Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jsou rodiče našimi přáteli či nepřáteli?aneb rodiče si člověk nevybírá...
JUERGA
Připravovala ti maminka nenáviděné oblečení do školy? Musel si být doma,když tvoji kámoši ještě popíhali venku? Nutili tě, trávit s nimi víkendy na chatě? Ptají se tě, jestli jsi v nějaké sektě nebo snad bereš nějaké drogy? Myslí si,že tvůj ideální partner má být vlastně jejich ideální partner? Tak to je ideální diskuze pro tebe....ŠUP SEM S PŘÍSPĚVKY:))
Spřátelené diskuze:
Klub pokročilých rodičů aneb co všechno vydržíme... psychologická poradna
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALDARION --- 0:51:14 5.6.2012
Jako se vším - snažím se doufat a neztrácet optimismus, že člověk má vůli a rozum k tomu, aby mohl růst a zbavovat se chyb. (Jinak by asi nebylo jiné východisko, než si z hrůzy z beznadějné budoucnosti hodit provaz přes trám.;)) Reflexe, snaha brát se kriticky (ale nepřehánět to) a trochu s nadhledem... Chce to čas a je to děsná práce, ale stojí to za to. Neocenitelní jsou kamarádi, co člověka včas pošlou do prdele, když začne něco přehánět. ;)
SHEDLO --- 22:17:19 4.6.2012
jak stárnu, čím dál víc se podobám svojí mutr- nejen vzhled, s tím se ani nic nedá dělat, ale i hlas a občas na přítele používám stejný intriky, co mutr na tatu (tak mě to sralo).. hádám, že za to člověk nemůže, jiný vzorce ani nezná.. jak s tím bojujete?
MARINNE --- 15:32:49 29.7.2011
WERKA: najlepsie by bolo sadnut si za stol a vymedzit si pravidla, ocakavam toto a toto. A sami to dodrziavat. Lenze vacsina rodicov, co poznam si myslia, ze su vynimkami svojich vlastnych pravidiel. To je jasne, ze to potom u ratolesti skonci postojom "budem si robit co chcem". Mozeme sa 1000x na niecom dohodnut, ale pokial rodicia nejdu prikladom a nechovaju sa podla toho, je to len teply vzduch.
??? --- 14:23:56 29.7.2011
???: a nebylo by pro tebe vážně lepší bydlet jinde? S přítelem třeba? :-)
??? --- 14:23:27 29.7.2011
???: a nebylo by pro tebe vážně lepší bydlet jinde? S přítelem třeba? :-)
WERKA --- 13:12:21 29.7.2011
MARINNE: Na druhé straně podle mého názoru ani dospělé děti nemohou , pokud bydlí s rodiči, sklouznout do extrému "já si budu dělat co chci a vy si trhněte nohou". Pokud spolu lidi bydlí, tak si musí nějaká pravidla respektovat, jinak to bude furt vytvářet nějaké třecí plochy. A pokud se ta pravidla nevytvořila tak nějak "samo sebou", tak by se na nich měli dokázat nějak dohodnout (v případě ???: mi třeba není jasné, co se rozumí "děláním vln", co tedy jejím rodičům vadí a co si vlastně naopak ona přestavuje pod tím, že rodiče "budou v klidu").

Jen jako příklad... Já třeba v případě, že bydlím s nějakým, ke komu mám nějaký vztah (tj. není to cizí spolubydlící, ale rodič, dítě, manžel, přítel...), tak považuji za přirozené, že pokud někam jdu, řeknu zhruba kam a kdy si počítám s návratem. Pokud se vracím jinak (dřív/později), volám. To samé očekávám i od spolubydlících (t.č. manžel a pubertální syn) a držela jsem tuhle zásadu i teď, kdy jsem byla pár dnů se svými rodiči na chalupě (je mi 50+ a už dávno jsem na rodičích nezávislá jak finančně, tak pokud jde o bydlení ;-).
MEG --- 11:50:37 29.7.2011
???: já jsem ten typ rodiče, co si pořídil haranta(y) a opravdu je rád, když se dostali na vš. (a modlí se, aby dostudovali). i když mé sny tím plní jen do té míry, že chci, aby měli dobrou a zajímavou práci a dokázali se jí dobře uživit.

a už několik let se k sobě, aspoň myslím, doma chováme jako 4 dospělí. tedy domluvíme se, kdo co a kdy má udělat a do volného času si nemluvíme. potřebuju se na kluky spolehnout, mám náročnou práci a muž často cestuje, máme psa. a funguje to. a jsem ráda, že věta "dokud tě živíme, budeš nás poslouchat" nikdy nemusela zaznít... bezpochyby i díky jejich přirozenému citu pro věc. a evidentně jsou doma spokojeni a trochu se bojím, že bude jednou problém se jich "zbavit". protože osamostatnění je nutné pro jejich dobro. stejně jako studium.
MARINNE --- 11:39:33 29.7.2011
MARLI_TARN: tak to je problem vacsiny rodicov, pozaduju od deti spravanie a zodpovednost ako od dospelych ludi, ale sami sa k nim chovaju stylom "teba nemusim pocuvat, pretoze furt si len maly smrad, co zije u nas"... tam pomoze len sa odstahovat
MARLI_TARN --- 7:35:10 29.7.2011
???: ale kdyz clovek studuje a musi bydlet u rodicu tak je to tezsi, i kdyz uz je dospeli. vzdycky ti muyou rict doku d bydlis s nama a zivime te, tak bude dodrzovat nase pravidla..no a studovat relativne narocnou skolu a vydelavat si na zivobyti taky neni zadna sranda..
MEG --- 1:07:23 29.7.2011
???: hm hm, to není dobře...