Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MNR --- 18:47:25 25.12.2011
Když umřel Brežněv, zrušili Večerníčka. Tehdy mě poprvé nasrali.

Na plátně běží filmový týdeník – pod schůdky letadla se miliskují státní čelníci pobratřených zemí. Po dlouhém polibku na ústa se z potemnělého hlediště ozve: „Ještě na prdel!“
Promítač ihned zastaví film a spolu s uvaděčkami začne v rozsvíceném sále pátrat po viníkovi. Marně.
Světla zhasnou, týdeník se rozbíhá znovu od začátku. Ve stejné chvíli, pro změnu odněkud z balkónu: „Ještě na prdel!“
Představení je opět přerušeno, pátrání je opět bezvýsledné a výtržníci zůstávají neodhaleni. Promítač má zřejmě své zkušenosti – stoje na pódiu pevným hlasem oznámí: „Eště jednou a rušim hlavní biják!“
Kino potemní. Naskočí znělka týdeníku. (…představí si, jak celý sál sborem zahučí: „Ještě na prdel!“ ve spontánním aktu lidské vzpoury – byť malé a absurdní, a cítí to kouzlo okamžiku, víc hry než politiky, víc performance než revoluce. Taková prča za zrušený film pobratřené provenience stojí…) Státníci, vítačka, objímačka, líbačka; z publika zazní jediný osamocený hlas: „Ještě na prdel!“
V rozsvíceném sále směřují všechny ukazováčky jedním směrem.


PF2012 / BOŘ & TVOŘ
LALINA --- 20:29:12 17.12.2011
MNR:
???:

poklona, pánové, vždycky doufám, že svým skepticismem někoho pohnu k nějakému kvalitnímu činu. I slovo je čin, a já vám moc děkuju. Mám v sobě jak naivního snílka tak nihilistu a všechno mezi tím a občas se mi celkem vědomně střídají u mikrofonu - z toho ovšem občas plynou jistá nedorozumění, ale Profor, správně odhadl, že v podstatě nejsme v rozporu.

Líbí se má váš postoj tak, jak jste ho deklarovali v těhle posledních postech, plně s ním souzním a věřím, že osloví i ostatní kdo tenhle klub čtou.:-)

Zvláště se mi na nich líbí pozitívní přístup myšlení (ne sluníčkový) , střízlivost pohledu a pokora, s níž víte, že postup je možný malými kroky a zanedbat nelze ani tu nejmenší možnost, která se nabízí.
bravo.
??? --- 17:29:10 17.12.2011
LALINA: No, ono je to slozitejsi. Imho je nekolik urovni, na kterych muzeme ovlivnovat svet. Jak uz jsem drive zminil, ta nejpodstatnejsi je zmena sama sebe. Dalsi je davat okoli najevo, co si myslime - jakkoliv. Dalsi je nebyt lhostejni k tomu, co se kolem nas deje. Takhle bychom mohli pokracovat dal. To vsechno ale prece nevylucuje to, ze se budeme snazit ovlivnovat svet _I_ (tedy nejen) tim, ze budeme chodit k volbam - proc zavrhovat moznost ovlivnit tuto sferu.
A tady je to nepochopeni - nemyslim si, ze kdyby lidi volili jine strany, nastane automaticky poradek. Tak naivni opravdu nejsem. Je to ale jeden ze stripku, jak ovlivnit deni u nas. To, z ceho jsem byl rozcarovan je to, ze vysledky voleb spise ukazuji to, jak lide mysli (pise to vlastne i MNR). Na jednu stranu muzeme rikat, ze je to smutne, na druhou stranu je to ale realita - a tam se dostavame zase k zacatku - rikat lidem, co si myslime a tim, jak zijeme ukazovat, jak to muze fungovat.
Osobne jsem skeptik ohledne politiky samotne - nic nespasi - jak uz jsem rikal drive. Ale rozhodne je imho rozumne (pokud mame zatim tu moznost) snazit se rozbijet ty mocenske struktury, ktere v soucasnosti existuji. Ale jak rikam - urcite to neni samospasitelne, ale nic nas to nestoji. Jen trochu premysleni - a cim dal tim vic vidim, ze si lide uvedomuji - jen drobet pomalu a v malem.
Na materialni urovni muzes prece ovlivnovat krome voleb i jinak - uvedomovat si stavbu struktur, ktere ovladaji svet ve velkem a snazit se napr. spotrebovavat tak, abys je nepodporovala. Atd atd...
MNR --- 15:28:46 17.12.2011
LALINA: tvuj posledni odstavec predstavuje v psychologii rozpor mezi lorenzovym a frommovym pojetim lidske agresivity, kde -puvodne zoolog- lorenz vidi lidskou agresivitu jako vrozenou a neodstranitelnou vlastnost biologicke bytosti a fromm spis jako poruchu humanni osobnosti. odpoved nemame (ale osobne mam radeji fromma)...
MNR --- 14:36:51 17.12.2011
mame takove politiky a spolecnost, jake si zaslouzime.
"mocipani" jsou vysledkem ignorance a zavisti "prosteho lidu", ktery by byl nejradeji na jejich mistech - misto aby se snazil situaci zlepsit. stale chceme "vyssi zivotni uroven" misto "lepsi".

