Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
BECKO
Vítejte vy všichni, kteří pracujete v oboru cestovní ruch. Ať už v cestovních kancelářích, agenturách, na letištích, nebo jste delegáti, vlastníte hotel či kemp, autobusovou dopravu, nebo točíte turistům zmrzlinu.)

Toto auditko je tu především pro Vás, mělo by sloužit k výměně zkušeností, názorů, zejména na různé destinace, hotely, firmy se kterými spolupracujete a doufám, že přibudou i nějaké konkrétní reference.

Diskuze je otevřená opravdu každému tématu z tohoto oboru. Všichni víme, jak moc je obsáhlé, tudíž se nebojte jakékoliv otázky a zároveň Vás žádám, pokud jste odborníci, o každou rozumnou odpověď. Jednou se bude ptát někdo jiný, příště to můžete být vy.

Na nástěnku budu postupně umisťovat všechny, kteří v tomto oboru podnikají. Prosím připojte k vašemu webu kouzelné slovíčko HOME .)
Pokud podnikáte v oboru příbuzném, nebo pro cestovní ruch užitečném (tzn. autodoprava, webové stránky, poradenství...atd....), umístím Vás na nástěnku také. Na nástěnce se také pravděpodobně objeví Vaše reference ke konkrétním firmám.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STEKY --- 19:03:45 19.9.2011
Ano, jsem zpet z Peru se spoustou zazitku a zkusenosti ... rada se s vami podelim:

Zajimaji vas stare kultury v Peru, nebo soucasny skutecny zivot mistnich lidi, chcete se dozvedet co (ne)umi tamni samani nebo Vas jenom zajima, jak muze sama holka prezit putovani po teto zemi bez penez krizem krazem neznamem? Pojdte se mnou znovu prozit sahnuti si na hranice sil pri fotoprojekci s vypravenim ...

—————————————————————————————————–

... “ PERU – 178 dní sama nejen po stopách Inků a šamanů"
—————————————————————————————————–


(I. část- sever)

- Putovní cesta v extrémních podmínkách za vyléčením a sebezdokonalením

- Život prastarých kultur i současných obyvatel

- Jsou šamani v Peru šarlatáni, nebo opravdu dokáží léčit?

A mnohé další zajímavosti…

——————————————————————————————————
(II. část- jih)

- Nalezneme místo z vizí?

- Co to je brujo a jsou opravdu nebezpeční?

- Je machu Picchu vhodné navstívit, jaké skrývá překvapení?

- Cesty a odkaz Inků

- Rady na cestu


————————————————————————————————


Terminy a mista prednasek (I. část a II. část):
Pardubice: 27.9. a 29.9. - klub 29, divadlo Anežky české 29
Praha: 10.10 a 24.10 - Čajovna Šamanka - dříve Metamorfoza, Hálkova 8 Praha 2
Brno: termin v jednani - Středisko podpory školám, Hybešova
Ostrava: v jednani (shanim vhodne misto - pokud o nejakem vite.. :) )
-> pro dalsi terminy fotopromitani, fotovystavy a pod. sledujte stranky http://steky.eu, pripadne napiste, ze mate zajem o informovani mailem.
....

Vzhledem k zkušenostem prosím svá MISTA REZERVUJTE:

