Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARQETHA --- 11:03:20 17.11.2013
KROMANON: děkuji. a zároveň shodou okolností děkuji za doporučení kanceláře RE/MAX Horizont, v níž sama působím :)

...což mě přivádí k návrhu, že kdyby tu někdo z nyxáků potřeboval radu nebo pomoc v oblasti realit, klidně se na mě obraťte (v poště nebo na tel. 722 130 044, jmenuju se Markéta). bude-li to v mých silách, ráda pomůžu nebo poradím...
KROMANON --- 18:07:49 16.11.2013
MARQETHA: Velmi pěkné shrnutí.
KROMANON --- 18:04:29 16.11.2013
DARUMA: Pražský RE/MAX Alfa nebo Horizont budou jistě zárukou velmi vysoké úrovně služeb. Můžu doporučit jmenovitě v poště.
DARUMA --- 9:25:21 15.11.2013
Budu prodávat byt v cihlovém domě na Praze 6 a sháním se po nějaké solidní realitní kanceláři. Neporadili byste mi podle čeho vybírat a na co si dát pozor? Díky.
LEFTY --- 12:57:56 5.11.2013
demence vlastní otázky mi došla později, ono je vlastně jedno, kdo provizi platí, důležitá skutečně byla ta výše.
TFUJTAJKSL --- 8:43:02 2.11.2013
WARBABY8: děkuji za to že jsi ukázal jaký jsi dement.
WARBABY8 --- 7:28:56 31.10.2013
MARQETHA: děkuji za krásné vysvětlení. Díky němu jsem pochopil i výsledky voleb a třeba i to že 30 korun u doktora neplatim já ale platí je za mě stát. ;-)
MARQETHA --- 20:08:28 30.10.2013
jak to tu pročítám, já se ještě vrátím k té věčné debatě o tom, zda provizi platí prodávající nebo kupující.

on ji ve skutečnosti standardně platí prodávající. jinými slovy prodávající, který si najde realitní kancelář a určitého makléře, si platí daného makléře za to, že zastupuje jeho zájmy (nebo by alespoň měl zastupovat jeho zájmy; že se tak ne vždy děje, je věc jiná) - tj. dosáhnout maximální ceny při aktuální situaci na trhu, poradí mu, navrhne cenu a strategii prodeje, zajistí za něho veškeré prohlídky, PENB, právní servis, úschovu, až po předání nemovitosti novým majitelům, znalecký posudek, daňové přiznání, přepis energií, někdy stěhováky atd...

teď si představte na trhu pana kupujícího. ten brouzdá po inzerátech, srovnává nabídky a ceny. kupující kupuje za cenu, která pro něho osobně je akceptovatelná (tj. kdy jeho mezní náklady nejsou vyšší než jeho mezní užitek). tuhle cenu vnímá jako konečnou, se vším všudy, a podle konečné ceny se rozhoduje, zda mu za to ta koupě stojí či nikoli. a tudíž jemu může být naprosto volné, jestli je v ní provize pro realitku či nikoli. provizi vnímá jako službu, kterou si platí prodávající. žádného kupujícího nezajímá, jak vysoká provize pro makléře ze strany prodávajícího je (a opravdu se mě jako makléře na to nikdy kupující neptal), protože oni prostě kupují za určitou konečnou cenu. to je v podstatě totéž, jako by kupující předem řešil, jakým způsobem prodávající utratí ty peníze z prodeje - jestli si za ně koupí auto, postaví nový dům, nebo si s nima vystele postel. je mu to šumák a nijak to neovlivní jeho rozhodování o koupi, stejně jako je mu šumák, jestli z té ceny půjde realitce 50 tisíc nebo půl milionu. on zkrátka kupuje za cenu pro něho akceptovatelnou, za cenu danou jeho vlastním mezním užitkem a náklady, jak píšu výše.

to, že někteří makléři nabírají nemovitosti i za nesmyslně vysokou cenu, jakou si určí prodávající, a k tomu si ještě přihodí provizi, tudíž cenu ještě navýší a možný prodej je o to nereálnější, je jejich chyba a jejich boj. on ten kupující totiž bude brát při rozhodování o koupi v úvahu jedinou cenu - cenu konečnou, tedy kompletní.

