Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 21:21:15 26.5.2011
???: jako nejsem si jistej, jestli nemám přesně opačný cíl, než tyhle americký rychlokvašený podnikatelé.. já nechci inovaci zrychlit, ale napak zpomalit - lidi vymýšlejí hrozný ptákoviny, dneska :-)
??? --- 18:19:52 26.5.2011
XCHAOS --- 23:09:22 18.5.2011
DAVIDOWITCH: no, asi jsem se ze zoufalství snažil nějak rozvířit stojaté vody svým specifickým tématem :-)

ok, ontopic by měly být témata v záhlaví: tedy, je to prostě diskuze lidí, co ty vejšku (zatím) nedokončili o svých vlastních specifických problémech (nebo naopak bez-problémech ... pokud mají pocit, že to mají na háku a VŠ by jim k ničemu nebyla).

prostě jsme svérázná kategorie v rámci populace - a ti, co to ani nezkusili, na stejně tak ti, co to dodělali, nám nemohou tak úplně rozumět. (např. už jen ty dotazníky, kde uvádí "nejvyšší dosažené vzdělání" - naposledy při sčítání lidu - to dovede tak nasrat, pokaždý ! :-)
DAVIDOWITCH --- 23:05:17 18.5.2011
XCHAOS: No, zminils to jako obecny priklad toho, co se uci navic, nebo naopak nema ucit na VS. Mne to prijde celkem ontopic, navic je tu jinak trapne ticho.
XCHAOS --- 22:39:44 18.5.2011
ALMAD: mohl bych argumentovat, že zase na globálním netu je větší konkurence - takže to, čím se u nás v českém prostředí zabývají 1-2 weby se světově tříští mezi desítky a stovky těch v angličtině, které si vzájemně konkurují :-)

ale v podstatě je to nepodstatné - české i globální databáze je "trochu" potřeba optimalizovat. první počiny umatlané v době na přelomu tisíciletí prostě budou v nových podmínkách a pod nánose dat shromážděných za ta léta asi brzo podobně neaktuální, jako 20 let staré aplikace pro MS-DOS.

(myslím, že jsme už offtopic... určitě jsem to zmínil jako obecný příklad něčeho, a ne jako téma, kam by se to tady mělo stočit nadlouho...)
ALMAD --- 16:37:25 18.5.2011
XCHAOS: "hele, je to můj odhad. praxe webhostera, hostujeme pár stovek databází, odhaduju."

Mno, jak velky je to vzorek?

A predevsim, kolik tech databazi je pro anglofonni svet, tj. s celosvetovou navstevnosti?
XCHAOS --- 11:48:24 18.5.2011
(jo a ten Nikola Tesla [ XCHAOS @ college drop-outs (kolikrát jste nedokončili vysokou školu ? jaký je rekord ?) ] snad byl drop-out jen kvůli nedostatku prostředků na studium....)
XCHAOS --- 11:47:50 18.5.2011
ALMAD: hele, je to můj odhad. praxe webhostera, hostujeme pár stovek databází, odhaduju.

jinak větší firmy, když mají třeba statisíce záznamů a k tomu nějakou návštěvnost, tak už to musí docela řešit, aby měli dostupnost. ale je fakt, že já pro větší firmy tolik nedělám.

(BTW tohle nemá být klub kde se bude debatovat výhradně o tom, jak velké optimalizace SQL se mají na jaké škole učit, a jestli na vejšce nebo na gymplu.. bylo to námatkové téma...)
ALMAD --- 23:22:12 17.5.2011
XCHAOS: "Internet je tvořen dnes z největší části tvořen aplikacemi nad databázemi, které mají typicky jen tisíce až statisíce záznamů" -- v Cechach nebo mimo ne?
XCHAOS --- 23:32:18 15.5.2011
DAVIDOWITCH: hele, ne tak docela... vlastně ani nevíš, co já přesně chci - uvedl jsem to myslím jen jako příklad. a myšlenka, že VŠ vzdělání má připravovat na psání her je zábavná - já po gymplu byl poměrně pevně přesvědčen, že se budu živit psaním počítačových her... ale tak nějak jsem sklouzl nejdřív k shareware a pak k free software... nějak mě bylo divný sám hry pirátit a chtít za ně současně peníze, a nakonec mě přestaly bavit úplně.

co si pamatuju hry jako aplikace, tak především mají takovou zvláštnost, že většinou "víš, kolik čeho bude" - a můžeš se taky stoprocentně spolehnout na to, "jakého typu to bude" - prostě nepracuješ s daty třetích stran. Ano, algoritmicky je to jistě nesrovnatelně složitější, než všemožné CRM a CMS systémy - ale současně, izolace od "problémů reálného světa" ti taky umožňuje nějaké problémy jednoduše ignorovat. Což já vidím přesně jako rozdíl v té "akademičnosti" vs. "inženýrském přístupu" - autor počítačových her je umělec, pracuje v "chráněném prostředí" a vybírá si, od které múzy se nechá políbit - zatímco autor webových aplikací je spíš něco jako inženýr navrhující čističku odpadních vod (vhodné i pokud přihlédneme k Freudově metafoře peněz coby výkalů :-)

(jinak celá staletí byla např. za univerzitní vzdělání pokládána hlavně teologie... přírodní vědy bojovaly o svoje uznání poměrně dlouho.... informatika je specifický obor hlavně rychlým vývojem)