Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POHODAVOLE --- 18:52:59 24.10.2013
GREVE: asi ne pze, my sli mrk na nem. viz http://www.mmreality.cz/cs/nabidka/357391/ a kdyz jsme souhlasili, tak jsme skocili do realitky a provizi zatlacili realitce a zbytek sel prodavajicim, takze provize sla za nama. Nerozumim moc tomu, proc by melo jit vse prodavajicimu a pak realitce. Je to uplne zbytecnej krok navic, kterej nema dle me smysl. Max to schova pro kupujiciho provizi, ale ta ti muze byt stejne fuk, kdyz ti sedi celkova cena..
GREVE --- 18:43:07 24.10.2013
POHODAVOLE: Tys to asi celý nějak nepochopil. Ta realitka z toho nemá jiný zisk, než tu provizi, co zaplatí prodávající.
POHODAVOLE --- 16:44:44 24.10.2013
GREVE: to je asi jako kdybych mel platit hospode poplatek za to, ze tam chci oslavit narozeniny a udelat jim tam vytoc, ale chapu, ze kazdej to ma jinak, ale ja bych nikoho takovyho nikdy nepodporil..
WARBABY8 --- 16:23:35 24.10.2013
GREVE: aha tak pokud to bereš takhle, nedivim se že u nás mají levicové strany většinu. Děkuji za plodnou diskuzi a přeju hezký den...
??? --- 15:49:49 24.10.2013
GREVE: bohuzel prodavajici z toho plati i dan z prevodu, ze jo, kdyz je to vyssi nez tabulkova cena.. tze je lepsi to nejak vyclenovat no..
GREVE --- 15:44:17 24.10.2013
WARBABY8: Samozřejmě, přesně takhle to funguje. Kupující pak tuto inzerovanou cenu zaplatí prodávajícímu jako cenu za byt, a prodávající z ní zaplatí provizi realitce.
WARBABY8 --- 15:13:05 24.10.2013
příklad:
Prodej, byt 3+1, 87 m2, OV, Nýřany | M&M reality
http://www.mmreality.cz/cs/nabidka/357391/

(včetně provize a právního servisu)
WARBABY8 --- 15:05:24 24.10.2013
no já nejsem makléř ale psal sem tu zkušenost jako prodávající. řekl jsem si za kolik to chci prodat, oni si přihodili % provizi a hodili na net mojí cenu + provizi, při snížení ceny šla i cena provize dolů. samozžejmě mají nějakou minimální provizi pod kterou nejdou ale tohle bylo stejný u všech realitek co sem poptal. (jednalo se o západní čechy)
KONOPASLIK --- 14:57:33 24.10.2013
Ale je ve výsledku jedno, kdo tu provizi platí, jde o to, aby KC + provize byla smysluplná pro kupujícího. Pokud vezmeme finální částku, která případem proteče (A), od ní odečteme provizi (B), tak dostaneme částku, kterou dostane prodávající (C) (daně zanedbejme). Pokud je kupující spokojen s (A), realitka s (B) a prodávající s (C), pak je vše v pořádku a moc nesejde na tom, ve které fázi obchodu se tyhle tři čísla potkají.
KONOPASLIK --- 14:54:14 24.10.2013
GREVE: Já třeba většinou uvádím provizi zvlášť, hlavně kvůli daním, ale tak nějak mi přijde fain, že je to transparentní. Jen ve výjimečných případech je dohromady (zpravidla ve chvíli, kdy se s prodávajícím znám a je to "nějak se dohodneme"). Ale souhlasím, že většinou je to k vidění spíš pohromadě - tedy alespoň v Čechách, Morava má ten poměr opačný.

WARBABY8: Proč? Co je na tom logického? Tohle platí, pokud si realitka určí provizi procentuelně, ale to za a) není pravidlem a za b) to není ani logické. Jako realitka věnuji danému případu určitý objem práce a nabízím určité konkrétní služby. Za tenhle objem práce a služeb si řeknu nějakou konkrétní částku, za kterou jsem ochoten/schopen to dělat. Výsledná prodejní cena na té částce nic nemění, přinejmenším ne automaticky. Tu práci odvedu úplně stejnou, ať už cena klesne nebo neklesne (naopak, pokud klesla, tak to většinou znamená, že jsem tím strávil víc času, než když se to prodá hned za původní).