Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 10:25:40 26.6.2008
DAVIDOWITCH: nevím :-) tak především: musel bych se pošesté na nějakou školu přihlásit. což se mi nechce... ne že bych přijímačky úspěšně neabsolvoval určitě už více jak 10x: kdysi v 18ti mě vzali ještě na strojní, nevzali na anglistiku-filosofii - což je celkem pochopitelné, protože jsem v té době neuměl anglicky a nevěděl nic o filosofii :-) - co proboha asi tak člověk může mít přečteného v 18ti ??? - od té doby jsem měl zajímavé období, kdy mi několikrát vzali (ale jednou také nevzali) na VŠE - a několikrát vzali (ale možná jednou nevzali, ale nejsem si jist) na různé obskurnější varianty studia MFF (dálkové, Bc. apod.)

s přijímačkama tedy nemám problém - spíš mě fakt znova děsí opakování anabáze snadný prvák (levou zadní) + vyhazov právě z jednoho předmětu ve druhém ročníku, který mě nebaví natolik, že ho neudělám ani ve třetím ročníku. Pošesté prvák... inu, to by byla nuda, ale to bych přežil. Ale potřebuju především najít obor, kde nebude ve druháku ten předmět, ze kterého propadnu dvakrát po sobě...
DAVIDOWITCH --- 9:16:26 26.6.2008
Pokud sem dobre pochopil, tak ted zadnou skolu nestudujes... takze.. co ti brani vybrat si specializaci v tehle vecech?
XCHAOS --- 23:31:05 25.6.2008
ha ! zcela zásadně mi chybí studium oborů jako

http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnomathematics
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnocomputing

...já se prostě minul specializací, no :-)
XCHAOS --- 15:26:12 26.5.2008
XCHAOS --- 22:11:33 14.5.2008
DAVIDOWITCH: no to je právě ten háček :-)
DAVIDOWITCH --- 20:35:43 14.5.2008
XCHAOS: Jako ze by ti systemove umoznili nedelat prvak, druhak a tretak? No, to umoznej, staci mit bakalarskej titul a nemusis delat :-)
XCHAOS --- 19:43:32 14.5.2008
DAVIDOWITCH: jj, ten limit tam je. mě to nakonec přestalo bavit, dělat ty první tři ročníky furt kolem dokola na různých školách.

chce to systémovou změnu :-) (ale že jsem na MFF nechodil na ty přednášky o SQL, toho trpce lituju, protože teď teprve zjišťuju, jaká jsem v tomhle oboru lama...)
DAVIDOWITCH --- 19:33:11 14.5.2008
V relativne cerstvych sestadvaceti bych si dovolil nesouhlasit (ted dopisuju diplomku), ale nejspis to bude rozdilem oboru. Cim dal v tom studiu sem, tim vic se dozvidam o tom co me zajima (chip design) a vic prilezitosti mam na tom delat (pro IBM apod).
IRKA --- 17:48:11 14.5.2008
DAVIDOWITCH: hm pět let je na me jak se znam docela malo:). ja mam ffmu. ted me ale napada, ze bych vlastne stejne musela delat i ty prijimacky!!!!:(
jinak se pridavam k nazoru, ze od 25 dal zacina byt dost tezke nachazet v obsahu studia neco skutecne prinosneho pro realny zivot...rozhodne mam ted pocit volnosti, v tom ze polykat budu jen informace které si sama vyberu a ktere maji pro me smysluplny kontext a spějí i nekam jinam nez do docentskeho kabinetu a indexu. no uvidime...
DAVIDOWITCH --- 17:29:37 14.5.2008
Asi zavisi na konkretni skole.. kazdopadne FEL (coz vubec nemusi bejt stejny jako jinde) uznava zkousky libovolny (nemusi clovek sam ukoncit, proste musi mit tu zkousku hotovou), ale ne starsi nez 5 let.