Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:55:26 29.12.2010
BRUKEV: Pokud nemáš smlouvu s prodávajícím, tak je ti to k ničemu. Nemáš žádný titul, na jehož základě bys mohl nemovitost nabízet. Já, jako kupující bych s realitkou podobnou "smlouvu" nepodepsal, kdyby realitka neměla smlouvu s prodávajícím.
BRUKEV --- 16:43:38 29.12.2010
???: Co vím, tak realitky (některé) sepisují při prohlídce se zájemcem papír, ve kterém se zájemce zavazuje, že danou nemovitost (po jistou dobu) bude kupovat jen přes RK. A že tam za hodinu nebude volat solo.
??? --- 15:19:12 29.12.2010
???: Realitky si berou provizi od kupujícího. V některých případech od prodávajícího, ale slušná realitka bere provizi pouze v případě, že nemovitost prodá.
Ekluzivita ti v případě slušné kanceláře zaručuje největší cenu při prodeji a nejrychlejší prodej.
Nabízet k prodeji nemovitost, na kterou nemám žádnou smlouvu je vždy o průser. Může se ti pak stát, že přivedeš kupce, ale on se pak domluví s prodávajícím za tvými zády a ty utřeš (mluvím z pohledu realitky).
Když bych prodával, tak si poslechnu pár makléřů, vyberu z nich jednoho a tomu dám exkluzivitu na 2 měsíce.
BRUKEV --- 14:36:53 29.12.2010
???: Sice nereaguju hned, ale i tak vlastní zkušenost.

1) exklusivitu nepodepisovat
2) dát max dvěma až třema realitkám (dle velikosti města)
3) když byli moc vlezlí, dal jsem jim návrh. Nepodepíšu žádnou smlouvu, ale pokud chtějí, mohou nemovitost nabízet (at mi naberou klienty). Pokud bude mít klient enormní zájem, at mi dají echo a po složení zálohy klientem jim klidně podepíšu smlouvu o zprostředkování ze včerejším datem. Tudíž já budu mít skoro jistého kupce a oni provizi.
LADJA --- 10:30:57 13.12.2010
zdravim, nema nekdo nahodou zkusenost s :
Bytečky s.r.o. nebo Remas - reality, s.r.o. ?
Konkretne Štěpánka Fotrová...?
??? --- 23:36:17 11.12.2010
KOCOURR --- 21:19:11 30.11.2010
No když už jsme u těch referencí na realitky, tak jeden příklad z nedávné osobní zkušenosti. Je to pár týdnů zpět, co jsem byl nabírat jeden byt k prodeji v jedné z atraktivních brněnských lokalit (ano, skutečně pracuji jako realitní makléř). Schůzka s majiteli proběhla víceméně standartně...blablabla. Cestou spátky do kanceláře jen tak z nudy vezmu na zastávce šaliny do ruky jeden z realitních časopisů plnej inzerátů s nemovitostma...a co oko mé nevidí, hned na druhé straně je nabízen ten samý byt, který jsem byl právě nabrat! To by nebylo nic divného, je to běžný jev, že majitelé zadají svojí nemovitost více realitkám, ale ten byt byl inzerován o 150 000 levněji, než byla cena, na které jsem se dohodl s majiteli, že ji budu inzerovat já. Tak volám, volám co to jako má bejt, atd. ...no abych to zkrátil, majitelka byla přímo nasraná (volím hodně mírné slovo pro vyjádření jejího stavu) a s milou realitní kanceláří MALINA REALITY okamžitě ukončila spolupráci. Z webu podhodnocenou nabídku sice stáhli okamžitě, ale z tištěného časopisu už to samozřejmě vzít zpět nešlo...
GREVE --- 19:22:38 30.11.2010
???: Háček by v tom být žádný neměl, většina realitek chce skutečně nabízet (pro tebe) zdarma a vzít si provizi od zájemce. Nemá ale smysl to zadávat víc než třem realitkám, pak je v tom bordel. Taky pozor na velký realitky, často maj svoje zaběhaný postupy, který nejsou ochotný a schopný měnit.
DELVIT --- 15:06:41 30.11.2010
???: neni zac. Bohuzel je to z realne, ac ne osobni, zkusenosti. Je to opravdu dost podlé.
??? --- 13:20:18 30.11.2010
DELVIT: to je dobrej postreh, diky