proto inzeráty, v nichž není uvedena konečná ceny, ale je u ceny uvedeno například "+ provize RK" nebo "+ právní služby" pouze matou potenciální kupující, kteří mezi nabídkami hledají a srovnávají si v hlavě ty konečné ceny, zatímco takto se jim informace o konečné ceně nedostává. nehledě na to, že takovéto inzeráty nabízejí obvykle realitky pracující nevýhradně, tudíž takovýto inzerát najdete na internetu i 10x, obvykle pokaždé s jinými informacemi, výměrami, fotografiemi vší (ne)kvality, jinou cenou.. a co udělá kupující? bude se snažit najít mezi všemi těmi realitkami tu, která mu slíbí, že dohodne u majitele největší slevu z kupní ceny (tudíž se v daném případě rozhodně nedá mluvit o tom, že makléř zastupuje prodávajícího).

případ, kdy se skutečně dá jednoznačně říct, že provizi makléři platí kupující, je následující:
kupující hledá nemovitost a obrátí se na makléře, aby mu s tím pomohl a nemovitost pro něho vyhledal. domluví se spolu (obvykle písemně) na podmínkách, na tom, o jakou nemovitost se má jednat, jak bude vypadat spolupráce, kdo bude chodit na prohlídky (zda jen makléř nebo společně s majitelem) atd. makléř tedy klientovi vyhledává nemovitost na míru. no a za tuto službu spojenou s poradenstvím, konzultacemi, doporučeními, výpočty návratnosti, společnou účastí na prohlídkách apod. zaplatí po realizaci obchodu kupující svému makléři provizi (například procento z kupní ceny + procenta z případné vyjednané slevy z kupní ceny, dokáže-li ji zdatný makléř vyjednat).

čili:
- prodávající prodává nemovitost a platí si makléře za to, že zastupuje zájmy prodávajícího -> prodávající vyplatí makléři za tuto službu provizi.
- kupující chce koupit nemovitost a platí si makléře za to, že zastupuje zájmy kupujícího -> kupující vyplatí makléři za tuto službu provizi.

(bohužel, v ČR se ještě pořád druhé zmíněné realitní služby využívá pramálo, přesto se tací najdou.)

no a když se střetnou na prohlídce dva makléři proti sobě, zatímco jeden zastupuje prodávajícího (tj. chce dosáhnout co nejvyšší ceny) a druhý kupujícího (tj. chce dosáhnout co nejnižší ceny)? :-) pak může zvítězit ten, který si najal makléře s širšími realitními znalostmi a argumentačními dovednostmi...
ADAM --- 16:09:34 30.10.2013
prosím, zda by se mi mohl ozvat do pošty někdo solidní/zkušený v realitní oblasti.
prosím aby mi teď do pošty nepřišlo 100 nabídek "obyčejných" realiťáků. hledám někoho zkušeného, kdo to dělá dlouhodobě a kvalitně. (GREVE? :-)


k požadavku: 
- vlastním lukrativní pozemek 5km za prahou s malým, částečně rekonstruovaným RD. nechali jsme si udělat projekt na přestavbu toho RD a je následující problém: cena rekonstrukce je příliš vysoká. jsme totiž 5ti členná rodina a úpravy dispozice musí být drastické, aby se tam rodina vešla - a i tak to pro nás po rekonstrukci bude pořád velmi malé.
- na druhou stranu, třeba pro 3členou, nebo i 4členou rodinu to může být naprosto dostačující - těm by stačilo v podstatě jen vymalovat a mohou bydlet.
- napadla mě tedy následjící mylenka: zvážit prodej této nemovitosti a za utržené finance koupit pozemek pro novostavbu nebo RD s vhodnější dispozicí.
- ale pozor: mám velmi "drsné" požadavky na lokalitu, čili nejsem zvědavej na to, že mi někdo pošle 100inzerátů z sreality. hledám kvalitní pomoc a poradeství s touto možností
- komplikace: dům je zatížen hypotékou (ale asi lze v rodině najít dočasnou jinou zástavu).
- nejprve potřebuju spíše poradenství, zda se by se taková transakce vyplatila. v současnosti jsem na 60% přikloněn k tomu rekonstrukci realizovat: hlavní důvod je opravdu excelentní poloha...


KONOPASLIK --- 19:43:21 24.10.2013
???: Tohle je ten princip, který tady obhajuju já, nicméně zvykem jsou opravdu obě varianty. Logičtější je tato, většinová však ta druhá.