Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
m!slivost v cz i jinde
TSOH
Excesy české myslivosti - zcela anonymní sběr podnětů
https://docs.google.com/a/batima.cz/forms/d/1yMP1unH9rs61Tx1RymngUIY9UFcYbnO0N77LrJbitrE/viewform?c=0&w=1
http://myslivci.blogspot.cz/
http://zrusmemyslivce.blogspot.cz/
______________________________________________
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce4.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akce5.htm
http://www.webpark.sk/pravazvirat/data/fotky/fotkyi.htmhttp://www.webpark.sk/pravazvirat/data/akce/akcei.htm
[http://sweb.cz/sergej.rynitris/mys%20ruce.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/zajc.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/Ba%C5%BEantnice%20%C5%A0ilhe%C5%99ovice.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/boty.jpg][http://sweb.cz/sergej.rynitris/lisky.bmp][http://g.gabin.sweb.cz//myslivec%20casopis.%20Tyden.jpg]J. Kostečka: jednatel Českomoravské myslivecké jednoty

KENJIRO --- --- 15:02:50 14.2.2009
RUSSIANBLUE: Hm... a když je to obojí? (mimochodem, já jsem na tom stejně - lov je pro mne OK, jinak jsem vegetarián :-) )


KENJIRO --- --- 18:42:55 15.2.2009
TSOH: Ale já nezabíjím ani pro peníze, ani pro zábavu. Dělám to pro jídlo.


KENJIRO --- --- 13:49:49 16.2.2009
OK, tak jsme si ujasnili, jak je to se mnou a masem :-) všichni spokojeni? ještě má někdo nějaké připomínky?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ECLECTICA --- 12:42:59 8.9.2010
KENJIRO: ano, tomu říkám logika: nestačí nám, že do sebe cpeme vepřové a hovězí pod plným šrotem, sebereme tedy ještě potravu liškám a aby těch lišek pak nebylo neúměrně potravě, kterou jsme jim vzali, tak je vystřílíme. :/

K tomu získávání kvalitních živin kvůli nedstatku peněz: takové kilo čočky je nepoměrně levnější, než kilo masa - jenže on chce každý maso a nejlíp každý den a několikrát, "protože přece nežijeme ve středověku", jak kdosi napsal v nějaké diskusi. Tomu se neříká potřeba, ale s prominutím nenažranost.
PS: prase v chlívku mi vadí o poznání méně, než prase na velkofarmě nebo zastřelená liška z důvodu, že si nědko "musí" přilepšit bažanty nebo křepelkami.
KENJIRO --- 12:34:37 8.9.2010
PATISLAV: ano, toto odvětví tímto způsobem "nefunguje" už od 12. století. Lidé zvěř chovají kvůli sobě, ne kvůli vlkům a medvědům.


ECLECTICA: Je mi jasné, že to Tvoje názory nezmění. Ujišťuju Tě ale, že "problém získat dostatek kvalitních živin" není věc minulosti. Pocházím z malé vesnice, kde je málo práce a i ta, co je, je dost špatně placená. Všichni si tam chovali králíky a prasata, protože koupit si maso v obchodě pro ně prostě bylo příliš drahé. Na lov se pohlíželo obdobně - ne jako na "vylepšení jídelníčku exotikou", ale jako na "získávání kvalitních živin".

Jinak chápu, že na chov králíků a prasat na maso máš asi stejný názor jako na lov, a pokud jsi kvůli tomu vegetarián (vím, že jsi), tak je to zásadovost, kterou mám v úctě. Ale zase pochop, že tohle je prostě způsob života, když žiješ ve vesničce tak malé, že ani není v autoatlasu, a nejbližší město s jeho supermarkety a dalšími vymoženostmi je třicet kiláků daleko.
ECLECTICA --- 12:16:18 8.9.2010
KENJIRO: lov a chov měl z mého opohledu oprávnění v dobách, byl problém získat dostatek kvalitních živin a zvířata poskytovala jejich jakousi koncentrovanou podobu. V našich končinách se podmínky ale významně změnily. Nebudu se přít o tom, zda je nebo není třeba jíst maso, na to jsou tu jiné diskuse. Střílení zvířat pro zábavu/obohacení jídelníčku exotikou nebo kvůli pocitu, že se bez toho příroda neobejde, aniž by se hledaly ménědrastické variant regulace, to mi zkrátka přijde neospravedlnitelné, a nějaká akreditace na ČZU můj názor nezmění.
PATISLAV --- 12:10:57 8.9.2010
KENJIRO: skvěle, v tom případě však toto odvětví nefunguje, jak má, pokud není schopno uživit druhy zvěře závislé na "vyráběných" produktech (jiným slovy, pokud svou činností ohrožuje existenci volně žijících zvířat). A nejde jen o lišky, jde i o vlky, medvědy, dravce a další predátory stojící na vrcholku potravinového žebříčku (tj. vedle nás).
KENJIRO --- 12:07:09 8.9.2010
ECLECTICA: což ale nic nemění na tom, že je to pravda. Například na Zemědělské univerzitě se myslivost normálně vyučuje jako studijní obor.
ECLECTICA --- 12:02:50 8.9.2010
KENJIRO: bohužel, podobným výrokem zamyšlení nad vztahy mezi člověkem a zvířaty nejen začíná, ale i končí :/
KENJIRO --- 12:01:01 8.9.2010
PATISLAV: protože chov a lov zvěře je jedno z regulérních odvětví zemědělské výroby, stejně jako třeba chov dobytka.
PATISLAV --- 11:50:12 8.9.2010
PTACOPYSK: výborně, a proč tedy myslivci loví tu drobnou zvěř? (počítám, že se bavíme i o zajících)
FNUKII --- 11:18:20 8.9.2010
ECLECTICA: však já jim nic zlého taky nepřeju.
PTACOPYSK --- 11:16:31 8.9.2010
ECLECTICA: myslivci nechtějí, aby byla příroda bez lišek, ale aby tu byly lišky v únosné míře vzhledem ke stavům drobné zvěře - tj. jako v minulosti, kdy ještě nebylo očkování proti vzteklině a další umělé zásahy do přírody