Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dobrovolné programátorské projekty (webové hry a další)
KOC256
http://www.root.cz/serialy/lawrence-lessig-svobodna-kultura/

Ahoj
tady bych se chtel zabyvat naborem dobrovolnych sil na tvorbu nekomercnich projektu.

Programovani webovych her, delani ruzdnych komunitnich serveru, atd.

Zalozil jsem to na zaklade sve zkusenosti, kde jsem mel treba i dobry napad, ale nebylo casu ani sil abych ho sam dotahl do konce.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:54:01 17.3.2017
Záleží na tom jak rychle se tam dostane aktuální obsah a jakou formou to bude. A taky jak pak bude pružně ten web reagovat na změnu trendu.

jinak souhlas, že pokud tam bude tuctový obsah nebo jen přeložení dokumentace k jQuery, ... tak to moc perspektivu mít nebude...
ETHAN --- 8:12:22 17.3.2017
AREX: Nerozporuju a netuším. Jen mi přijde, že ten web nemůže být určen nikomu jinému, než těm, co nemluví anglicky. Protože pro ty, co ano, jsou mnohem lepší zdroje už k dispozici.

Do budoucnosti nevidím, ale z předchozích let se dá odhadnout, že pokud se chci učit, vsadím lépe na samotný jazyk, který se rozvíjí, ale nic starého z něj nemizí, než na nějaký jeho framework, které mizí ze scény tak rychle, jako se objevují. Pokud něco nahradí Javascript jako skriptovací jazyk v prohlížečích, což by WebAssembly klidně mohlo, tak to bude nějaký čas trvat a pak přestane být relevantní nejen JS, ale i ty na něm postavené frameworky.
AREX --- 22:10:40 16.3.2017
ETHAN: Promiň, ale kdo dneska neumí anglicky a chce být vývojářem, tak to bude mít zatraceně těžké. Kdo to myslí vážně, tak se té angličtině naučí. Ono se službama jako DuoLingo je to daleko snazší než ještě před pár lety.

Domněnky na to, která technologie kdy umře bych ponechal stranou, do budoucnosti z nás nikdo nevidí. Je dost možné, že za 2-3 roky se budou dělat weby ve WebAssembly a na JavaScript si nikdo ani nevzpomene.
ETHAN --- 21:28:16 16.3.2017
AREX: Mě to přijde jako web pro ty, co neumí anglicky. Jiný účel nevidím, protože například zmiňované devdocs.io nabízí všechno z MDN a spoustu dalšího.

AREX: Oddělovat to třeba není, ale stejně tak mi přijde zbytečné mluvit o Reactu, když hitem sezóny bude do pár měsíců zase něco jiného. Na takový Angular už si taky nikdo ani nevzpomene. Za chvíli bude React mrtvý a povede třeba Vue. A za rok zase něco jiného. Proto mi přijde užitečnější naučit se skutečně ten jazyk, tedy včetně ES6 novinek, které ještě asi pouze česky mluvící lidi znát nebudou, než jazyk v jazyku jakým je typický framework moloch.

Bez zjištění zaměření toho webu to asi nemá cenu rozebírat. Jen mi přijde do budoucna zajímavější naučit se třeba práci s moduly (což stále vyžaduje něco typu Rollup, bohužel), template stringy, arrow funkce, promisy, service workery a tak. React přišel a odejde, ale tohle už v jazyce zůstane.
AREX --- 21:00:59 16.3.2017
ETHAN: A ještě bych dodal, že ES6 už není zase tak speciální aby se muselo oddělovat od běžného Javascriptu. Někteří co zatuhli s jQuery to možná pořád vnímají jako něco navíc, ale s ohledem na to, že NodeJS ma prakticky 99% pokrytí a většina browseru je na tom podobně, tak je to defakto už běžná věc.
AREX --- 20:50:56 16.3.2017
ETHAN: Já ti nevím, o ES6 už bylo napsáno tolik, že tam už není moc co objevovat. Záleží jaký je záměr takového webu. Jestli čistě přežít na dlouhodobě platných informacích a nebo je naopak smyslem zvýšit návštěvnost, ať už z jakékoliv důvodu. V tom druhém případě je jasné, že potřebuješ aktuální témata.
ETHAN --- 19:32:59 16.3.2017
AREX: A nebo všeobecně vynechat tyhle módní věci, které za pár let nikdo nezná (nebo spíš se k nim nezná). Spíš stojí za to pokrýt nativní věci, které tak nějak vydrží. Takže pokud něco nového, tak třeba ES6.
TYCZKA --- 8:24:31 15.3.2017
AREX: díky za zpětnou vazbu, přepošli ji panu tvůrci...
AREX --- 8:20:26 15.3.2017
TYCZKA: Neber to nijak špatně, ale radím vynechat jQuery. Nevím jak moc se kolem tvorby webu pohybuješ, ale v jQuery dneska už nikdo nepíše, alespoň teda nové a větší věci. Navíc mi trochu uniká, proč tam přepisovat jejich referenční příručku. Každý vývojář by měl umět aspoň trochu anglicky pokud to myslí vážně.

Pokud chceš seriozní obsah, tak doporučuji ReactJS, Redux, Elm, to jsou žhavá témata a rozhodně ti přinesou větší návštěvnost než jQuery :)

V důsledku to ale nic nemění na tom, že bych osobně takovou wiki nikdy nepoužil, má to dost nepřehledné vyhledávání pro začátek. Pro mě je číslem jedna http://devdocs.io/. Skoro bych ti doporučil tohle ani nedělat, ale je to tvůj volný čas ;)
TYCZKA --- 11:46:29 7.2.2017
Začala jsem spolupracovat na právě se rozvíjející encyklopedii pro webové vývojáře.
WebDev.Wiki
https://cs.webdev.wiki/

Kdybyste chtěl někdo publikovat nějaký obsah, který tam chybí, tak je příležitost. Spousta témat ještě není zpracovaná.
Ideální např. jako možnost zviditelnit sebe jako autora nebo odkázat na svůj vlastní projekt jako na zdroj článku.