Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
m!slivost v cz i jinde
TSOH
Excesy české myslivosti - zcela anonymní sběr podnětů
https://docs.google.com/a/batima.cz/forms/d/1yMP1unH9rs61Tx1RymngUIY9UFcYbnO0N77LrJbitrE/viewform?c=0&w=1
http://myslivci.blogspot.cz/
http://zrusmemyslivce.blogspot.cz/
______________________________________________
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce4.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce5.htm
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/fotky/fotkyi.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akcei.htm
[http://sweb.cz/sergej.rynitris/mys%20ruce.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/zajc.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/Ba%C5%BEantnice%20%C5%A0ilhe%C5%99ovice.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/boty.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/lisky.bmp][http://g.gabin.sweb.cz//myslivec%20casopis.%20Tyden.jpg]J. Kostečka: jednatel Českomoravské myslivecké jednoty

KENJIRO --- --- 15:02:50 14.2.2009
RUSSIANBLUE: Hm... a když je to obojí? (mimochodem, já jsem na tom stejně - lov je pro mne OK, jinak jsem vegetarián :-) )


KENJIRO --- --- 18:42:55 15.2.2009
TSOH: Ale já nezabíjím ani pro peníze, ani pro zábavu. Dělám to pro jídlo.


KENJIRO --- --- 13:49:49 16.2.2009
OK, tak jsme si ujasnili, jak je to se mnou a masem :-) všichni spokojeni? ještě má někdo nějaké připomínky?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KLAARKA --- 1:05:32 30.6.2014
Zdravím,

není tady někdo y Prahy a okolí, kdo by mi mohl věnovat, případně levně prodat nějaké zvířecí lebky? V podstatě je mi jedno, z čeho by byly, potřebovala bych je jako dekoraci na tematickou hru na tábor. Kdybyste měl někdo tip, kde v Praze (např. v nějakém bazaru) sehnat, budu vděčná. Díky!
FNUKII --- 14:08:13 15.6.2014
Myslivci musejí být šílení
http://myslivci.blogspot.cz/
TSOH --- 12:01:50 9.6.2014
KENJIRO: dost šílený...
měla by být povinnost, že zemědělci mají dát info před sekáním ....
slabé kafe na zlepšení nálady > [ WILL @ GIF - MOC PĚKNÝ JEDEN GIF V JEDNOM PŘÍSPĚVKU JAKO, s popiskama, bando líná! - MOC PĚKNÝ JEDEN DŽIF V JEDNOM PŘÍSPĚVKU J ]

KENJIRO --- 23:10:58 7.6.2014
Z facebooku od jednoho myslivce:

[https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/p843x403/10371204_10203284401744335_5256676351914407480_o.jpg]

Musím to sem dát znovu a prosím o masívní sdílení mám toho už plné zuby,sem nasranej a nasranej hodně, zase sem musel na závěr dne podřezávat posekaný srnče a další dvě rozsekané odklízet z pole pak jsme s kolegou Pepou Kalšem/75 let/ do půl desáté procházeli louky kde se bude zítra sekat,kdyby jsme se dotyčného zemědělce nezeptali ani nám neřekl že bude louky zítra sekat o těch dnešních jsme se dozvěděli hodinu před sekáním. Končím s nějakou dobrotou, končím s nějakou zvěřinou či penězi za škody na polích, končím s ohleduplností a končím s pseudoochránci a jimi podobnými, ať mi nějakej takovej zkusí něco napsat o myslivcích a pošlu ho do prdele, mám už těch šmejdů plný zuby a budu tentokrát hodně sprostej a tvrdej, když jsem jel domů tak jsem napočítal na těch dvou teď už posekaných polích pět srn, které chodili a hledali své mrtvé děti a to se hrozím zítřka protože sekají zároveň dva zemědělci opravdu velké plochy a to bude teprve masakr

Smutná srnčí máma

Došel jsem pomalu k posedu ,pod kterým se v menším údolí rozprostírala posekaná louka, ne velká, čítajíce asi tak dva a půl hektaru..Vysoká tráva ležela teď v dlouhých řadách jako na nějaké přehlídce.Cestou jsem potkal velký a rychlý traktor s masivní závěsnou sekačkou.,což bylo znamení, že louku posekal těsně před mým příjezdem.Jako vždy nám myslivcům nedal majitel polností vědět že se bude sekat……..
Chvíli jsem seděl ,když z trnek vedle louky vyšla na posekanou louku mladá srnka,byl červen čas mláďat a já tušil co se bude dít,ale netušil že zažiju tak emotivní smutný zážitek…Srna začala sem a tam chodit mezi řádky a volala jemným pískáním srnče,které se jí ale neozývalo trvalo to asi čtvrt hodiny nežli ho našla…malé tělíčko leželo v jednom z pruhů trávy kde ho zastihla dlouhá a nemilosrdná kosa sekačky,nemělo vůbec šanci na přežití.Srna k němu došla chvíli ho očuchávala a pokoušela se ho větrníkem, postavit na běhy.Přitom opět pískala,ale tentokráte jinak.Úplně změnila hlas v jejím pískání byl jasně poznat smutek a obrovská bolest, protože zjistila,že její nejmilejší už nežije,že ho ta velká burácivá věc co po louce jezdila a kosila trávu ve které si srnče schovala, strašlivě zahubila.Její hvězdičku,její malou holčičku její první v životě…..
Slézal jsem z posedu a měl jsem oči plné slz a hlavu plnou myšlenek,o tom, jak si my nárokujeme majestát nad lesy,poli,loukami a zapomínáme na to, že nám vlastně nepatří,že jsou tu tvorové ,kteří na ní mají mnohem větší právo než my, protože je to jejich domov v kterém tisíce let žijí….

