Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 14:50:45 19.3.2008
ALMAD:

1) nech to plavat. vůbec si to nepochopil... šlo trochu o reakci na lidi, co vykládají, že hlavní je sebevědomí, a školu nepotřebují

2) ano, mohou. dneska jsou třeba jiná kritéria, kterou jsou pod mojí rozlišovací schopností. já se chci ale učit od lidí, co na ten svůj obor umí skutečně "sáhnout" a nějak to předvést... ti mají můj respekt.

3) ano, já nejsem rozhodně milionář. ale pořád věřím, že mě to může obohatit i jinak, než jenom finančně.

4) asi se vyskytuje, tak ale uveď nějaký pointer - nejlépe na matematické vzorce, které se přímo toho týkají... já uvedl pointer na teorie, které k tomu nepřihlíží. připomínám, že ve hře jsou i přestupy na vyšší tarify (o to se celou dobu snažíme, např. u toho webhostingu zrovna... ale i u ISP..)

5) kdo říká, že nějakou analýzu příjmů a výdajů nemáme ? ale software, který ti přesně řekne jaká změna čeho ve firmě ovlivnila co přesně dalšího a zda si na tom vydělal nebo ne, takový stojí milióny... neříkám, že tímhle směrem neuvažuju, ale chce to promyslet, nesčítat jablka s hruškami, a zahrnout do toho i sociální aspekt toho, co děláme... např. rozhodně neudělám nic, díky čemu bych měl více peněz, ale méně času si je užít, nebo kvůli čemu bych musel dělat zjevný podraz.
ALMAD --- 14:45:37 19.3.2008
XCHAOS: Po mém učení zpravidla zbývá hromada materiálů, které zhusta bývají platné i po těch pár letech (jistě některé teorie mohou být překonané, ale ty základy se dost často nemění)...samozřejmě ne u všeho, ale jen jsem chtěl naznačit že wikipedii (nebo obecně internet) bych u hodně oborů nepovažoval za kvalitní zdroj informací.
ALMAD --- 14:43:02 19.3.2008
XCHAOS:

1) Tomu fakt nerozumim. Ty si stěžuješ že se ti nedostává od učitelů feedbacku, ale sám si nedodal žádnou vazbu, na kterou by měl učitel zpětně reagovat? LOL

2) ...tudíž? (jak to souvisí s tím, že lidé co to nezažili mohou být stejně geniální)

3) pod "výdělkem" samozřejmě myslím i nepřímé výdělky. Nic to nemění na tom, že jsou lidi co se dostanou pod tuhle hranici a ty většina lidí co nechce zkrachovat diskriminuje.

4) Jist si nejsem, ale HODNĚ by mě překvapilo, kdyby se v podnikový ekonomice podobná "teorie" nevyskytovala. Uvidim jestli se mi bude chtít dohledávat, vzhledem k tomu že

podle mě by to na ekonomy bylo moc složité, protože každá jednotlivá sledovaná transakce by se pro ně stala sumou nebo dokonce integrálem nějaké funkce.

...čimž chceš pravděpodobně říct, že ekonomové neuměj sumy a integrály. Na to ti můžu odpovědět jenom, že si nejspíš v ekonomii moc daleko nedošel.

5) samozřejmě, korporace dnes takové produkty nabízejí taky - např. mobilní tarify a hypotéky - a určitě mají nějaký ERP software, který jim vypočítává, jakou pro ně jednotlivý zákazník má cenu, apod. no, a my to prostě odhadujeme z hlavy, no...

...souvislost s tématem? (jiná než že nemáte na to si napsat soft na oceňování zákazníků)
XCHAOS --- 14:13:14 19.3.2008
ALMAD: má možnost nás poučit. já jsem se to ale taky učil z jiných zdrojů, Wikipedie tehdy ještě ani neexistovala. co myslíš, že po cca 12 letech zbyde z nějakého učení se na zkoušku ? myslíš, že jsou to přesnější informace, než jsou na Wiki ?
ALMAD --- 14:04:34 19.3.2008
XCHAOS: Aha. Já teda FIKUSPOJKu neznám, ale podle toho jakym stylem se ptá, tak třeba viděl něco víc než wikipedii ,)
XCHAOS --- 12:30:04 19.3.2008
ALMAD: tedy, v zásadě nebavíme se o moudru, ale o přibližné nastínění té problematiky někomu, kdo to třeba zatím nestudoval.
ALMAD --- 11:34:45 19.3.2008
XCHAOS: LOL. Wikipedia zdroj všeho moudra?

// na ten předchozí post odpovim, jen si žádá trochu víc času
XCHAOS --- 11:01:09 19.3.2008
FIKSUPOJKA: tedy, setkal jsem se s běžnou mikroekonomickou teorií, a mám z ní v podstatě bakalářskou zkoušku na VŠE. Křivka nabídky, křivka poptávky, pojmy jako fixní a variabilní náklady, marginal cost, marginal profit, apod. asi to lze rozvést a přepočítat i na poskytování služeb stále těm samým zákazníkům, to nevylučuju. jenom se to běžně neučí jako základy ekonomie... tam se více filosofuje o výrobě hřebíků či rohlíků, než o poskytování webhostingu.
FIKSUPOJKA --- 10:48:44 19.3.2008
XCHAOS: Hele, Chaosi, a s jakýma ekonomickýma teoriema ses setkal? Nebo je ekonomie je další věc, které prostě rozumíš, protože sis o ní něco někde přečetl na internetu (v článcích, které nebyly primárně o ekonomii)?