Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
BECKO
Vítejte vy všichni, kteří pracujete v oboru cestovní ruch. Ať už v cestovních kancelářích, agenturách, na letištích, nebo jste delegáti, vlastníte hotel či kemp, autobusovou dopravu, nebo točíte turistům zmrzlinu.)

Toto auditko je tu především pro Vás, mělo by sloužit k výměně zkušeností, názorů, zejména na různé destinace, hotely, firmy se kterými spolupracujete a doufám, že přibudou i nějaké konkrétní reference.

Diskuze je otevřená opravdu každému tématu z tohoto oboru. Všichni víme, jak moc je obsáhlé, tudíž se nebojte jakékoliv otázky a zároveň Vás žádám, pokud jste odborníci, o každou rozumnou odpověď. Jednou se bude ptát někdo jiný, příště to můžete být vy.

Na nástěnku budu postupně umisťovat všechny, kteří v tomto oboru podnikají. Prosím připojte k vašemu webu kouzelné slovíčko HOME .)
Pokud podnikáte v oboru příbuzném, nebo pro cestovní ruch užitečném (tzn. autodoprava, webové stránky, poradenství...atd....), umístím Vás na nástěnku také. Na nástěnce se také pravděpodobně objeví Vaše reference ke konkrétním firmám.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GAULOISE --- 15:22:59 3.12.2013
Neměl by někdo zájem tuto sobotu (7. 12. 2013) o brigádu? Jedná se o průvodcování celodenního adventního zájezdu. Na výběr jsou buď Drážďany nebo Norimberk. Info PM. Je to dost akutní, díky.
BORUVKKA --- 11:49:14 14.11.2013
Ahoj, prosím, máte nebo děláte někdo v CA? Potřebovala bych zařídit firemní dovolenou. Vysvětlím případně v postě! Moc díky!
BARUNAK --- 8:53:11 27.8.2013
No u me je to momentalne tak, ze chodim na pohovory i mimo obor, hodne rozhoduje praxe, ktery ja osobne zas tak moc nemam, takze bych rekla, ze takovy to klasicky kolecko..
FEMMEFATALE --- 16:21:32 26.8.2013
FEMMEFATALE: To je zvláštní :) já si jako účetní při studiích přivydělávám. Momentálně také nepředpokládám, že bych u studovaného oboru zůstala a v cestovním ruchu pracovala, je to pro mne spíše koníček. Ale zajímalo mne, jak jsou na tom ostatní absolventi :)
BARUNAK --- 18:21:28 26.6.2013
Ahoj, právě jsem dokončila VŠ - obor management cestovního ruchu a sháním práci co nejvíce v oboru. Nevíte někdo o něčem? Předem dík za odpověď.
GLOBETROTTER --- 12:21:53 28.3.2013
FEMMEFATALE: Toto ale není vlákno pro veřejnost, nýbrž pro odborníky. Tedy výsledky nebudou relevantní.
LA_PIOVRA --- 15:24:45 15.3.2013
"kompletni info" zahrnuje treba i Ustavu, trestni zakon, zakon o ucetnictvi, zivnostensky zankon, OSR... na blbou otazku nikdy nedostanes nic jinyho, nez blbou odpoved
GLOBETROTTER --- 13:00:53 15.3.2013
???: Zákon 159 a k tomu několik desítek jiných zákonů a jiných předpisů.
CLUB --- 13:27:56 11.3.2013
Prosím Vás, neděláte někdo v tomhle hotelu? http://www.amphone.cz/
Neznáte někoho, kdo tam dělá?
Neznáte někoho, kdo zná někoho, kdo tam dělá?
Neznáte někoho, kdo zná někoho, kdo zná někoho, kdo tam dělá?
Moc by mi to pomohlo. Kdyžtak do pošty. Dík.
HUGOT --- 16:57:11 31.1.2013
Ano, je to tak a ne jinak! :-)
I am a travel agent….I have advance degrees in accounting, public relations, marketing, business building, computer science, civil engineering, and Swahili.
I am a travel agent….Of course I remember the reservation you booked six years ago, even though you don’t have a confirmation number and you think it was made under a last name that begins with a T.
I am a travel agent….It’ s no problem for me to give you seven connecting non-smoking poolside suites with 2 king beds and 4 rollaways in each, and yes, it is my fault that the hotel does not have a helicopter pad.
I am a travel agent….I speak all languages and have visited Every destination.
I am a travel agent….It’ s obvious to me when you book your reservation for Friday, you really mean Saturday.
I am a travel agent….My company has entrusted me with financial information, and yet I can’t tell you why your hotel bill for March 1989 had a .50 per phone call because, of course, you shouldn’t have to pay for calls.
I am a travel agent….I understand that Joe Blow Ltd. is a vast empire and will make or break my agency.
I am a travel agent….Yes, I am lying when I say there are no seats left at the lowest price during Spring Break, Thanksgiving or Christmas.
I am a travel agent….No, it’s not a problem for me to quickly construct several more guest rooms at the hotel you want, and this time I will not forget the helicopter landing pad!
I am a travel agent….I am capable of checking fares for three people, taking five reservations and answering fifteen calls simultaneously.
I am a travel agent….I always know where to find the best vegetarian, kosher, and Mongolian barbecue restaurants.
I am a travel agent….I know exactly what to do in all cities without spending money.
I am a travel agent….I take responsibility for airline food, traffic jams, rental car flat tires, weather, hotel locations, and the national economy.
I am a travel agent… I am never offended when I spend 10 hours researching a 12 day Europe itinerary only to hear you say you “I booked it myself over the internet and saved $30 !!!” I also never gloat when you call back to say the rate was sold out or that you are stuck in the middle of no where since they cancelled your flight and you cannot “call” your internet provider to be protected on another flight.
I am a travel agent… I love when people walk up to me at parties and out of the blue expect me to know the latest airlines fares from Melbourne to Ibiza via Byron Bay, the Maldives and Nairobi “off the top of my head”.
I am a travel agent… I love that everyone assumes I get to travel everywhere for free and when I do get to take advantage of a perk people act like it is a sin against nature. If you ask me to get you the rate at my “travel agent discount” I will kill you.
I am a travel agent…Don’ t bother telling me any dates or cities since I am a mind reader and already have the reservation in my crystal ball before you can tell me.
I smile, empathize, sympathize, console, cajole, up-sell, down-sell, cross-sell, perform, sing, dance, make coffee and fix the printer….. ……..