Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DENI --- 13:48:03 17.9.2013
Máte někdo prosím zkušenosti s CZECH POINT 101 s.r.o. ?
Děkuji
??? --- 12:36:21 13.9.2013
KEMAL: psal jsem, ze tam mame info z 2010 a ze mi prijde divny, ze by u nas bylo neco spatne, kdyz se se vsim serem :)
KEMAL --- 12:20:36 13.9.2013
???: no, za rok 2011 by měly u standardních s.r.o. být účetní závěrky založeny od 30.7.2012 (následujícího účetního roku, pokud se ten kryje s rokem kalendářním, což tak zpravidla bývá)

nicméně já ale nelustroval vás ale až následně tu realitku Bohemia či co
to že účetní závěrky nezakládáte jsi sem psal přeci ty :-)
??? --- 12:04:35 13.9.2013
???: ne, CSU s tim nema nic spolecneho, to je jina povinnost
??? --- 11:41:10 13.9.2013
KEMAL: kaslat tri roky? Mame tam 2010 a 2011 tam ma byt dle terminu nejpozdeji do cca 30.07.13 ne? Rekl bych, ze je tam max chyba na strane osoby, ktera to pridava na net. Proto mi to prave prislo divny, pze jak jsem psal, kazdej prd se resi s pravnikem / ucetni / porasdcem. Nevim, jestli ma tato agenda neco spolecneho se statistickym uradem, ale z praxe vim, ze nas pravidelne urguje kvuli jistym udajum (nevim presne jakym) na ktere ma jinou lhutu nez ucetni zakon, takze to sef z principu bojkotuje a posila v terminu dle ucetniho zakona. Je to i tim, ze nema rad zbytecnou praci / statni agendu navic, coz zas chapu..
??? --- 11:30:41 13.9.2013
povinnost je mekka do te doby, nez zacnou mit soudy cas to resit
pac kdyz to zacnou resit, muzou vas i zlikvidovat, pokud to nesplnite ani v dodatecne lhute :)
KEMAL --- 11:30:35 13.9.2013
???: no já bych řekl že nejpozději do 30.6. (pokud máte účetní rok od 1.1. do 31.12. - obvykle /ne nutně vždy/ to tak bývá) měla být schválena valnou hromadou (případně jediným společníkem) a to včetně případného předchozího auditu (taková povinnost existuje pokud s.r.o. dosahuje nějakého limitu svým obratem); viz § 128 odst.1 obchodního zákoníku

a do 30 dnů od schválení valnou hromadou měla být podle § 21a zákona o účetnictví zveřejněna ve sbírce listin obchodního rejstříku

takže z toho mi vychází že nejzazším termínem pro řádné založení je 30.7.

Samozřejmě nic moc se neděje pokud se proces o nějaký ten týden či pár měsíců zpozdí, koneckonců ta povinnost je opravdu dost "měkká", ale jako kašlat na to 3 roky ... fakt to přinejmenším blbě vypadá a imho to i odrazuje potenciální partnery pokud o vás nemají nějaké důvěrnější kladné informace
??? --- 11:30:01 13.9.2013
KEMAL: nejsi, taky si to kontroluju
nicmene treba advokatni kancelare to nedelaji kvuli konkurenci a myslim, ze takovych firem bude vic
tze ne vzdy to bude nutne znamka neprofesoonality
ale je to prvni vystrazny vykricnik a pokud tam UZ neni, nebo tam navic nejsou vubec zadny dokumenty X let, davam si majzla
??? --- 10:55:08 13.9.2013
KEMAL: tak zrovna udaj "bez zbytecneho odkladu" je na stejny urovni jako byla "osoba blizka" nebo "vetsi nez male mnozstvi". Jj jedna se o sro. Jestli chapu spravne, tak rok 2011 mel byt dodan do konce nasledujiciho ucetniho obdobi tedy do konce roku 2012, takze je mozny, ze to vazne akorat na nekom, kdo to tam nebyl schopnej za 3/4 roku uploadovat? Nebo se bere nasledujici ucetni obdobi jako kalendarni rok + lhuta na ukonceni roku, ktera je vyssi za pouziti danoveho poradce?
KEMAL --- 10:39:39 13.9.2013
???: ta lhůta je to "bez zbytečného odkladu" ve smyslu § 38k obchodního zákoníku

ohledně účetních závěrek, pravda, nejspíš platí speciální ustanovení § 21a zákona o účetnictví:

(2) Účetní jednotky uvedené v § 20 (poznámka: mj. i obchodní společnosti) zveřejňují účetní závěrku i výroční zprávu po jejich ověření auditorem a po schválení k tomu příslušným orgánem podle zvláštních právních předpisů, 16) a to ve lhůtě do 30 dnů od splnění obou uvedených podmínek, pokud zvláštní právní předpisy nestanoví lhůtu jinou, nejpozději však do konce bezprostředně následujícího účetního období bez ohledu na to, zda byly tyto účetní záznamy uvedeným způsobem schváleny.

Ohledně toho termínu schválení příslušným orgánem (typicky valnou hromadou ... tak nějak automaticky předpodkládám že řešíme s.r.o.) pak platí § 128 obchodního zákoníku: (1) Nestanoví-li zákon, společenská smlouva, popřípadě stanovy kratší lhůtu, svolávají valnou hromadu jednatelé nejméně jednou za rok. Valná hromada, která schvaluje řádnou účetní závěrku, se musí konat nejpozději do šesti měsíců od posledního dne účetního období.