Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MNR --- 14:37:48 15.9.2010
mas favorita, kterym jezdis na vikendy? dojezdils. kup si nove auto a stejne jako my muzes jezdit denne okolo hradcan po dalnici
http://zpravy.idnes.cz/nizkoemisni-zony-vyzenou-z-mest-ridice-ve-starych-autech-planuji-poslanci-1uh-/domaci.asp?c=A100915_135237_domaci_kop

tzn. duchodce, ktery jezdi jednou tydne na chatu, je pricinou znecistovani,
zatimco idiot, ktery do "socky" nesedne a jezdi denne offroadem, je nasim zarnym prikladem

typicky priklad napojeni politiky na prumyslovou lobby.
at zije ministr zivotniho prumyslu !
MNR --- 14:58:29 12.9.2010
Stát je suverénním Jedním definujícím sama sebe vymezením vůči Druhému a využívajícím legitimizovaného násilí k upevnění svých struktur. Ten Druhý je vždy nebezpečím pro společnost, je démonizovaný, je příčinou všeho chaosu a nedostatku, všeho zla. A společnost se musí spojit, musí mobilizovat, aby to zlo vymýtila.
Jako Druhý ohrožující „zdravou společnost“ může být označen kdokoli nebo cokoli: nebílý, postižený, nezaměstnaný, bezdomovec, žena, gay, stoupenec jakékoli politické ideologie, věřící jakéhokoli vyznání, příroda či její části, intelektuál, brýlatý, pacifista, kuřák toho či onoho… Kdokoli – a jako první ze všech Ty, Josefe.
Zásada je jediná – označený Druhý musí být ve společnosti minoritou, slabým článkem neschopným se ubránit zvůli většiny. Pejorativní neologismy typu „ekologismus, homosexualismus, genderismus“ apod. Druhého zlehčují, naznačují, že je to pouhý podřadný šús, s nímž není nutné se párat, natož vést diskuzi. Těmto politicky korektním termínům, které používá oficiální rétorika, odpovídají například slova „socka, buzna“ apod. Tak cejchujeme ty Druhé, zatímco sami sebe přiřazujeme Jednomu – absolutnímu, dokonalému. Odlidštit Druhého, udělat z něj podčlověka, viníka všeho zla, nádor na pajšlu společnosti, je první krok.
Často bývá Druhý do společnosti integrován, na ulici nerozpoznáš, kdo je gay, Žid, anarchista, hulič nebo Svědek Johohův. Je tedy nutné Druhého označit, vyselektovat nakažené ze zdravé společnosti. To je druhý krok. Další kroky směřují přímo ke genocidě, případně válce, či obojímu, a slouží k utužení struktur moci - tedy k nastolení Krásného nového Řádu.
Proto je bezdomovecká oáza průser. Populistická rétorika, která zakrývá svinstva skutečných zmrdů, je pak jednoduchá : Jak to, že se krátí rozpočty i policii, ale pro bezdomovce budeme mít relaxační centrum? Podívejte – vždyť my nemáme na zasloužené důchody a houmlesáci si žijou na náš účet. Do spalovny s nima!
A pod vedením našich homofobních ombudsmanek, rasistických poradců pro lidská práva, estébáckých náměstků transparentního ministra vnitra, ministra životního průmyslu, ministra hokejové soc-kultůry, prezidentských mluvčích stvořených před šesti tisíci let z ničeho a dalších malých hitlerů se lidi přece spojíme a zbavíme se té chátry. No ne?!
Dnešní situace až moc připomíná nástup nacistů v Německu, nebo komunistů u nás. Pokud tuhle rétoriku přijme většinová populace – a vypadá, že jí to hraje do noty – máme tu zanedlouho globální peklo. Globální proto, že v dnešním systému korporativního kapitalismu jsou národní vlády pouhými nástroji soukromých nadnárodních subjektů motivovaných pouze vlastním ziskem, v jejichž zájmu je naprostá unifikace společnosti. Vzdělání, kulturní a přírodní bohatství, sociální vymoženosti, které jsou výsledkem dlouhého boje za emancipaci a svobodu člověka – nikoli komunistickou nezodpovědností, nejen tyto oblasti jsou marginalizovány a ničeny. V zájmu tohoto ( v podstatě sebedestruktivního) systému je člověk jako konzumující zvířátko manipulované strachem ze svobody.
Mimochodem, nezodpovědností samozřejmě není bezplatné školství, nebo zdravotní péče pro každého, nezodpovědností je jejich privatizace do rukou soukromých vlastníků, hypoteční zadlužování domácností, plýtvání penězi na nesmyslné a podplacené tendry, nehorázné platy státních úředníků, svěřování informací (a tedy moci) komerčním iństitucím atd. Je nám vyhrožováno krachem, pokud nebudeme „zodpovědní“, skončíme jako ti Řekové. Ve skutečnosti je Řecko příkladem, jak dokážou manažeři bank ve spojení se zkorumpovanými politiky přivést na buben celý stát. A když jsme u toho, tak trochu konspirace pro odlehčení. Vzhledem ke způsobu, jakým mohou korporace pomocí tajných služeb ovlivňovat celé politické režimy (viz např. Chiquita a záměrně vyvolané převraty ve Střední Americe, které si zaplatila – odtud „banánové revoluce“), je možné, že se sametová revoluce velmi hodila některému z textilních gigantů, který zatoužil rozšířit své trhy.
Zmiňovaní náckové a komunisti jsou jen paralely z minulosti.a zmíněná genocida či válka jsou vyhrocenými krajními možnostmi – spíš nás čeká populistický režim deklarující, že je samojediným řešením krize, jež by mohla válkou skončit. Viz boj proti chiméře terorismu a příslušná bezpečnostní opatření, kam patří mučení a stanné právo, stejně jako sledování korespondence, biometrické údaje nebo banální fakt, že si do letadla nesmíš vzít vlastní vodu - ale můžeš si koupit limču od nadnárodní společnosti.
Tohle je o dost nenápadnejší a nebezpečnější, protože je to vlastne přepychová zlatá klec (a stále ještě demokracie, oujee) - všichni jsme hodní, chceme mít hodně zboží, bezpečné ulice, očkované děti, žádné teroristy atd (všechno nám dodají hodné korporace) ... chceme prostě nový R&J... ale obětujeme pro to své svobody. a hlavně svobody těch Druhých - a nepřipouštíme si, že se jimi můžeme stát snadno i my, že jimi vlastně od začátku všichni jsme.
LALINA --- 14:16:01 6.9.2010
JANYNA: co víc si přát?

