Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
BECKO
Vítejte vy všichni, kteří pracujete v oboru cestovní ruch. Ať už v cestovních kancelářích, agenturách, na letištích, nebo jste delegáti, vlastníte hotel či kemp, autobusovou dopravu, nebo točíte turistům zmrzlinu.)

Toto auditko je tu především pro Vás, mělo by sloužit k výměně zkušeností, názorů, zejména na různé destinace, hotely, firmy se kterými spolupracujete a doufám, že přibudou i nějaké konkrétní reference.

Diskuze je otevřená opravdu každému tématu z tohoto oboru. Všichni víme, jak moc je obsáhlé, tudíž se nebojte jakékoliv otázky a zároveň Vás žádám, pokud jste odborníci, o každou rozumnou odpověď. Jednou se bude ptát někdo jiný, příště to můžete být vy.

Na nástěnku budu postupně umisťovat všechny, kteří v tomto oboru podnikají. Prosím připojte k vašemu webu kouzelné slovíčko HOME .)
Pokud podnikáte v oboru příbuzném, nebo pro cestovní ruch užitečném (tzn. autodoprava, webové stránky, poradenství...atd....), umístím Vás na nástěnku také. Na nástěnce se také pravděpodobně objeví Vaše reference ke konkrétním firmám.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 1:33:52 14.6.2017
Zdar lidi, chtěl bych se zeptat - v zaměstnání mi proplatí příspěvek na dovolenou, pokud bude fakturovaná od cestovky na zájezd nebo pobyt. Šlo by prosim vás přes někoho z vás takhle nafakturovat autobusovou jízdenku do Londýna tam a zpět (např. od Student Agency) jako zájezd?

DÍX/RB
JELYFISH --- 12:18:16 24.8.2016
Máte někdo zkušenost ( i nepřímou) s s.r.o na klíč? Případně nějaký tip na konkrétní firmu?
OXIS --- 20:21:01 14.7.2016
Máte někdo představu, co se stane, když se ztratí ubytovací kniha? Co na to město?
??? --- 18:23:50 28.9.2015
EPSONKA: píšu do pošty.
EPSONKA --- 18:15:27 28.9.2015
???: ja!
??? --- 22:54:00 27.9.2015
Je tu někdo kdo má vyštudovaný cestovní ruch?
PETD --- 0:31:59 12.8.2015
JELYFISH: Je :)
Jde mi o to, že to jsou požadavky na kvalifikaci a nechci udělat chybu. Pokud dotyčný má jednu (konkrétně to provozování CA a průvodcovská činnost), tak jestli je nutné mít i tu druhou, nebo ta je skrytá v tom prvním. Nebo to je něco zcela jiného?
JELYFISH --- 23:01:05 11.8.2015
PETD: A je to rozlišení vůbec nutný, když jsou obě dvě volný živnosti? :) K čemu to potřebuješ?
PETD --- 18:42:15 9.8.2015
Potřeboval bych poradit ohledně definice živností průvodce cestovního ruchu. Hledám někoho, kdo by mi vysvětlil, jaký je rozdíl mezi živnostenským opravněním "průvodcovská činnost v cestovním ruchu" a "provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v cestovním ruchu". Mám za to, že ta první už neexistuje a je zahrnuta do té druhé (s výjimkou horský průvodce, průvodce v uzavřených objektech atd.). Nebo je to jinak? Předem díky.
OXIS --- 16:33:52 10.7.2015
Jak byste reagovali na takovouhle poznámku v booking rezervaci?
"Bezlepkový chléb, pečivo na raňajky!"
Snažím se všem vyjít vstříc, tuhle jsme taky měli bezlepkovou paní, ale ta zdvořile napsala do mejlu dotaz, co vlastně servírujeme, jestli si tam vybere, napsala jsem ji, že jí můžu udělat jáhelník a ona za to byla šťastná. Jasně, nějaké to trvanlivé bezlepkové pečivo mu koupím, ale ta forma mě nadzvedla. Tak jsem si chtěla postěžovat .))

P.S. Taky jsou vaši nejlepší hosti důchodci ze západu, kteří brázdí Evropu na kolech? Máme takových dost a vždycky jsou to superpříjemní lidé.. :)