Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FIKSUPOJKA --- 20:38:59 31.3.2008
XCHAOS: Můžeš mi to trochu vysvětlit s tou kulturologií?
XCHAOS --- 21:37:18 30.3.2008
a když jsme u toho.. když může jako VŠ obor existovat např. [ Kulturologie ] tak nevím, proč by nemohla existovat "počítačologie" bez matematiky :-/
XCHAOS --- 19:06:09 26.3.2008
WENCA: no hele... já si počkám na tu certifikaci Debianu :-)
WENCA --- 20:08:37 25.3.2008
Jeste jak jsem tu kdysi neco blekotal o RHCE, atd.
Interview with organizers of the BSD certification exam
XCHAOS --- 9:04:08 20.3.2008
ALMAD: To, že argumenty z Wiki nejsou vhodné pro citace ve vědeckých pracech, se toho řešilo docela hodně. Jedním z důvodů podle mě je, že se to mění v čase, takže i kdyby byl ten článek sebepřesnější, tak by asi bylo vhodné uvést kromě jeho názvu ještě jeho datum, samozřejmě. Jiným důvodem je, že Wiki samozřejmě potenciálně ohrožuje zavedené mechanismy vědecké publikační činnosti a autoritu kanálů ve kterých se publikují vědecké články.

Aby bylo jasné: mě přijde, že současná Wiki je na úrovni novinových článků nebo populárně-vědeckých publikací. Na vědu to zatím ještě asi stavěné není. Ale přečti si někdy nějaký vědecký článek (pomáhám současné přítelkyni sem tam něco málo překládat z jejího oboru, kterým materiálové/tkáňové inženýrství - tedy, spíše materiálové inženýrství pro lékařské účely, dá se říct) a zjistíš, jaká komedie to je: všichni badatelé v daném oboru používají několik málo "klíčových slov", kterými je popsané to, co s těmi polymery provádějí: výsledky také musí dopadnout +/- stejně, jako už někdo publikoval jinde, tzn. liší se hlavně slovosled: češi používají typickou "Czenglish", zatímco čínané z hong-kongu to píší pozpátku, apod. Jinak samozřejmě to ale funguje: každé pracoviště ve světě ten pokus tak jako trochu pozmění a dostane trochu jiné výsledky... podívej, já jsem ale ten poslední, kdo tvrdí, že k poctivé obživě stačí jen kecat, a není potřeba na nic skutečně sáhnout... ale faktem je, že komunikační média se mění... před třemi tisíci lety se výsledky vědecké práce obvykle tesaly do kamene (Stonehenge)... ale v Egyptě přišli na to, že papyrus snese všechno a je levnější a v Mezopotámii zase místo kamene inovativně použili levnější hlínu, do které zamokra ani nebylo potřeba tesat... tomu říkám první Web 2.0 mediální revoluce...

Co až se objeví "vědecká wiki" ?

Jinak ty body jsou nuda ale:

1) moje první a druhá věta prostě polemizovaly mezi sebou navzájem. proč bych měl čekat, až přijde někdo další, a bude se mnou polemizovat, když stejně vím, že to udělá, ať už napíšu cokoliv ? já tímhle stylem psaní názorně demonstruju, že jsem na polemiku připraven, a dovedu ji i částečně předjímat.

2) ne. ale jsou to ti lidé z mého oboru, které bych možná respektoval :-) myslím, že ty programátorské triky, které se tehdy používaly, představovaly zajímavý směr myšlení, a je škoda je zahazovat jen proto, že už máme více RAM a více výkonu CPU a více místa na disku. možná, že VŠ obor, který by mě zajímal, by byla "informační archeologie"...

3) nediskriminuji. (někteří) moji zaměstnanci diskriminují mě ! (a kdo zná mojí firmu, může to určitě potvrdit).

