Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GREVE --- 21:52:04 13.12.2008
Nevíte někdo, jaký systém používá Prolux? Aneb kde se berou ty lákavé slevy u nemovitostí, které nikdy předtím nenabízeli?
GOODIE --- 13:03:56 13.12.2008
Tedy jinak receno "OBEJIT" realitku je zcela normalni jev pokud s kupujicim neumi jednat, nenabizi sluzby ktere inzeruje (napriklad dost realitek tvrdi ze nabizi i pravni sluzby, zkuste teda na zacatku rict, ze vam nevyhovuje jejich rezervacni smlouvu a ze byste radi modifikaci... az dojde na lamani budou se vymlouvat, ze by museli zaplatit pravnika.... a ze to neudelaji driv dokup vas nemaj v hrsti..)

Takze ja radim obejit realitku vzdy kdyz:
- je neverohodna
- krade inzeraty primym majitelum bez svoleni
- nedodrzuje temriny, sliby a pod
- ma prilis vysoke zprostredkovatelske provize
- nestara se o zakaznika az do konce, a tlaci se zakaznika prevadet rezervacni poplatky na jejich "s.r.o" ucet a nedoponuje je u advokatni kancelar ci banky, kde vyplate je az na konci retezce..

atd atd...

PS: sepsat kvalitni smlouvu pro obe strany vas prijde tak na 10k u advokata a tak 5k navic s uschovnou a je to velmi safe... takze k cemu realitku s provizi 100k?...

snad jen k tomu aby vam "nasla byt"
GOODIE --- 12:59:43 13.12.2008
JPS: Sluzbu mozna, ale ty nemusis s realitkou uzavrit zadnou smlouvu, to je jejich naklad na "podnikani"... To co se pocita je s kym potepises rezervacni, prevodni ci kupni smlouvu a co je v ni. jinak je to vse pouze o dohadech a pravne horko tezko neco vysoudis.. tedy jinak receno, maj smulu...
WEN --- 21:03:49 12.12.2008
GREVE: dej negativní referenci
WEN --- 21:03:23 12.12.2008
GREVE: no to jo.. prachy berou.. ale za ně nebizej minimum..
GREVE --- 20:05:43 12.12.2008
WEN: Když jsem nedávno pro někoho sháněl byt, tak se makléř ani nedostavil na prohlídku (byt ukázal majitel), do inzerátu napsal všechny údaje špatně a nebyl ochoten sepsat nájemní smlouvu. Když jsem se ho po telefonu zeptal, jakou dá v takovém případě slevu z provize, tak se mi naprosto vysmál. Tomu se říká jednání :-)
WEN --- 17:37:15 12.12.2008
ANTALSTASEK: za "mých" časů jsme dělili provizi rk mezi prodavajiciho a kupujiciho (majitele/nájemníka) oboum se defakto poskytla služba..


JPS: kdyby realitky nemely tak vysoký provize, hlaně z pronájmu.. bylo by veškerý jednání taky o něčem jinym..
ANTALSTASEK --- 14:35:48 12.12.2008
to je sporné, neb např. na západě je běžné, že provizi platí člověk službu poptávající, v tomto případě majitel nemovitosti, u nas je to samozřejmě jinak, neb RK mají tak špatnou pověst, že o jejich služby téměř nikdo nestojí a ony se musí samy vnucovat, také není vyjímkou, že pak zkasírují obě strany...
JPS --- 14:18:59 12.12.2008
KATERINA_I: druhá věc je ta, že to není zrovna košer, protože ti realitka službu poskytla. ale to si musí každej srovnat sám se sebou.
KATERINA_I --- 14:15:51 12.12.2008
WEN: Presne to jsem potrebovala vedet, dekec