Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PREVIT --- 10:18:25 30.6.2013
Pekne napsano. Vzdy, kdyz nekde ctu, ze zacina sezona cehokoli (chripek, klistat..), ocekavam zvyseny vyskyt clanku o nutnosti ockovani. A tak je to se vsim...
PR manipulátory ‒ aneb vakcína proti mediálním kampaním
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013062402
MNR --- 11:07:16 17.6.2013
aktualni politicka (nemuzu si pomoci:)

To je tvoje trafika
Za to, žes mě přefikla
Nikdo tady neuplácí
Děláme jen běžnou
Politickou práci
LALINA --- 12:37:52 30.5.2013
DĚSIVÁ PRAVDA: Právník odhalil triky ve smlouvách, které ničí české rodiny - tn.cz
http://tn.nova.cz/...ske-rodiny.html?utm_source=tydencz&utm_medium=article_boxes&utm_campaign=vymena
JOSEFDRUHY --- 13:22:32 27.5.2013
LALINA: Jo, jo. Když "pámbů" vymýšlel své destatero ( osmé bylo "nepokradeš" ), tak ještě nevěděl, že se narodí Klaus ( co si myslí, že je víc než Bůh ) a ten vyzraje nad tím osmým přikázáním tím, že vymyslí "privatizaci". Jóó byl to machr ten Klaus.
JOSEFDRUHY --- 12:39:31 27.5.2013
Vyřiďte předsedovi správní rady Nestlé Peteru Brabeck-Letmatheovi, že pak ( po privatizaci vody, pitné ) je na řadě vzduch, taky by se měl zprivatizovat...; no a pak i africká zvířata, a nakonec hvězdy na nebi, nebo rovnou celé nebe. - -
LALINA --- 11:45:25 27.5.2013
petice proti privatizaci vody

https://signature.right2water.eu/oct-web-public/index.do?initiativeLang=cs
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šéf Nestlé - Voda není lidským právem, měla by se privatizovat

Patří voda k svobodným a základním lidským právům, anebo by veškerá voda na této planetě měla patřit velkým korporacím a mělo by se s ní nakládat jako s produktem? Měli by chudí lidé, kteří si nemohou dovolit platit těmto korporacím, trpět žízní, protože nemají peníze? Podle bývalého ředitele a současného šéfa správní rady největšího výrobce potravin na světě by korporacím měla patřit každičká kapka vody na zemi – a pokud se chcete napít, měli byste platit.

Tato společnost, známá tím, že najímá hordy „internetových vojáků“, aby bránili firmu a její online aktivity v komentářích a diskusních fórech (možná se některý objeví pod tímto článkem), tvrdě hájí dokonce i geneticky modifikované plodiny společnosti Monsanto a jejich „prokázanou bezpečnost“.

Bývalý ředitel Nestlé vlastně tvrdí, že myšlenka privatizace vody je velmi podobná filozofii Monsanta. Ve video-rozhovoru předseda správní rady Nestlé Peter Brabeck-Letmathe (titulky) říká, že konzumace geneticky modifikovaných potravin nevede k žádným zdravotním potížím.
Z toho, jak tento sociopat o tématu hovoří, je zřejmé, že mnohem víc než lidé ho zajímá jeho vlastní bohatství a růst firmy. Tento muž financuje útoky na odpůrce geneticky modifikovaných plodin. Jeho společnost čerpá v chudých venkovských oblastech podzemní vodu, vyrábí z ní svou vodu balenou a zbaví danou oblast veškerých zásob vody bez jakékoli kompenzace. Nutí tak venkovské regiony v USA, aby za vodu platily.
Jak uvedl server Corporate Watch, fima Nestlé a její bývalý ředitel Peter Brabeck-Letmathe už mnoho let ignorují zdraví populace a zneužívají přírodu v zájmu ročního zisku neuvěřitelných 35 miliard dolarů jen z prodeje balené vody.
„Produkce minerální vody společnosti Nestlé je zneužíváním ohrožených vodních zdrojů. V brazilském regionu Serra da Mantiqueira, ve kterém se nachází přírodní rezervace se systémem zdrojů produkujících vodu s vysokým obsahem minerálů a léčivými účinky, vedlo přílišné čerpání k dlouhodobým škodám.“
Firma Nestlé kromě toho čelila obvinění, že ve svém podnikání masivně využívá otrockou práci. Píše o tom opět server Corporate Watch:
„V roce 2001 společnost Nestlé čelila kritice, že nakupovala kávu v Pobřeží slonoviny a Ghaně, při jejíž produkce mohli být využíváni dětští otroci. Podle investigativní reportáže BBC stovky tisíc dětí v Mali, Burkině Faso a Togu byly odkoupeny od jejich strádajících rodičů a převezeny do Pobřeží slonoviny, kde byly využívány jako otroci na kávových plantážích.“
Je tedy voda lidským právem, anebo by měla patřit velkým korporacím? Jestliže na světě není dost vody pro všechny, pak by možná měl těmto korporacím patřit i vzduch. A pokud se týče plodin, Monsanto pracuje tvrdě na tom, aby si vybudovalo monopol na základní potraviny. Nikoho by nemělo překvapit, že šéf správní rady Nestlé bojuje za geneticky modifikované plodiny Monsanta, neboť jeho ideologie přímo souzní s filozofií Monsanta.

Překlad: Tomáš Piňos
Zdroj: naturalsociety.com
AC24.cz - Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
AC24.cz - Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat
LALINA --- 13:07:46 22.5.2013
Otevřený dopis IZSVŠ v otázce sporu o profesuru Martina C. Putny - Petice24.com
http://www.petice24.com/oteveny_dopis_izsv_v_otazce_sporu_o_profesuru_martina_c_putny
SMRGL --- 11:15:58 12.5.2013
PREVIT --- 14:19:36 16.4.2013
LALINA: Ja ho taky nechapu.