Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KONOPASLIK --- 19:11:44 30.9.2020
ACKO: Ano.
ACKO --- 14:11:36 29.9.2020
Měla bych takový dotaz: při prodeji nemovitosti je smlouvě napsáno, že peníze kupující posílá do advokátní úschovny a prodávajícímu je advokát uvolní do pěti dnů po přepsání nemovitosti na katastru na nového majitele. Je tohle standardní postup?
??? --- 23:05:21 15.9.2020
GREVE: Tak to tu ještě rozmažeme: v první řadě to není rezervační smlouva, ale mišmaš, hádám soukromá tvorba realitky, protože to z půlku nedává smysl a vypadá to jako složené z vícero různých textů.
Neobsahuje to žádný závazek prodávajícího, který není vůbec stranou, pouze závazek zprostředkovatele prodávajícího zavázat k prodeji nemovitosti, ovšem bez jakékoliv sankce, pouze s povinností vrátit složenou částku (do advokátní úschovy toho jejich advokáta), pokud by se to jejich vinou neprodalo - s náhradou škody si můžu trhnout nohou. Nadto pokud se to nepodepíše z jiného důvodu, než "z důvodu okolností ovlivněných rozhodnutím prodávajícího nebo zprostředkovatele", tak ten poplatek propadá realitce tak jako tak, to je trochu široká formulace na můj vkus a napadá mě celá řada okolností, které by se pod to vešly, zvlášť pokud zprostředkovatel prokáže, že učinil vše aby "zprostředkoval pro klienta příležitost pro uzavření smlouvy s prodávajícím".

Zároveň smlouva neobsahuje pro mě žádný způsob, jak se z toho vyvázat, tj. bez ohledu na okolnosti musím podepsat do data staveného ve smlouvě, bez ohledu na text té kupní smlouvy, kterou mi nechtějí ani ukázat. Vedle toho jde veškerá provize realitky za mnou, jako poplatek za zprostředkování, který bude v plné výši složen dle této smlouvy a nezapočítává se na kupní cenu, tudíž prodávající má nulovou motivaci se na té kupní smlouvě dohodnou, pokud by na jeho straně nastal jakýkoliv problém, zároveň i realiťákovi to bude jedno, protože provizi má složenou, a prokazovat, že se to nepodepsalo jejich vinou, bude na mě, tj. buď podepíšu, co mi předloží, nebo v tom lítám za čtvrt milionu bez možnosti odstoupení.

Jestli je to standard, nebo ne, to netuším, ale z mého pohledu je to hrubost na straně realitky, která by měla mít hlavní zájem na tom, aby se ten byt prodal. Já chápu, že kopeš za protistranu, jen si myslím, že takový přístup je ke škodě všem zúčastněným.
GREVE --- 22:37:22 15.9.2020
SAT_ANN: Tu smlouvu jsme neviděli a nevíme, jak přesně je formulovaná, takže jí jen těžko můžeme posuzovat. Já jsem reagoval na obecné podmínky, které se takhle opravdu dají popsat a označit za standardní. Pak je ovšem samozřejmě potřeba si pohlídat přesné formulace.
Jak jsem psal o příspěvek později, obvyklá (a velmi bezpečná pro kupujícího) formulace je, poplatek se nevrací kupujícímu, pokud smlouva nebyla uzavřena jeho zaviněním. Je sice obecná a nepostihuje všechny eventuality, ale funguje.
SAT_ANN --- 22:25:42 15.9.2020
GREVE: Ale tyhle podminky standardni nejsou (!). To se tu snazime celou dobu, uz v kruhu, v tuhle chvili, popsat.
Pokud je ve smlouve ze realitakovi kapnou 4% i kdyz by k odstoupeni mel zajemce legitimni duvod = nevyvazena smlouva.
GREVE --- 22:19:19 15.9.2020
SAT_ANN: Tam se nevyjadřuju o rezervačce, ale o jejích konkrétních dvou podmínkách.
GREVE --- 21:47:12 15.9.2020
SAT_ANN: Já jsem nikde nepsal, že ta rezervačka, co popsal Dobytek, je standardní. Psal jsem naprostý opak.
SAT_ANN --- 21:27:22 15.9.2020
GREVE: Ty ale zaroven rikas na ta rezervacku co popsal DOBYTEK ze je standardni, coz neni, a pak ze pri vycouvani z rezervacky dostace kupujici zpatky prachy, coz taky neni pravidlo.
A pak na zver napises ze kazda smlouva musi bejt vyvazena.
Mne to teda nedava smysl.
GREVE --- 21:14:03 15.9.2020
???:
SAT_ANN: Nevím, jestli jste pochopili, co píšu. Nemluvím o žádných nevýhodných smlouvách. Smlouva musí být vyvážená pro všechny strany a obsahovat všechny potřebné sankce.