stranicka parlamentni politika je davno passe. otocte se zpatky a zjistite, ze nam vladne modroranzovocernoprdelnicka koalice rudych bolsounu. je to jedina parta, ktera tezi z dialektiky moci. tenhle system se stale drzi diky tomu, ze naprosta vetsina lidi (vcetne tech "vzdelanych") nedokaze nahlednout, ze rozdeleni na pol. strany, pripadne na pravici a levici, je manipulaci, ktera vyuziva dynamiky protikladu, aby udrzela u vlady stale stejnou partu.je to jen virtualni placani do vetru, ale chce to totalni zmenu paradigmatu. nadcloveka v dobrem smyslu slova, ktery da vzniknout nove kulture na troskach egoticke a neuroticke euroatlantidy, ktera je zivym obrazem upadajici civilizace s durazem na pravo (avsak nikoli spravedlnost) a rigidni byrokraticky rad. zajimave, jak stava spenglerova metafyzika realnou. OCCIDENS OCCIDENS ;)
LALINA --- 9:21:50 17.12.2011
???: chápu, jen jsem se zaměřila na to, co na mě v textu vyskočilo - na se jsem chtěla reagovat.
Pochopila jsem z toho, že zazlíváš lidem, že volí stany, co jsou v parlamentu a myslíš si, že kdyby volili jiné, nastal by konečně pořádek.


Jenomže už okřídlené rčení "kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili, paltí. taky platí, že kdo má prychy, vyhrává volby.
Svým způsobem je to animální zákonitost. Kdo má pěníze, má energii, má moc a takovým patří vládnutí. I v přírodě vládnou to nejsilnější a nejchytřejší, možná i ti nejmazanějěší a nejnelítostnější.

Znám lidi, kteří pořád říkají, že člověk je zvíře. Dokud takových lidí bude většina, kteří se spokojí s konzumaví a bojem o potravu a loviště, dokud nebudou hledat skutečné lidství, které tyhle primitvní zákonitosti mění, do té doby bude to na světě bude pořád stejný.
??? --- 23:21:07 16.12.2011
LALINA: Abych to vysvetlil - nejsme ve sporu - jen nechapes, co rikam. :D
??? --- 23:19:44 16.12.2011
LALINA: Nicmene - je to jedna z ukazek nemocnosti virtualni komunikace. Skoda, ze se nezname... :D
??? --- 23:18:28 16.12.2011
LALINA: nepochopilas, co jsem tim chtel rict...
LALINA --- 22:41:52 16.12.2011
???: a co proces PO volbách? věř si čemu chceš, to je tvoje věc.
O kampani si můžeme myslet svoje, jo? a platit svojema penezma a těma nakradenejma, který potom chyběj všude, kde jsou potřeba pro lidi, co? tu naprosto zbytečnou , předraženou a škodlivou kašpařinu bych celou ZRUŠILA...

Ty jsi jen o maličko mín naivní než ti ovčani, myslím:-)))