Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
MR3SKA
[http://onelove.cz/image/clanky/selassie-modry_orel.jpg]

1. Synům Chóre, žalm a píseň. Základ svůj na horách svatých.
2. Milujeť Hospodin, totiž brány Sionské, nade všecky příbytky Jákobovy.
3. Přeslavnéť jsou to věci, kteréž se o tobě hlásají, ó město Boží. Sélah.
4. Připomínati budu Egypt a Babylon před svými známými, ano i Filistinské a Tyrské i Mouřeníny, že se tu každý z nich narodil.
5. An i o Sionu praveno bude: Ten i onen jest rodem z něho, sám pak Nejvyšší utvrdí jej.
6. Sečteť Hospodin při popisu národy, a dí, že tento se tu narodil. Sélah.
7. Tou příčinou zpívají s plésáním o tobě všecky moci života mého.
(Bible kralická)

Prosím volně přidávejte veškeré relevantní a zajímavé odkazy na nástěnku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MR3SKA --- 10:19:28 29.6.2011
HLEN: nevim, ja si nemyslim, že by to fakt chtěl udělat. Osobně ho teda neznám. Ale všechno špatný je pro něco dobrý a Buju si prej dodělá magisterskej titul zatim co bude sedět.
HLEN --- 9:22:24 29.6.2011
MR3SKA:teda dokud ho fakt nezavreli, tak jsem jeste nejak potajmu veril, ze treba fakt nic neudelal ..... ono to asi nebude zadny prekvapko ze ta dancehallova komunita bude prolezla vsim moznym, ale skoda ze to musi bejt zrovna Buju ...do toho bych to teda nerekl (tak snad ho pustej driv a on si klucina priste da fakt majzla a od tehle veci se bude drzet dal)
MR3SKA --- 22:13:24 23.6.2011
Buju Banton dostal 10 let

Mezinárodní reggae/dancehallová hvězda Mark Myrie aka Buju Banton si dnes
u soudu vyslechl výši trestu. 10 let ve federální věznici s nejvyšší ostrahou za
spiknutí s cílem obchodovat s kokainem v roce 2009.

http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2011060003
MR3SKA --- 23:40:49 14.6.2011
Cimarons - Jamajsko britské reggae

Sedmdesátá léta v Británii znamenala rozšíření reggae hudby a to ssebou neslo
mimo jiné možnost kariéry pro mnoho lidí. Neznamená to, že by na ostrovech předtím
reggae nebylo, ale jak začal vzrůstat zájem obyvatel o tento styl, nevyhnutelně
musely vzniknout i místní reggae kapely. Jednou z nich byli i Cimarons. I přesto, že byli
britskou kapelou, snažili se dělat tuhle karibskou hudbu takovou jaká byla a "měla
být". Nicméně samozřejmě se do jejich tvorby muselo promítnout i to, kde žili.

Cimarons - Jamajsko britské reggae
http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2011060001
BOLDRIK23 --- 12:32:02 16.5.2011
DUBPRINCESS: Nepochybně...spousta věcí má víc úhlů :)
MR3SKA --- 0:13:30 16.5.2011
Marley - dokument o legendě

Díky Oskarem oceněnému režisérovi Kevinu Macdonaldovi my, fanoušci Boba Marleyho
budeme moci nahlédnout do částečně mýty opředeného života a díla krále reggae.
Dokument nesoucí název "Marley" by se měl objevit v září tohoto roku.

Marley - dokument o legendě
http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2011050002
MR3SKA --- 22:22:15 11.5.2011
DUBPRINCESS: moc se mi líbí jak jsi to napsala. Děkuji. Znám se s mnoha lidmi mimo ČR a musím říct, že jejich názor na věc se s tím cos tu napsala víceméně ztotožňuje. Jasně, jsou tam nějaký ty odchylky ale to je spíš daný tim, že nikdo nejsme stejnej a taky že "neni rasta jako rasta".

Také souhlasím s tím, že je to osobní volba. Pokud se někdo pro tuhle cestu opravdu rozhodne, je na něm aby tento řád respektoval. Nikoliv jen žena....


