Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
XCHAOS
If you want to get laid, go to college. If you want an education, go to the library -Frank Zappa
Matematika k fyzice se má jako masturbace k sexu -Richard Feynman
Myslím že diferenciální rovnice můžou spustit schizofrenii se stejnou pravděpodobností jako kouření marihuany." -Fronema

Tahle diskuze je určena všem, kteří se nepovažují za středoškoláky, ale nejsou ani tak docela vysokoškoláci: tzn. logicky skončili "někde mezi". Loseři všech oborů a prokrastinátoři celého Internetu - spojte se! Kolikrát jste studium (ne)dokončili ? Proč jste studium vysoké školy ukončili ? (nebo byli ukončeni ?) Mrzí vás to ? Snížilo vám to sebevědomí? Chcete ještě někdy zkusit nějakou vysokou školu dokončit ? Stejnou, jinou ? Přemýšlíte, jestli má někdo podobné problémy jako vy? Ve vašem oboru, v jiném...? Jaká vysoká škola připadá v úvahu pro někoho, kdo je levý jak na cizí jazyky, tak i na matematiku, nechce být doktor, a na práva ani ekonomii nemá žaludek? Existuje vůbec nějaká?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_BENNY --- 20:32:47 31.12.2007
ono studium na VS ma svoje puvaby jen pro nekoho. nekoho bavi plnit instrukce shora, jinej ma rad bezstarostny studentsky zivot, dalsi je rad ze se chytl alespon na te skole, kde ma jakous takous autoritu jako nikde jinde... jenze pro cloveka, ktery uz od svych 13ti let presne vi co chce delat (realizovat svoje myslenky v praxi, vydelavat penize, mit praci jako konicek) uz tolik ne.
XCHAOS --- 22:38:11 30.12.2007
HVJ3R: ale mě to v té práci celkem i jde, zatímco v té škole.. nevím, nějak jsem řešil hlavně jak ji co nejrychleji dodělat, a to nakonec vždycky obnášelo nechat se z ní vyhodit.

NAVARA: njn, jenže já se naivně domníval, že studovat to co už umím, by mohlo být výhodou (teda já v té době programovat neuměl, ale to jsem pochopitelně ještě nevěděl...)
HVJ3R --- 21:34:11 30.12.2007
XCHAOS: Tak to ja jsem taky takovej zevl... nejak se mi nechtelo ucit, kdyz me porad nekdo z prace buzeroval :) Ze skoly nikdo neprudil, heh.
XCHAOS --- 21:20:40 30.12.2007
NAVARA: v informatice nejsou žádný holky ! a v Opavě to bylo dálkový studium, tam sice byly ženský, ale většinou vdaný... a já jsem na tohle měkkej...
XCHAOS --- 20:40:58 30.12.2007
NAVARA: jo, přesně tak.

ale to SQL je zajímavé. já prostě tehdy ještě nevěděl, kolik programátorské práce si můžu dobrou formulaci SQL dotazu ušetřit. možná kdyby mi to tehdy nějak názorně předvedli... no ale oni to možná na té přednášce předváděli jak to může být užitečné, ale já o to přišel, protože jsem tam nechodil... nebo možná na první přednášce předváděli SELECT, INSERT a DELETE, já usoudil, že to už umím, a přestal tam chodit, když se dostali k těm mocnějším příkazům...

asi je problém i v tom, že tehdy mě to programování ještě bavilo, takže mě nepřišlo důležité si nějakou programátorskou práci ušetřit. dneska mě víc baví tlachat na diskuzních fórech a programuju víc pro peníze a míň pro zábavu... takže hledám způsoby jak si ušetřit práci při psaní programu...

