Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
BECKO
Vítejte vy všichni, kteří pracujete v oboru cestovní ruch. Ať už v cestovních kancelářích, agenturách, na letištích, nebo jste delegáti, vlastníte hotel či kemp, autobusovou dopravu, nebo točíte turistům zmrzlinu.)

Toto auditko je tu především pro Vás, mělo by sloužit k výměně zkušeností, názorů, zejména na různé destinace, hotely, firmy se kterými spolupracujete a doufám, že přibudou i nějaké konkrétní reference.

Diskuze je otevřená opravdu každému tématu z tohoto oboru. Všichni víme, jak moc je obsáhlé, tudíž se nebojte jakékoliv otázky a zároveň Vás žádám, pokud jste odborníci, o každou rozumnou odpověď. Jednou se bude ptát někdo jiný, příště to můžete být vy.

Na nástěnku budu postupně umisťovat všechny, kteří v tomto oboru podnikají. Prosím připojte k vašemu webu kouzelné slovíčko HOME .)
Pokud podnikáte v oboru příbuzném, nebo pro cestovní ruch užitečném (tzn. autodoprava, webové stránky, poradenství...atd....), umístím Vás na nástěnku také. Na nástěnce se také pravděpodobně objeví Vaše reference ke konkrétním firmám.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BECKO --- 19:35:00 19.2.2011
Teoreticky může CA pořádat i "zájezd", pokud klasicky objedná bez dopravy někde ubytování a má z něj klasickou provizi dohodnutou s poskytovatelem ubytování i s balíčkem služeb. Stále je totiž pouze v pozici zprostředkovatele.
XX8 --- 7:58:00 17.2.2011
PRSKAFKA: někde jsem četla, že pokud kombinace nabízených služeb (např. doprava a sportovní kurz, výuka jazyků, průvodcovské služby...) nepřesahuje 24 hodin nebo netrvá přes noc (nezahrnuje ubytování), není to zájezd. Takže podle mě by na to měla stačit jen CA.

JELYFISH: jak to myslíš, individuálně? Jakože v nabídce můžeš mít, kam výlety organizuješ a jaká kombinace služeb je možná. Pak Ti klient sdělí, jak si to představuje a ty mu ušiješ výlet "na míru"? Ale pak asi těžko třeba naplníš autobus, když bude mít každý jiné požadavky a vlastně nemůžeš ani nabízet tento hotový "balíček" dalším zájemcům,na doplnění počtu.

A nebo co si na to založit nějakou nezjiskovku?
JELYFISH --- 18:24:37 16.2.2011
PRSKAFKA: jenže je třeba si taky přečíst, jak je definován ,,zájezd" tj. pokud se nepletu, jde o předem připravený a nasmlouvaný balíček služeb.
Taky jsem řešila podobnou otázku a víceméně mi bylo řečeno, ž pokud to budu dělat individuálně, tak to zájezd tak nějak z definice není :)
PRSKAFKA --- 18:06:39 16.2.2011
XX8:
FAQ - Rozdíly mezi cestovní agenturou a kanceláří - BusinessInfo.cz
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/faq-zivnostenska-problematika/faq-rozdily-cestovni-agentura-kancelar/1001644/44196/
"CA může prodej zájezdů pouze zprostředkovávat pro CK, avšak nemůže je sama na svůj účet organizovat a prodávat"
XX8 --- 10:17:19 1.2.2011
ZELENKA: jj, to jsem se dočetla. Jen nevím, jestli CA může v případě jednodenních výletů poskytovat sloučené služby, které sama vyvíjí (jako doprava a výklad po cestě či přímo na místě).
ZELENKA --- 8:19:01 1.2.2011
XX8: ahoj, myslím si, že když si uděláš živnostencký list na cestovní agenturu, tak by s tím neměl být problém.
Cestovní agentura je živnost volná a může ji provozovat vlastně kdokoliv....
BOO --- 18:42:30 29.1.2011
jdete nekdo na holiday world? : )
XX8 --- 10:07:54 29.1.2011
Ahoj, prosím poraďte, co všechno potřebuju, kdyz chci organizovat jednodenní výlety (po Čechách). Opravdu to může dělat jen cestovní kancelář nebo existuje i jiná (levnější) možnost jak s tím začít?
BECKO --- 21:27:59 26.11.2010
Vážení kolegové, kolegyně, prosíme o pomoc. Hledáme průvodce, průvodkyně pro jednodenní zájezdy do Vídně a Krakowa. Vzhledem k velkému zájmu o tyto zájezdy, posilujeme tyto o další autobusy, a na některé termíny nám chybí průvodci. Pokud máte kontakt na někoho schopného, prosíme o pomoc.
Děkujeme a přejeme pěkný den
DUHA TOUR s.r.o.
Trembačová Dana, manager
Opavská 823/61
708 00 Ostrava - Poruba
tel. 596 918 333, mobil: 775 637 066
EPSONKA --- 13:57:19 22.10.2010
Ahoj, před měsícem jsem dodělala bakalářské studium obor Management cestovního ruchu, kdyby jste někdo věděl o nějaké práci v cestovce, hotelu, prostě v cestovním ruchu, byla bych ráda za jakékoliv infomace. Děkuju