Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
m!slivost v cz i jinde
TSOH
Excesy české myslivosti - zcela anonymní sběr podnětů
https://docs.google.com/a/batima.cz/forms/d/1yMP1unH9rs61Tx1RymngUIY9UFcYbnO0N77LrJbitrE/viewform?c=0&w=1
http://myslivci.blogspot.cz/
http://zrusmemyslivce.blogspot.cz/
______________________________________________
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce4.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce5.htm
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/fotky/fotkyi.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akcei.htm
[http://sweb.cz/sergej.rynitris/mys%20ruce.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/zajc.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/Ba%C5%BEantnice%20%C5%A0ilhe%C5%99ovice.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/boty.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/lisky.bmp][http://g.gabin.sweb.cz//myslivec%20casopis.%20Tyden.jpg]J. Kostečka: jednatel Českomoravské myslivecké jednoty

KENJIRO --- --- 15:02:50 14.2.2009
RUSSIANBLUE: Hm... a když je to obojí? (mimochodem, já jsem na tom stejně - lov je pro mne OK, jinak jsem vegetarián :-) )


KENJIRO --- --- 18:42:55 15.2.2009
TSOH: Ale já nezabíjím ani pro peníze, ani pro zábavu. Dělám to pro jídlo.


KENJIRO --- --- 13:49:49 16.2.2009
OK, tak jsme si ujasnili, jak je to se mnou a masem :-) všichni spokojeni? ještě má někdo nějaké připomínky?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PTACOPYSK --- 13:38:00 8.9.2010
PATISLAV: když jsme uměle vytvořili města a zemědělské plochy (a dalšími způsoby zasáhli do přírody), výrazně se změnily podmínky pro život zvířat a vznikla nerovnováha - proto jsou tyto zásahy nutné. Mimochodem, myslivecká honitba není les, ale zahrnuje lesy, pole a rybníky.
ECLECTICA --- 13:36:19 8.9.2010
PTACOPYSK: můžeš se prosím rozepsat o těch škodách? Nemumím si pod tím nic konkrétního představít.

Ad bažanti: pokud je pro rozvoj populace přínosný poěmr pohlaví 1:5, jak došlo ke stavu, kdy se v přírodě ento poměr nevysytuje?
PTACOPYSK --- 13:34:12 8.9.2010
ECLECTICA: křepelkami si opravdu nikdo nepřilepšuje (ty mimochodem váží asi sto gramů), pokud myslíš koroptve, tak ty nestřílíme, ale na vlastní náklady do přírody vypouštíme. Z bažanta se střílí jen kohout a to ještě v malém množství, slepice se nestřílí, protože optimální poměr pohlaví pro rozvoj populace je 1:5.
PTACOPYSK --- 13:29:10 8.9.2010
ECLECTICA: a co třeba přemnožená černá zvěř, tu taky střílet nemáme? V nedaleké honitbě mají myslivci v noci služby na polích, aby tam přemnožená černá zvěř neudělala škody, které oni musí hradit.
PTACOPYSK --- 13:28:08 8.9.2010
PATISLAV: my třeba zajíce nelovíme vůbec, protože je máme dlouhodobě na minimálních stavech. A zdaleka ne každá drobná zvěř se loví - i ty druhy, co se neloví vůbec jsou často v žalostně malém množství. To je důsledek hlavně zemědělství, aut atd. atd.
PTACOPYSK --- 13:24:36 8.9.2010
KENJIRO: rozdíl je v tom, že to divoké prase se mělo narozdíl od toho domácího v životě dobře
KENJIRO --- 13:24:18 8.9.2010
ECLECTICA: vím, že nesouhlasíš s obojím. Právě proto jsem se ptal, jestli tam vidíš nějaký rozdíl a proč.
PATISLAV --- 13:06:31 8.9.2010
KENJIRO: Někdo by mohl říct, že to prase domácí by tu bez naší intervence nebylo, nikdy by nežilo (je otázka, zda je pro něj život nějaká výhra, ačkoliv si dovedu představit farmu nebo domácí hospodářství, kde jsou čuníci spokojení). Prase divoké je ale... divoké. Divočáci tu žijí odpradávna, jsou součástí ekosystému. Ano, jejich lov byl opodstatněný v době, kdy lidstvo nemělo jiní prostředky, jak se uživit. Nyní však jde o marnivost.

Já jsem ještě před pár lety zvěřinu miloval, ale nakonec jsem si uvědomil, jak ohavné zabíjení divokých tvorů je. Člověk nemá žádné morální právo zasahovat do přírody kolem sebe takovým způsobem, jak nyní činí. Když už jsme si pro sebe zabrali plochy měst a plochy polí, měli bychom alespoň respektovat lesy jako poslední oázy přirozeného života.

V současnosti se bohužel může výkon myslivosti provádět i v přírodních rezervacích (nebo se to tak alespoň děje v té, kterou znám), což je už totálně padlé na hlavu.
ECLECTICA --- 12:57:34 8.9.2010
MAESTRO_007: liška se (alespoň co vím) střílí pořád, protože je to tzv. škodná. Jinak co se lišek týká, myslivci pláčou a cítí se dotčeni, protože lišky nemůžou používat k tzv. kontaktnímu norování a musí postačit, že se chudák liška stresuje za nějakým pletivem, na které doráží pes. Skutečnot, že si takový myslivec neuvědomuje, že je ona liškav íceméně stejně inteligentní jako jeho pes a je schopna stejně jako pes cítit nepohodu, stres a bolest, mě asi nikdy nepřestane udivovat.
ECLECTICA --- 12:54:04 8.9.2010
KENJIRO: víš, že jsem toho názoru, že nutné není ani jedno. Já ale mluvila o jezení diovkých zvířat jakožto zpestření jídeníčku (přičemž získáváni živin, jak jsme četli, myslivcům div nezpůsobuje orgasmus) a střílení "těch ošklivých lišek, které nás obírají o křepelky", což je trošku jiná rovina.