Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Respekt je jeden z nejmizernějších občasníků na české mediální scéně a proto ho také nikdo nečte. (Pavel Bém)
FLIPPER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
O_THREE --- 8:53:27 4.12.2013
FLIPPER: ach jo, vypadá to, že si Respekt zase na rok předplatím, když to Pavlík Kolibřík tak pěkně shrnul. Jen jsem úplně nepochopil, jestli ten Respekt někdo čte nebo nečte... Respekt je jeden z nejmizernějších občasníků na české mediální scéně a proto ho také nikdo nečte. „Kvalita“ v něm poskytovaných informací i jejich objektivita, tedy dvou klíčových parametrů, podle kterých je možné měřit kvalitu média, je na tak zoufalé úrovni, že je s podivem, že jej ještě vůbec někdo čte.

PATISLAV --- 22:58:10 3.12.2013
"Respekt je jeden z nejmizernějších občasníků na české mediální scéně a proto ho také nikdo nečte."

To je skoro na nový název :)
FLIPPER --- 19:39:26 3.12.2013
začínám mít o Pavla vážně strach. lze mu ještě nějak pomoci? http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-bem.php?itemid=21769
RESTINPEACE --- 22:00:56 31.10.2013
Ocenuju snahu neudelat po volbach monotematicke cislo a po delsi dobe jsem si mimoradne uzil rozhovor. Celkove me tesi, kdyz si prectu rozhovor s clovekem s literarnim nadanim, protoze i vyjadrovani a cestina jsou vetsinou kvetnate. Skutecne ale miluju, kdyz najdu pasaz, kterou si prectu znovu, chvili koukam do blba, abych o tom premyslel a pak to ctu znovu a znovu..

"Když chlapi vyfárali, stáli s vydřenými penězi a zmoženým tělem, před sebou chvíli volna. Na druhý den stejně zničující, jednotvárná šichta. Vedle šachet byly haldy a vedle hald harendy a dál už nic. Ale i kdyby ne - dejte někomu vyrabovanému na těle a posléze i na duši dobré peníze, postavte ho mezi hospodu a divadlo a čekejte co udělá. Takže v harendách se ti chlapi falešnou úlevou chlastu vyčerpávali znovu, jenom jiným způsobem - kdo někdy pořádně chlastal, ví, jaká dřina to nakonec je. No a pak rychle posbírat síly na další šichtu. To všechno s nejasným, ale stále vlezlejším tušením, že ze mne kdosi dělá mašinu, jež musí fungovat, dokud je třeba. Že mi mažou med kolem huby, jak důležitý jsem, jenom abych to odedřel za ně. Že je zajímám, pouze když jsem dole. A že nějaké dost důležité věci, které jsem kdysi chtěl, se do mého života v tomhle místě už asi nevlezou."

Priznavam svoji slabost pro kratke literarni utvary, ale tohle je proste skvost, na jaky jsem dlouho nenarazil. Tak jsem se chtel o tu radost podelit.
BROZ1K --- 14:06:52 26.8.2013
Ahoj nemáte někdo předplatné Respektu a přístup do archivu? Potřeboval bych si nalézt nějaké články, že by mi někdo ,, vypůjčil" své přihlašovací jméno a heslo. Samozřejmě vše diskrétně, kdyžtak do zpráv. Mnohokrát děkuji :-))
S_TEJK --- 7:43:08 26.4.2013
To je docela výkon napsat o kauze Smetana a zcela minout podstatu, a vše vysvětlit jako dětinskost, gratulki

Až do konce tykadel | Komentář - Respekt.iHNed.cz
http://respekt.ihned.cz/komentar/c1-59746010-az-do-konce-tykadel
UFOMAN --- 22:16:25 12.4.2013
Jakub Patočka: Pravicový bolševismus - Deník Referendum
http://denikreferendum.cz/clanek/15343-pravicovy-bolsevismus

Tušíte správně, autor textu neopomněl plivnout na Respekt, jmenovitě na Erika Taberyho. Zatímco podle Václava Klause a jeho nohsledů z Akce D.O.S.T. je Respekt "zločinný časopis" a součást "pravdoláskařských" skupin, zde se operuje s tím, že Respekt předvádí "zdivočelou mentalitu pravicových médií" a protějšky jeho redaktorů jsou vášniví bolševici z padesátých let. Čert se v tom vyznej...
PATISLAV --- 23:31:18 17.1.2013
Z mínusů vyvozuji, že tady někteří těmto konkrétním blábolům asi věří. Nenechte se mýlit, já mám ten časopis rád a pokud jde o společenské a politické názory, podepsal bych od nich skoro vše, ale všiml jsem si, že pokud jde o nějaké odborné věci, jsou až příliš často vedle jak ta jedle, anebo dávají prostor lidem s poměrně nevšedními názory, aniž by je podrobili jakékoliv polemice. V živé paměti mám například neskutečně jednostranný a hloupý článek o výhodách živnosti oproti zaměstnaneckému poměru nebo článek o tom, jak je lpění na pravopisu staromódní.
PATISLAV --- 13:37:32 17.1.2013
Po dlouhé době jsem nedočetl článek.
Jak velké jsou velké daně | Fokus - RESPEKT.IHNED.CZ
http://respekt.ihned.cz/c1-59108730-jak-velke-jsou-velke-dane

Věty jako:

Ekonomická krize, jež donutila státy silně se zadlužit, má své příčiny také v dlouholeté víře, že vysoké daně brzdí ekonomický růst – proto také během posledních 30 let neustále klesaly

nebo

Ukazuje se nicméně, že se radoval předčasně a že kdysi posvátná pravda o tzv. Lafferově křivce, podle níž rozumně snížené daně ve skutečnosti zvýší příjmy státního rozpočtu, protože se podnikatelům nevyplatí hledat únikové cesty, už tak posvátná není.

mě přesvědčily o tom, že pan Šimečka tématu vůbec nerozumí anebo účelově zjednodušuje tak, aby mu vyšla nějaká pravda, kterou chce, aby mu z toho vyšla. Jaká pravda to je, to už se naštěstí nedozvím.
STAROJDA --- 23:29:16 3.1.2013
UFOMAN: toz to se jeste rozepisu... Kindle verze ma trochu jine usporadani (Od veci, Lamper a Zen zen je na zacatku, economist na konci). Taky odpada standartni sazba (napr sloupek na boku a fotky v textu) a clovek obcas nepozna co za zanr cte (chybi napr oznaceni "Zadna veda"). Mam tuseni ze tam nejsou vsechny fotky ale nektere ano.
Vyhodou je proste samotny kindle format, tj vyhledavani, zapamatovani si kde jsem skoncil cteni, pekne velke pismo (da se nastavit).