Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jsou rodiče našimi přáteli či nepřáteli?aneb rodiče si člověk nevybírá...
JUERGA
Připravovala ti maminka nenáviděné oblečení do školy? Musel si být doma,když tvoji kámoši ještě popíhali venku? Nutili tě, trávit s nimi víkendy na chatě? Ptají se tě, jestli jsi v nějaké sektě nebo snad bereš nějaké drogy? Myslí si,že tvůj ideální partner má být vlastně jejich ideální partner? Tak to je ideální diskuze pro tebe....ŠUP SEM S PŘÍSPĚVKY:))
Spřátelené diskuze:
Klub pokročilých rodičů aneb co všechno vydržíme... psychologická poradna
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MOTYLEK --- 16:30:42 23.12.2010
???: A jak třeba rodičům vysvětlit, že když mám už vlastní finance, mohu si za to pořídit, co chci? Stále mají tendenci mi kecat do toho, co si mám nebo nemám koupit (nebo spíš, že to, co jsem si koupila, jsem si kupovat neměla).
??? --- 12:02:53 23.12.2010
MOTYLEK: Dá, nenechat si to líbit. Ona totiž spousta dospělých dětí má tendenci se do té pozice nechat vmanipulovat. Prostě ten model chování přijmout a když se k nim rodiče chovají jako k dětem, tak se naoplátku jako ty děti začít taky chovat. Tedy místo rozumné dospělé diskuse případně jasného stanovení hranic se začít hádat, urážet, brečet, vztekat, že "jsem přece dospělá, tak se tak ke mě chovejte".
Pak následují takové ty typické rozhovory typu "Jak sis mohla koupit zelenou sedačku, vždyť je příšerná", kdy ono dítě začne svou volbu obhajovat a bránit a přesvědčovat maminku, že byla správná a že by ji měla schválit, místo aby řeklo "Mně se líbí a jestli tobě ne, je to tvůj problém a mě to nezajímá." Tohle je totiž podvědomá snaha být tím "hodným dítětem", které maminku poslouchá a potřebuje její schválení na všechno, co dělá. V okamžiku, kdy se z téhle škatulky dospělý člověk vymaní a dá najevo, že už poslouchá jen sám sebe, přestanou se k němu rodiče chovat jako k malému dítěti, protože už k tomu nemají prostor.

U nás se to taky rovná už pár let a teď to konečně začíná být jakž takž srovnané.
MEG --- 10:34:21 23.12.2010
U nás se to taky pár let rovnalo. Ale srovnalo. :-)
MOTYLEK --- 9:35:12 23.12.2010
???: Rodiče se často chovají ke svým dospělým potomkům jako k dětem a dle zkušeností s mými rodiči se s tím nedá nic dělat. Je to hluboce zakořeněné.
??? --- 9:29:58 23.12.2010
CLAIREW: Tohle způsobují většinou nevyjasněné pozice. Tj. když se rodiče ke svým dospělým dětem nadále chovají jako k malým dětem, když naopak děti mající dávno vlastní domácnost odmátají respektovat, že u rodičů už nejsou doma, ale pouze na návštěvě a tak podobně. Mně docela pomohlo si to s rodiči narovinu vyříkat.
CLAIREW --- 22:43:53 22.12.2010
zvlastni je vztah s rodici, ktere z celeho srdce milujete a oni vas, ale kdyz se jednou za cas stavite na navstevu, nebo dokonce pobyt i prez noc, tak se vlastne jen hadate a hadate a jen kvuli uplnejm blbostem. ach. nejlepe potkavat se v kavarne nebo jen na vinko nekde v neutralnim prostredi.
MARINNE --- 13:02:28 5.8.2010
MOTYLEK: tak nejake slabe pelove alergie, nic extra. Tych 5 druhov uterakov pre decko nema ziaden vyznam, lebo mala plysovu hracku, s ktorou spavala, lietala s nou po parku a zuzlala ju. Lenze ona je proste priuckova. Niekde si nieco precita, ze nieco skodi detom a uz aj to odstranuje a vyhadzuje.
Na svete je dost vaznych diagnoz, na ktore sa da zomret. Cuclanie spinavych prstov to neni.
MEG --- 11:44:34 5.8.2010
???: naši mají dům se zahradou :-)
??? --- 11:40:26 5.8.2010
MEG: po stromech? Tak to už by vůbec nešlo. naši mají malý byt a ven se chodí led atak na zahrádku nebo na nákup případně se psem.
MEG --- 11:31:32 5.8.2010
???: naši taky nechtěli oba najednou, a když už je tam měli, tak sipředstavovali, že kluci budou celé dny jen hrát šachy. což o to, oni je hráli rádi, ale rozhodně ne dvoufázově :-DDD z jejich lezení po stromech na zahradě byla maminka na prášky. :-)))