Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATISLAV --- 12:37:25 24.9.2011
Tak to vypadá, že občan se nakonec neubrání...
Kateřina Bečková » Z cinknutýho esa svatej vobrázek neuděláš…
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/katerina-beckova-.php?itemid=14334

Snad se půjde aspoň někdo poutat k buldozerům... já osobně plánuju osvědčený kyblík hoven, to myslím snad ani není nelegální - šířit smrad :).
LALINA --- 9:22:05 23.9.2011
a co tohle, je to taky hoax?

-------------------------------------------------------------------

Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR
Mochov východně od Prahy byl dlouhá léta považován za místo, odkud k českým hospodyňkám plyne mražená česká zelenina. Pokud dnes do Mochova zavoláte a budete chtít hovořit s někým, kdo má na starost výrobu, neuspějete. "To musíte volat do Rakouska, veškerá výroba se přesunula tam, tady je už jenom obchod", říká do telefonu spojovatelka. A skutečně. Výrobky, které jsou dnes v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochov, respektive Mochovská zelenina, mají na obalu připsáno Made in Austria. Nadnárodní koncern Ardo o přesunu výroby obchodní partnery Informoval v listopadu loňského roku.

Podobných příběhů najdeme celou řadu, psány jsou jak přes kopírák. Během letošního roku zcela ukončil v Česku výrobu i koncern Unilever. V povltavských tukových závodech v Nelahozevsi dostalo Výpověď přes šest stovek lidí. Výsledkem je, že všechny rostlinné tuky, které z Nelahozevsi do českých kuchyní putovaly (Perla, Flora, Rama, Hera) jsou dnes dováženy z jiných evropských závodů. Týdeník Ekonom se zajímal, odkud k nám míří například Hera, Tradiční surovina pro vánoční cukroví.
Místem výroby jsou polské Katowice, uvádí mediální zástupce Unileveru Martina Janebová. Z Polska se na český trh dovážejí i některé cukrovinky s logem pražské čokoládové hvězdy Orion, zrozené v roce 1896. Dnes z produkce švýcarského koncernu Nestlé. Konkrétně Oplatka Delissa. Tajné informace? U některých firem je cítit, že o tomto tématu se baví jen velmi nerady. Když chtěl týdeník Ekonom do koncernu Tchibo informaci o aktuálním místě výroby kávy Jihlavanka, nejprodávanější kávy na našem trhu (která se kdysi skutečně pražila v Jihlavě, ale v roce 2005 sevýroba přestěhova
la do Vídně), odpověď nedostal. Výrobní závody máme ve více zemích, ale konkrétní místa nesdělujeme, uvedla PR manažerka české pobočky Tchibo Eva Kadlecová. Na zaslané otázky nereagoval ani švýcarský koncern Hero, který na český trh uvádí dětskou výživu pod tradiční značkou Sunar. Z údajů na obalech lze ale dovodit
, že aktuálním místem původu je převážně Velká Británie, u některých produktů Španělsko. Přitom ještě do roku 1999 se Sunar vyráběl v Zábřehu na Moravě. Zákazníci v supermarketech si těchto přesunů většinou ani nevšimnou, protože na obalech informace o původu chybějí či je zde uvedeno pouze Made in EU.

Navíc řadě spotřebitelů je možná ukradené, kde se co vyrábí. Jedno by jim to ale být nemělo. ,,Kdo tady jednou bude platit daně, z čeho ten stát bude žít a kde lidi seženou práci,když se všechna výroba přesune pryč?" táže se prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman.
Z těchto důvodů komora chce, aby se informace o místě Výroby na obalech povinně zveřejňovaly. Klamání spotřebitele? Kdo by neznal televizní reklamu o Pepovi ze středočeských Sedlčan? Plísňový sýr prodávaný pod značkou Sedlčanský Hermelín je další ze stálic českých ledniček. Jaké překvapení na zákazníky asi čeká, když zjistí, že některé šarže pocházejí z Polska.
Týdeník Ekonom se opakovaně snažil od zástupců firmy Bongrain získat k celé věci nějaké stanovisko. Bez úspěchu. Výrobce přitom nijak neomluví, že polská výroba je výrazně menšinová a dochází k ní jen tehdy, když česká mlékárna kapacitně nestíhá. Alespoň tak zní neoficiální odpověď jednoho z manažerů. V Polsku se dnes ale částečně vyrábí I některé sýry Lučina, další tradiční produkt sedlčanských mlékáren.
Skupina Bongrain v tom ale není sama. Konkurenční Francouzský koncern Bel, který od roku 2000 vlastní Želetavskou sýrárnu na Třebíčsku, používá podobné praktiky. Část tavených sýrů - chlubících se více než stoletou značkou Želetava - vyrábí na Slovensku. Konkrétně v Michalovcích. České značky z ciziny, to není jen záležitost potravinářského průmyslu.
Například autobaterie Akuma se dnes vyrábějí v Itálii (veškerou výrobu tam z Mladé Boleslavi přesunul italský koncern Fiamm, který Akumu ovládl v roce 1998). Tužky pod značkou Koh-I-noor vyrábí impérium rodiny Břízových nejen v Česku, ale i v Rusku, Bulharsku a Číně. Výroba zápalek Solo se ze Sušice přesunula do Indie, elektrospotřebičů ETA zase do Číny.
Altruismus nečekejme. Vraťme se ale k hypotetickému importu škodovek z Číny. Filiálka Volkswagenu v Šanghaji už vyrábí modely Fabia, Octavia a Superb a v roce 2013 přibude I Yeti. Čína je už pro Škodovku největším trhem. Letos by tam mělo být prodáno 180 tisíc vozů. Nynější šéf Škodovky Winfried Vahland v minulých dnech uvedl, že Škodovka bude zvažovat i dovoz levnějších čínských autodílů pro výrobu v Evropě.
Kolik už zbývá k tomu, aby se do Evropy vozily celé čínské škodovky, nejen díly?