Tady bych taky rád uvedl jeden poměrně starý text, byť krátký...
Malé pojednání o rastafariánkách
http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2007080007
PAYAMAN --- 22:19:39 11.5.2011
DUBPRINCESS: to jsou citace z těch článků....
DUBPRINCESS --- 21:38:25 11.5.2011
RAGGALADY: Žena je rasty uctívána jakožto dárkyně života, matka, symbol stvoření života. Když muž a žena vstupují do vztahu, on je král, stejně jako Haile Selassie I, ona je královna, stejně jako Empress Menen. Jako takoví chovají úctu jeden k druhému.

Není to tak, že žena nemá žádná velká práva. Nicméně postavení ženy rastové přirozeně odvozují z její tradiční role ve společnosti a z Bible. "Man is a head of woman." To však neznamená, že by žena byla muži podřízena. Jeho výsost Haile Selassie I byl vládcem, po boku měl svou ženu - jemu po boku, nikoli někde pod ním v pozici bezpráví a podřízenosti. Podobně např. i Genesis 2:20-23, kde se mluví o ženě jako muži rovné. Nicméně to stále není v rozporu s tím, že muž je hlavou ženy - stejně tak jako hlavou rodiny.. (Já jsem osobně v tomhle dlouho viděla rozpor, až mi však po dlouhých debatách a přemýšlení došlo, že v tom rozpor není - k tomu poznání nechť se však každý ten, kdo chce, dopracuje sám).

BOLDRIK23: až přijedu do ČR, tak si popovídáme. Nesouhlasím. Navíc není Bobo Shanti jako Bobo Shanti stejně není jako (např.) adventista jako adventista. Dále vždy se jedná o svobodné rozhodnutí konkrétní ženy, zda daný řád chce respektovat.

PAYAMAN: nevím, zda je v Tvém komentu ironie či nikoli, avšak rasta nesmí na svou empress vztáhnout ruku. Stejně jako ona na něj. Problém dokonce představuje i zvýšení hlasu. Zkrátka vše, co by bylo výrazem disrespektu. K tomu bych dodala snad jenště toto: ano, rasta je mírný - ovšem jen do chvíle, než někdo vztáhne ruku na jeho ženu či se ji pokusí vydisovat. Pak se stává ruzzuřeným lvem :)

PAYAMAN: Toto je zkreslené. Shodou okloností jsme se o něčem podobném dnes s jedním bredren bavili. Nejedná se o názor rastů, ale jakýsi chabý argument badmanů. Při posuzování těchto přístupů musíš brát v úvahu kulturní prostředí. V ČR, když si veme žena na sebe na dancehall minisukni, je odvážná kočka. Tady v Keni, když si veme žena na sebe na dancehall minisukni, je kočka, co si koleduje o znásilnění. A nejen o znásilnění jedním mužem, často je jich na ni vrhne klidně 5 či 7 (fakt, že zde sex s mnoha muži, jedním pod druhém, některý holky tady vyhledávaj nechme teď stranou). TODLE ALE NENÍ RASTAMAN BEHAVIOUR! Nezapomeňte, že všude na světě existují real rastové a pouhý dreadaři.
Dle rastafari by žena neměla chodit s odhalenými nohami (od kolen nahoru). Souvisí to s úctou k ženě a posvátností jejího těla. A s úctou jí samotné k sobě samé. Rastové věří, že pokud si žena chce najít dobrého muže, nebude chodit v minisukni (mimochodem, ženy, kterépod minisukní zde nosí jen kalhotky jsou pro mé bredrens dost velkým tématem "proč ty mladý holky choděj polonahý? to si nevážej sebe samých?").

Je mi jasný, že na čtenáře žijícího v ČR musí tenhle příspěvek působit jako UFO přistanuvší v poli s obilím. Nicméně každou kulturu musíme posuzovat v kontextu reality, z niž vychází. A pokud s danou realitou nemáme přímou zkušenost, pak se některé názory, postoje a souvislosti hůře chápou. To není útok - jen vyjádření osobní zkušenosti. Ostatně vše, co zde píši, píši v návaznosti na vlastní zkušenosti a znalost určitého prostředí. Haile bless.
PAYAMAN --- 18:29:21 11.5.2011


Rastas věří, že všechny zločiny z vášně vyplývají z vyzývavosti ženy. Proto, pokud je žena znásilněna, je to jeji vina....ufff