkou odlisnost od mainstream imperativnich jazyku.