Mzdové náklady mluví jednoznačně ve prospěch čínských dělníků... UŽ VÍTE PROČ NAŠI OBČANÉ NEMAJÍ PRÁCI ?????
TLOUDEV --- 16:35:07 22.9.2011
Cannabis Kalousek se podepisuje Kokotům z České Pirátské Strany - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=hQASnibFf0A

Skandální video - Kalousek byl asi opilý - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=B4nC7NRixhk


:-)
LALINA --- 16:29:00 22.9.2011
hehe...tak podívejme se na ty silácký kecy tady:-)))) kde byli včera? chachááááá

reakce zpod článku o tom, jak kalous zfackoval kluka kterej mu řekl, co si o něm myslí:-)

Od včerejšího dne je povoleno koholiv zmlátit na veřejnosti, Aja, 22.9.2011 15:17:18
Vyhlásit akci "Zfackuj si svého politika". To by byla účast obyvatelstva! A očividně je to zcela legální. Ano jsem všemi desti pro. Kdy a kde máme sraz?
reagovat

Někomu ani pár facek nepomůže., Anonym, 22.9.2011 15:56:22
reagovat

Re:Od včerejšího dne je povoleno koholiv zmlátit na veřejnosti, Anonym, 22.9.2011 15:40:45
Souhlasím s Vámi,účast by to byla opravdu 100 % Lidé by byli opravdu ochotný se i několikrát ve frontě otočit.
reagovat

Souhlasím s panem Koreckým,, Anonym, 22.9.2011 15:00:40
jenom dodávám,že na hrubý pytel platí hrubá záplata.Je již opravdu na čase alespoň jednoho z těch modrých mafiánů chytit,dobře někam uskladnit a propustit ho až jeho kamarádi odvolají všechna ta svinstva a nařízení proti lidem.To budete koukat jak se ostatní mafiáni zaleknou,vždyť jsou to v jádru poseroutkové.Když pan Kalousek nastolil cestu násilí,jedině cestou násilí je možné něčeho docílit.Je třeba konečně této vládě ukázat,že jich máme plné zuby.Mlčením nás všech jim dáváme jasně souhlas s jejich vládnutím.Tak se již konečně probuďte.Planý keci na internetu nic nevyřeší.Každá akce budí reakci.Násilí si vyžaduje opět násilí.Tak vzhůru do toho a nebát se.Modrá mafie si o to řekla sama.
reagovat

Re:Souhlasím s panem Koreckým,, Anonym, 22.9.2011 15:32:07
k Vašemu přízpěvku jen dodávám,že když už Kalousek začal z fackama,že by úplně stačilo chytit toho jeho spratka a hned budete vidět jak modrej mafián Kalousek ztrachy zezelená a bude vše vyřešeno a bude klid.Máte pravdu na hrubý pytel hrubá záplata.
reagovat
LALINA --- 14:45:45 22.9.2011
TLOUDEV: :-)
TLOUDEV --- 14:30:42 22.9.2011
LALINA: ehm... zaminka samozrejme zrezirovana byla, ovsem nasledne demonstrace na vaclavaku? Nepamatuju se, ze by tam nasi rodinu tehdy lakali z televize..
Tvrzeni ze 'politici podplaceji Prazaky' mi prijde dost pritazene za vlasy.. hele tohle je asi o nicem. Kuraz ti nechybi, to je dobre, ale neni vsechno jak ze spionaznich romanu. Za 90% prusvihu nestoji plany sedych bratrstev, ale docela obycejni kratkozraci pitomci. Nemyslim obrylene ;-)
LALINA --- 14:12:46 22.9.2011
jen jsem asi tak chtěla říct, že listopad byl organizovanej a režírovanej, lidi sami by si nechali dělat na hlavu donekonečna... kdyby to nezačalo jinde a komanči to šikovně nezaonačili, aby se přerodili v kapitalisty...

A že dokud politici podplácejí Pražáky, ti se nikam nepohrnou a když se nepohrnou pražáci, nepohrne se nikdo...
odboráři už vědí svoje:-)
lidi by šli jedině, kdyby je k tomu vyzvala média a jejich oblíbené star:-)))
LALINA --- 14:09:41 22.9.2011
kurrrrna, napsala jsem celou esej a někam spadla,,,, seru na to:-)
TLOUDEV --- 13:47:23 22.9.2011
LALINA: S tim 'kdo by se mel ozvat a organizovat' - nemam pocit, ze by protesty napr. na islandu byly v rezii nejakych politickych part, a ta loga na plakatu me opravdu dost odradila. Jednotlivci sami a neorganizovani zvladnou daleko vic. Nakonec cely slavny 17/11/89 nebyl v rezii zadne _organizovane_ politicke opozice. Mame internet, muzeme se domluvit na cemkoli (twitterove revoluce atd), problem je, ze v ramci internetu je tolik kanalu, ze se snahy o jakoukoli koordinaci tristi, namisto aby se jednotily. A vznik jakehokoli 'univerzalniho' kanalu opet vyvola dalsi tristeni (ja nechci na fejsbuk, ja seru na nyx, ja mr*am na twitr, to je fakt na nic..)
Situace se da opravdu da nazvat patovou. Jedine snad zastrelit prezidenta, to by mohlo ledacos rozstipnout ;-)