P.S: V současné době kdy nám EU víceméně účelově zlikvidovala na spoustách hektarů pěstování obilovin,vznikly z těchto pozemků louky a pastviny.Na těchto loukách většina srn klade svá mláďata a má je tam schované před predátory,bohužel je to současně v době senosečí.Malé srnče neuskočí a neuteče ve vysoké trávě před sekačkou je pudově přikrčené a čeká až nebezpečí zmizí…jak to dopadne je zřejmé.Též dnešní sekací stroje a traktory jsou mnohem rychlejší a se širším záběrem sekání, než stroje které brázdily naše pole a louky před dvaceti lety.Má to za následek ten, že v každém mysliveckém sdružení, které má luční pozemky ve svých honitbách přijde o život nezanedbatelné procento srnčat.Sám jsem byl svědkem kosení většího vojtěškové pole na kterém bylo posekáno sedmnáct srnčat….
Zemědělci často nárokují po myslivcích značné částky za škody zvěří, které jim způsobí na polích …Co kdybychom jako myslivci chtěli také škody my, třeba za ta srnčata, co třeba takových 15 000 za jedno posekané?
Petr Slaba
KENJIRO --- 21:53:46 2.5.2014
Lov je klíčem k záchraně - E15.cz / euro
http://euro.e15.cz/archiv/lov-je-klicem-k-zachrane-1008146
ALI_EN --- 13:07:49 1.5.2014
CATSIAM: no je fakt tezky si neco vybrat. pripadalo mi to, ze on vi, ze se po vsi vi, kdo za psa muze. takze jedna vec je vedomi, ze mu to proslo, druha fakt, ze v ramci strelby na kone by mu to uz asi neproslo. mama i s lidma ze vsi resila, ze to policii puvodne hlasila jako strelbu na sebe. tudiz v pripade, ze by to dostal kun, je nasnade, ze by se to resilo bez pardonu jako pokus o vrazdu, protoze jak jinak taky, zejo.

jako nebylo vubec lehky toho nechat, ale v tomhle pripade je to cesta nejmensihho zla protoze ja jsem presvrdcena, ze kdyby typek se mel za co mstit, ztrata papiru, zbrani ect tak ze by se proste pomstil. takhle mu dali najevo, ze mu to podruhy neprojde. mama ohradila svoji louku, kterou se normalne jezdilo do lesa, mamy soused nahlasil cernou skladku, a podobne.
ono stejne by se sice s myslivcem ted mama mohla popotahovat, ale k jejimu prospechu by to asi nedopadlo, a to prave naopak by mu ten hrebinek zvednout taky mohlo. jak rikam a tys to napsal taky, do hlavy mu nevidime a my muzem jenom doufat, ze jsme vybrali nejrozumnejsi mozny reseni.
CATSIAM --- 12:56:51 1.5.2014
ALI_EN: Jestli je dost "praštěnej" a považuje všechno za svoje (les, louky, humna), tak bych se právě bála, že si řekne, že když mu prošel pes, tak příště střelí koně do zadku - "jen pro tu srandu", že kůň se pod tvou mámou splaší. Ale nikdo z nás mu nevidí do hlavy a neví co udělá :(
ALI_EN --- 20:43:50 22.4.2014
to vzij se do jeho kuze. Probehlo by to tak, ze by napriklad doopravdy prisel o zbrojak, o zbrane, o praci. Muze za to tamhleta zenska, co tam bydli na baraku sama. A jsi magor. Hodis vsechno za hlavu? :]
Me na jeho miste by asi nasralo i jenom to, kdyby se to resilo a nakonec bych o papiry neprisla... ani nemusim bejt cholerik nebo na mol ozrala..

a ted, jaky nestesti? ze po mame na koni v lese vystreli znova? no to by musel bejt jeste vetsi magor, nez co si o nem myslim a pak nevim, co by se delo dal.
TSOH --- 20:19:35 22.4.2014
ALI_EN: je otázka času kdy se stane nějaké neštěstí...
řešil bych to jak píše KENJIRO:
ALI_EN --- 16:21:31 22.4.2014
KENJIRO: no hrozne rady bysme. On ji pomahal i jeji soused. Ale frajer, i kdyby bez zbrojaku, na vsi bude bydlet dal. Takze asi no way, bohuzel stahnem ocas mezi nohy s pocitem, ze to debilovi proslo. Uprimne, z nekterejch lidi mam fakt strach. Uz vidim otravenyho kone, novou cubu, vsechny kocky... navic, pokud frajer neni zadny nevinatko