4) ok, matematická teorie by se měla týkat poskytování služeb víceméně konstantnímu okruhu zákazníků, za víceméně paušální poplatky, které se ale mohou měnit v čase, ale ne úplně nepředvídatelně. podle mě nejblíž bude bankovnictví, pojišťovnictví a vůbec finanční sektor...

5) souvislost s tématem je taková, že když malá firma poskytuje stejné služby jako megakorporace, tak to nutně musí dělat tak trochu baj-woko, a vycházet z toho, že lidé si nejspíš pořídí stejnou službu, když bude trochu levnější - a místo ultrapřesných výpočtů se zcela nepřesnými čísly (protože nejde předpovídat preference zákazníků ani vývoj na trhu ani nové IT produkty které na trh teprve vstoupí) se prostě jenom zuřivě hledá na čem by šlo ušetřit...
ALMAD --- 1:09:13 20.3.2008
XCHAOS: Nemyslím si, že by šlo o sklony elitářství, ale o tom, že některé obory prostě nejsou pokryté dostatečně. IT je pokryto poměrně dobře (i když jak které obory). (Bio)chemie nic moc. RPG skoro vůbec. Nicméně mi jde o to, že jistě slouží solidně pro povrchní přehled, ale neodvážil bych se argumenty z wikipedie použít např. v nějaké své odborné práci (ono to ne vždy moc cituje primární zdroje) a o to, že když se někdo ve svém oboru skutečně orientuje, tak jeho znalosti řádově přesahují wikipedii. Tudíž to pro něj není extra zajímavé.

Takže určitě wp neopovrhuji, ale ani po tvých argumentech ji nepovažuji za kvalitní hloubkový zdroj informací. A stále trvám na tom, že po studiích mohou zůstat informace, které přesahují wp (např. proto že vlastníš primární zdroje).

XCHAOS:

1) Dostal si mně. Pokud text ale prostě přísun informací na VŠ měl řadu problémů, oproti internetu. samozřejmě, že to, že někdo ověří, zda se informace ty neztratily a nezkreslily, a absolvent je schopen je prakticky použít, je dobré a chybí mi to, ta zpětná vazba. je reakci na lidi, co vykládají, že hlavní je sebevědomí, a školu nepotřebují, tak jsem skutečně nechápavý.

2) Jiná kritéria než zda si člověk stáhnul na poněkud postarší technologii jsou pod tvé rozlišovací schopnosti? Poznamenávám si. Anyway, pro potvrzení: Chápu to dobře, že "lidi co na svůj obor umí skutečně sáhnout" se poznají podle toho, zda si sáhli na Z-80?

3) Jistěže. Já jen (celou dobu) narážím na to, že dokud se nerozrosteš nad určitou mez (ve které je ten člověk hrazen s práce jiných), tak si některé lidi prostě nemůžeš dovolit. A tak diskriminuješ.

4) OK, poznamenávám si. Nicméně pochybuju, že bych našel pointer na matematický vzorec, páč "vzorec pro hodnotu zákazníka webhostingu beroucí ohled na jeho tarify" se dost těžko někde bude vyskytovat a ani to neni cíl ekonomických teorií.

Nemáš náááhodou na mysli aplikace ekonomických teorií vhodných pro tvůj případ? To je něco jiného.

Jo a nechytil jsem ten tvůj pointer. Pojem "klasická teorie" neberu, které z těch hromad existujících máš na mysli?

5) ....ano. (souvislost s tématem mi definitivně utekla, uzavírám)
XCHAOS --- 14:52:59 19.3.2008
ALMAD: ano, u lidí se sklony k elitářství nemívá Wikipedie dobrý zvuk. Zajímavé, že třeba humanitní vědci ji pokládají za relativně přesnou v technických oborech a přírodních vědách, ale za nepřesnou v jejich oborech. A ty tvrdíš zhruba to samé.