Já bych i věděla.-)))
JANYNA --- 13:57:45 6.9.2010
WANAH: A přece. :-) Už jsi volal? Volejte, lidi. Jsou tam příjemní, nechají vás nechat vzkaz, co víc si přát... :))
WANAH --- 13:21:53 6.9.2010
JANYNA: Hm tak jestli jsou paní na telefonu příjemné tak nevěřím že jde o správná čísla :)
JANYNA --- 13:19:06 6.9.2010
Ani po několika týdnech mi nepřišla žádná odpověď na můj e-mail panu Nečasovi a Fuksovi ohledně tendrů Lesů České republiky. Nezapomeňte, že tendry budou vypsány již za 10 dní. Protože e-mailová konverzace s pány příliš nefunguje, Hnutí duha vyzývá, abychom se přidali k jejich telefonickým apelům.

Z Facebooku, kde se celá akce probírá:
"Na Nečase je nejlepší číslo: 224 002 662. Paní Nagyová je příjemná. Na Fuksu je nejlepší číslo 221 812 333 - sekretariát ministra, paní taky příjemná."

Výzva Hnutí duha: http://www.hnutiduha.cz/lesy/?tunelovani

Já jdu volat hned, co vy? :-)
JANYNA --- 12:23:14 14.8.2010
Další příspěvek do očkovací série: svět vstupuje do takzvané postpandemické fáze. :-)

http://zahranicni.ihned.cz/c1-45557700-who-pandemie-praseci-chripky-skoncila-ted-jsme-v-dalsi-fazi
JANYNA --- 20:43:17 10.8.2010
Přeposílám text, který mi přišel na e-mail. Týká se pomoci oblastem zasaženým povodněmi.

From: novotnyr@mironet.cz [mailto:novotnyr@mironet.cz]
Sent: Tuesday, August 10, 2010 6:11 PM
To: ---------@seznam.cz
Subject: Pomoc při povodníchDobrý den,

obracím se na Vás s nabídkou okamžité pomoci určené osobám postiženým povodní. Pokud
se Vás tato informace netýká a znáte někoho, kdo by pomoc ocenil, přepošlete mu
tento mail. Níže popsaný postup muže být v budoucnu užitečný i Vám, pokud se Vám do
notebooku, mobilního telefonu nebo fotoaparátu dostane voda.

Mironet osobám postiženým povodní zdarma vyčistí a znovu zprovozní výpočetní
techniku a elektroniku. Tuto pomoc s úspěchem nabídl již při povodních v roce 2002,
kdy byla zachráněna technika za více než 2,5 milionu Kč. Veřejnosti je málo známo,
že šance na záchranu zaplavené televize, notebooku nebo třeba fotoaparátu přesahuje
50%. Pro záchranu přístroje je však klíčové to, aby po styku s tekutinou a před
odborným vyčištěním nebyl zapnut a nedošlo u něj ke zkratu. Pravděpodobnost záchrany
se dále zvýší, když dojde k odbornému vyčištění v co nejkratší době. Více informací
naleznete na www.mironet.cz/pomoc

Přeji pěkný den
Ing. Robert Novotný
WANAH --- 14:26:50 9.8.2010
LALINA: taktéž prvotřídní ukázka krumlovské hlouposti a nezájmu...