Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 17:01:42 16.9.2011
British Schoolkids To Be Taught Computer Coding - Slashdot
http://developers.slashdot.org/story/11/09/16/147238/British-Schoolkids-To-Be-Taught-Computer-Coding

hmm, pokud by se programování učilo ve škole, tak by mě asi taky nudilo. já nevím.. mě na tom asi bavilo to, že to bylo něco, co šlo "proti škole"... programovat na počítači bylo zábavné právě proto, že jsem se to učil u sebe doma, ve škole se to tehdy učit nešlo. pokud by mě učili programovat ve škole, tak k tomu možná zaujmu přístup jako co já vím, k matematice... a budu se doma bavit něčím úplně jiným.
XCHAOS --- 12:35:15 15.9.2011
???: právě High Frequency Trading je úplný nesmysl, a lidi by měli vymýšlet věci, jak se bez něj obejít.

osobně moc nedůvěřuju ani koncepci Bitcoinu, ale pořád lepší šifrované potrojné účetnictví, než High Frequency Trading ... to je prostě plýtvání zdroji.
??? --- 12:32:16 15.9.2011
XCHAOS: ja se osobne bojim, ze matematika ma vliv na financni krizi vetsi nez si myslis. podivej se na takzvane "tisicinove chlapce", geniove kteri jsou schopni napsat aplikaci, ktera v tisicine vteriny udela jeden obchod... tomu nemuze lidsky faktor (broker) konkurovat. a pak se neni co divit, ze penize jsou virtualni.
ale seru na to, ty ses vecnej oportunista a debata s tebou je zbytecna.
??? --- 12:31:58 15.9.2011
XCHAOS: O financni matematice nevi ani tuk, je to videt jen z toho jak popisuje vznik financni krize, muze za ni prece matematika! V tom je ovsem znacne mimo (jako ostatne i ve zbytku clanku), slo naopak o to, ze ratingove firmy jsou plne "spodiny" wall-streetu, ktera neni schopna vytvorit poradne ekonomicke modely, vydava pochybny rating a necha se od silnych firem vodit za nos. Takze prave naopak, kdyby v ratingovych agenturach byla opravdu matematicka elita, tak by ke krizi sotva doslo, nebo by mela podstatne mekci dopady.
XCHAOS --- 12:28:24 15.9.2011
???: tenhle člověk myslím příliš neprotestuje proti kupeckým počtům :-) i když ten článek není napsanej extra dobře, chvílema to fakt působí spíš jako ironie

problém je, že se matematika aplikuje i na záležitosti, na které to prostě není vhodné... viz zmiňované příčiny finanční krize, mezi které patřily zcela neprůhledné algoritmy, díky kterém byly zjevně nedobytné pohledávky prezentovány jakožto aktiva.

je to něco podobného, jako když se z nějakého náboženství zcela vyprázdní původní obsah, původní učení... a stane se z toho prázdná forma, které se staví s vynaložením obrovského úsilí pomníky. historie je takových případů plná.
??? --- 12:20:55 15.9.2011
XCHAOS: ten clanek je naprostej blabol. je to poslednich dvacet let videt, jak mladym lidem chybi jakykoliv analyticky mysleni nebo schopnost spocitat si vlastni vejplatu ci vyjit s rozpoctem.
ja osobne bych byl proto, aby matematika byla povinnym maturitnim predmetem, protoze je to jeden z tech predmetu, kde proste musite pouzivat mozek a tim ho trenujete pro budouci reseni ruznych problemu (nejen matematickych).
rekl bych, ze poslednich 20let vyuka matematiky a fyziky tezce upada a je to skoda, protoze to holt vysvetluje, proc sou lidi blby a musi se jim treba v televizi formou reklamy rikat i takovy koniny jako "vase televize, vase dite, vase zodpovednost".

ja osobne maturoval z cestiny, nemciny, matematiky, fyziky a programovani.
vs jsem nedodelal (pokus o cvut fel), protoze nejsem teoretik, mam rad praxi a tak jsem sel sroubovat kompy :)
DAVIDOWITCH --- 12:05:56 15.9.2011
XCHAOS: Chce rict, ze si mysli ze kdyz mame ty pocitace, tak lidi nepotrebujou vedet co je a jak se chova logaritmus, protoze to prece vi ten pocitac.
To sem si z toho textu odnesl ja, a jeste ted z toho mam husi kuzi.
XCHAOS --- 12:04:47 15.9.2011
DAVIDOWITCH: tak jako ta stylizace není dobrá, ale co chce říct, je v podstatě zajímavé
DAVIDOWITCH --- 21:05:04 14.9.2011
No, tak jelikoz zacal tim, ze matematika neexistuje a existuje jen aplikovana matematika, tak ten zbytek asi nema smysl moc cist, ne?
XCHAOS --- 11:36:38 14.9.2011
Matematika je totálně k ničemu aneb bludy médií a odborníků. Blog - Tomáš Štambera (blog.iDNES.cz)
http://stambera.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=210211&bk=74270
zajímavé... sice to není o matematice jako takové, ale spíše o finanční matematice.. ale přeci jen :-)