Nicméně: když tam chci najít třeba bibliografii Uberta Eca - najdu jí tam. Když tam chci najít info o nějakém programovacím jazyce, najdu tam odkaz na oficiální homepage toho jazyka. Atd., atd. Pokud od Wiki nečekáš zázraky, tak nevidím, proč ji opovrhovat. Ty informace tam nejsou úplné a zcela přesně formulované - ale jen málokdy jsou vysloveně lživé.
XCHAOS --- 14:50:45 19.3.2008
ALMAD:

1) nech to plavat. vůbec si to nepochopil... šlo trochu o reakci na lidi, co vykládají, že hlavní je sebevědomí, a školu nepotřebují

2) ano, mohou. dneska jsou třeba jiná kritéria, kterou jsou pod mojí rozlišovací schopností. já se chci ale učit od lidí, co na ten svůj obor umí skutečně "sáhnout" a nějak to předvést... ti mají můj respekt.

3) ano, já nejsem rozhodně milionář. ale pořád věřím, že mě to může obohatit i jinak, než jenom finančně.

4) asi se vyskytuje, tak ale uveď nějaký pointer - nejlépe na matematické vzorce, které se přímo toho týkají... já uvedl pointer na teorie, které k tomu nepřihlíží. připomínám, že ve hře jsou i přestupy na vyšší tarify (o to se celou dobu snažíme, např. u toho webhostingu zrovna... ale i u ISP..)

5) kdo říká, že nějakou analýzu příjmů a výdajů nemáme ? ale software, který ti přesně řekne jaká změna čeho ve firmě ovlivnila co přesně dalšího a zda si na tom vydělal nebo ne, takový stojí milióny... neříkám, že tímhle směrem neuvažuju, ale chce to promyslet, nesčítat jablka s hruškami, a zahrnout do toho i sociální aspekt toho, co děláme... např. rozhodně neudělám nic, díky čemu bych měl více peněz, ale méně času si je užít, nebo kvůli čemu bych musel dělat zjevný podraz.
ALMAD --- 14:45:37 19.3.2008
XCHAOS: Po mém učení zpravidla zbývá hromada materiálů, které zhusta bývají platné i po těch pár letech (jistě některé teorie mohou být překonané, ale ty základy se dost často nemění)...samozřejmě ne u všeho, ale jen jsem chtěl naznačit že wikipedii (nebo obecně internet) bych u hodně oborů nepovažoval za kvalitní zdroj informací.
ALMAD --- 14:43:02 19.3.2008
XCHAOS:

1) Tomu fakt nerozumim. Ty si stěžuješ že se ti nedostává od učitelů feedbacku, ale sám si nedodal žádnou vazbu, na kterou by měl učitel zpětně reagovat? LOL

2) ...tudíž? (jak to souvisí s tím, že lidé co to nezažili mohou být stejně geniální)

3) pod "výdělkem" samozřejmě myslím i nepřímé výdělky. Nic to nemění na tom, že jsou lidi co se dostanou pod tuhle hranici a ty většina lidí co nechce zkrachovat diskriminuje.

4) Jist si nejsem, ale HODNĚ by mě překvapilo, kdyby se v podnikový ekonomice podobná "teorie" nevyskytovala. Uvidim jestli se mi bude chtít dohledávat, vzhledem k tomu že

podle mě by to na ekonomy bylo moc složité, protože každá jednotlivá sledovaná transakce by se pro ně stala sumou nebo dokonce integrálem nějaké funkce.

...čimž chceš pravděpodobně říct, že ekonomové neuměj sumy a integrály. Na to ti můžu odpovědět jenom, že si nejspíš v ekonomii moc daleko nedošel.

5) samozřejmě, korporace dnes takové produkty nabízejí taky - např. mobilní tarify a hypotéky - a určitě mají nějaký ERP software, který jim vypočítává, jakou pro ně jednotlivý zákazník má cenu, apod. no, a my to prostě odhadujeme z hlavy, no...

...souvislost s tématem? (jiná než že nemáte na to si napsat soft na oceňování zákazníků)