Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 17:36:14 23.6.2010
http://thinkexist.com/quotation/if_you_want_to_get_laid-go_to_college-if_you_want/339972.html
“If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library.”


... komu z vás to zafungovalo jako Zappovi ? :-) (mě tedy rozhodně jen velmi nepřímo.. a v knihovně jsem ani ještě nebyl :-)
XCHAOS --- 19:27:51 12.6.2010
myslel jsem to úplně jinak, spíš v čistě teoretické rovině.

to je jedno. zpět k tématu klubu. je určený pro všechny, který věří, že nedostudovat tu správnou školu a nechat se vyhodit v tom správném ročníku je daleko lepší, než mít koupený právnický titul z Plzně. pokud vám to přijde jako rozumné téma, tak klidně pozvěte i své přátele.

tohle je "college drop-outs comming out" klub :-)

jak v tomhle kontextu vidíte třeba zavedení školného, které nad některými z nás :-) (nad námi vyhozenými už ne :-) v těchto dnech visí ?
??? --- 18:25:54 12.6.2010
ALMAD: i u opravdu dulezitych veci se ti obcas stane, ze pri nasazeni, nebo jeste lepe az nejakou dobu po nasazeni se objevi zavada, ktera navic nejlepe nejde reprodukovat ve 100% pripadu... takze nerikej, ze se nepredvidatelnosti nedejou (ono je to o to nepredvidatelnejsi, ze casto je potreba hledat chybu na pomerne siroke mnozine pocinaje napajenim pres stav hardware, ruzne (ne)kompatibilni verze vsech moznych firmwaru, OS, aplikaci a to nemluvim o ciniteli mezi klavesnici a zidli :) )
XCHAOS --- 14:34:08 11.6.2010
ALMAD: myslím, že tady mluvíme každý o něčem úplně jiném.
ALMAD --- 11:24:59 11.6.2010
XCHAOS: Takto je samozřejmý, akorát je pak humanitní všechno.

Já měl na mysli to, že nemálo algoritmů bez kterých by nebylo navrženo nemálo věci vzniklo čistě teoretickým výzkumem.


XCHAOS: Ad ta druhá věta, to že děláš bez QA neznamená, že to dělají všichni.

A především, pokud vím, tak u těch *opravdu_důležitých* věcí se dělají formální verifikace, takže se tam sw nepředvídatelnosti nedějou...
XCHAOS --- 10:47:19 11.6.2010
a hlavně "živelností" jsem měl na mysli určitou živelnost celého světa okolo... člověk pak přijde a vymýšlí nějaké "teoretické základy" až dodatečně, na základě pozorování v podstatě nepředvídatelného světa.
XCHAOS --- 10:40:19 11.6.2010
ALMAD: tak já se skutečně zabývám převážně síťovými aplikacemi, že jo... a tam se okolní síťové prostředí tak nějak mění bez ohledu na záměry jak uživatele, tak i autora aplikace.

"živelností" jsem ale myslel obecně nepředvídatelné prostředí, ve kterém aplikace pracuje... typu, že sice byla navržená bez nějakým omezení např. na velikost zpracovávaného souboru - ale pak stejně nikdo reálně neví (nebo netestoval), co to udělá s dostatečně masivním souborem, apod. nemusíš rozpitvávat do detailu každé slovíčko co napíšu, snad :-)
ALMAD --- 23:15:10 10.6.2010
XCHAOS: To jistě, já si nějak představil živelnost u některých typů aplikací a rozesmálo mě to :)


XCHAOS: Hledal jsem a nenašel, které to prosím pěkně jsou? (tj. ne webovky, prohlížeče nebo kvosky, ale třeba řídící jednotky..)
XCHAOS --- 23:00:41 10.6.2010
KEYMASTER: to už se rozhodně stalo :-) ale to si můžeš najít sám :-)