Pardubice:
klub 29 (Šárka Zahálková)
tel.: 777 886 941

Praha:
Čajovna Šamanka
cajovna.metamorfoza@gmail.com
tel.: 734816240, 604183560
KRMELEC --- 11:17:59 6.9.2011
ANABEL_LEE: jo, už to řeším rovnou s Emirates, protože cestovka mi stejnak řekla, že u nich bych to měla akorát o to DPH dražší, jinak to řeší úplně stejně.
Vyděsilo mě, že je ambasáda ve Vídni, ale tady v ČR to zajišťují Emirates, se kterýma i poletím.
Díky za odpověď.
Jen jedna věc mi uniká. Aby mi Emirates zařídili vízum, musím mít u nich zaplacenou letenku, ale nedokáží udělat pojistku letenky pro případ, že bych to vízum nedostala - platí tam tedy 100% návratnost ceny?
ANABEL_LEE --- 10:11:03 6.9.2011
KRMELEC: zkus se zeptat v kancelari spolecnosti Emirates ve Slovanskem dome, viza delaji, jen nevim jak moc to musi byt v navaznosti na jejich letenku
KRMELEC --- 15:54:28 2.9.2011
Ahoj, nepracuje tady někdo v cestovní kanceláři, aby mi mohl zprostředkovat turistické vízum do Spojených Arabskýc Emirátů? Konkrétně bych chtěla na pár dní koncem září do Dubaje a nejbližší ambasáda je ve Vídni a ještě to vyjde na 2.500 CZK pro mě a 1.500 CZK u cestovní kanceláře.
Bohužel letenky a hotel by se kupoval jinou cestou než u cestovky. Doklady mám v pořádku, v Izraeli jsem nebyla... Jen mě napadlo to zkusit skrze Vás.
Lahvinka dobrého alkoholu či finanční odměna jistá.
Moc děkuji za tip či radu.
GLOBETROTTER --- 18:50:14 1.6.2011
SUS: Napiš mi o Tvé praxi apod.víc do pošty; kdyby se něco nabízelo, dám pak vědět.
SUS --- 0:36:16 31.5.2011
Ahoj, sháním práci jako delegátka nebo průvodkyně, mám několikaletou praxi pro velkou CK - destinace Chorvatsko, reference lze doložit. V současné době však mohu jet pouze na dva měsíce tj. červenec, srpen. Proto hledám novou CK.

Jazyky : chorvatština, angličtina
Vzdělání: VŠ
Řidičský průkaz mám
TERRES --- 13:57:14 21.5.2011
Zdravim, studuji na VOŠ cestovní ruch a mám za úkol napsat seminární práci :Třídenní tuzemský zájezd - "organizačně - technické zajištění". Nemohli byste mi prosím někdo poradit, popř. doporučit nějakou oblast v ČR...jsem nějak bez nápadů:( pište kdžtk do pošty.předem moc díky!
BECKO --- 19:35:00 19.2.2011
Teoreticky může CA pořádat i "zájezd", pokud klasicky objedná bez dopravy někde ubytování a má z něj klasickou provizi dohodnutou s poskytovatelem ubytování i s balíčkem služeb. Stále je totiž pouze v pozici zprostředkovatele.
XX8 --- 7:58:00 17.2.2011
PRSKAFKA: někde jsem četla, že pokud kombinace nabízených služeb (např. doprava a sportovní kurz, výuka jazyků, průvodcovské služby...) nepřesahuje 24 hodin nebo netrvá přes noc (nezahrnuje ubytování), není to zájezd. Takže podle mě by na to měla stačit jen CA.

JELYFISH: jak to myslíš, individuálně? Jakože v nabídce můžeš mít, kam výlety organizuješ a jaká kombinace služeb je možná. Pak Ti klient sdělí, jak si to představuje a ty mu ušiješ výlet "na míru"? Ale pak asi těžko třeba naplníš autobus, když bude mít každý jiné požadavky a vlastně nemůžeš ani nabízet tento hotový "balíček" dalším zájemcům,na doplnění počtu.

A nebo co si na to založit nějakou nezjiskovku?
JELYFISH --- 18:24:37 16.2.2011
PRSKAFKA: jenže je třeba si taky přečíst, jak je definován ,,zájezd" tj. pokud se nepletu, jde o předem připravený a nasmlouvaný balíček služeb.
Taky jsem řešila podobnou otázku a víceméně mi bylo řečeno, ž pokud to budu dělat individuálně, tak to zájezd tak nějak z definice není :)