jinak s tou seminárkou si nemůžu stěžovat.. mě se na většině pozdějších VŠ jako seminárku dařilo ukecat projekt, na kterém jsem tehdy pracoval mimo školu, protože byl dostatečně komplexní aby to uznali. s tímhle jsem takový problém neměl... spíš jde o to, že firmu žene dopředu, že mě pořád nějací zákazníci bombardují maily a telefonáty že něco nefunguje, a já to musím řešit. kdyby mi na VŠ někdo bombardoval e-maily s termíny zkoušek a telefonicky mě připomínal, že mám ráno zítra vstát a jít na tu a tu přednášku, protože je důležitá, tak by to možná fungovalo...

v zásadě já nejsem apriori proti VŠ... já bych si jen potřeboval zaplatit nějakou "osobní studijní sekretářku" (nebo sekretáře), aby za mě řešila takové ty věci jako na které zkoušky je potřeba se učit a na které se není potřeba učit, sehnala mi někoho kdo mi to doučí když tomu konkrétně nerozumím, telefonicky mě ráno budila a připomínala, že ten den nesmím propásnout důležitou přednášku kde budou vykládat něco čemu fakt zatím nerozumím, apod. (takhle teda víceméně skoro už fungovalo dálkové studium v Opavě... no, taky se tam platilo školné, že jo... a tam jsem se taky dostal skoro až do konce...problém bylo, že po mě nakonec chtěli fakt něco spočítat, no... a jám mám jako programátor prostě určitou stavovskou hrdost: od počítání jsou počítače...)
XCHAOS --- 20:03:34 30.12.2007
NAVARA: no ok, ale kdo všichni ? musíme se tedy nějak sjednodit, zkoordinovat, zjistit jak si zadat navzájem takové úkoly, kterými bychom udělali dojem sami na sebe i jeden na druhého navzájem a pak si zjistit jak teda dodělat nějakou tu VŠ, když to už budeme umět...
XCHAOS --- 20:01:38 30.12.2007
jedno takové téma: na co jste na VŠ zvysoka kašlali, ale pak jste zjistili, že je to vlastně užitečné ? a litovali jste toho, že na VŠ jste tomu nevěnovali větší pozornost ?

já jako programátor/informatik musím říct, že nejvíc lituju toho, že jsem si na MFF nepřivstal (buď ráno, nebo od internetu v labu... nevím přesně jestli to bylo ráno nebo odpoledne) na přednášku z SQL.

tehdy jsem si myslel, že pokud vůbec budu potřebovat SQL, tak si stejně celý život víceméně vystačím se SELECT, INSERT a DELETE, a tu přednášku jsem z nějakého důvodu ignoroval.

teď jsem se propracoval k SQL příkazům, ve kterém je současně LEFT JOIN, GROUP BY, COALESCE a SUM ... AS (a podle toho se dělá ORDER BY), a popravdě... i když sice není těžké to vygooglit, tak mě to donutilo přehodnotit svůj tehdejší přístup k té přednášce...

na druhou stranu, můj problém s přednáškami je ten, že když mi nalévají do hlavy něco, co v ten daný moment nepotřebuju, tak mě to neuvěřitelně nudí a štve. když se mám něco naučit kvůli tomu, abych si tím usnadil práci, tak s tím nemám problém. mám ale problém s dodržováním jakýchkoliv termínů všeho druhu ... prostě odkládám všechno, co mi nebaví (i když je to něco, co mi vlastně baví, ale můžu místo toho dělat něco, co mi baví víc...)

můj problém s nedokončením VŠ byl hlavně psychologický: já se skutečně nejsem schopen dokopat udělat něco, co mám zadané nějakou vyšší autoritou, přijde mi to nudné a zbytečné, a i pokud to udělám, tak neexistuje nejmenší naděje, že bych tím na někoho udělal jakýkoliv dojem... (natož pak na sebe...)
XCHAOS --- 18:29:50 12.12.2007
VRATENKA: no, to spíš po zkouškovým... a zejména po letním... a pak zase v říjnu... :-)
VRATENKA --- 15:12:56 12.12.2007
XCHAOS: ted bude zkouskovy, tak se to tu treba zase trochu rozviri.
??? --- 20:27:03 8.12.2007
aha, tak v tom pripade je to deja vu. chyba v matrixu.