Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 15:25:57 28.6.2010
http://hn.ihned.cz/c1-44517870-firmy-maji-usetrit-miliardy-na-ukor-ochrany-prirody

ad závěr článku: O tom rozhodne nová vláda a...a MY !!!
LALINA --- 9:30:56 19.6.2010
tenhle víkend bude pro nás at už chceme nebo nechceme poměrně důležitej, tak prosím držme palce, modleme se, zaříkávejme, čarujme a td...at to pro náš stát, občanstvo a nás samotné dopadne co nejlíp - at se z té prvotní porevoluční tunelářskomafiánské mizérie dostaneme včas... na poslední chvíli...

http://zpravy.idnes.cz/necas-versus-kmotri-volebni-kongres-ods-prekresli-mapu-moci-ve-strane-1es-/domaci.asp?c=A100619_085456_domaci_kop
LALINA --- 15:49:07 18.6.2010
http://www.e15.cz/domaci/politika/praha-meni-volebni-obvody-mensi-strany-to-povazuji-za-diskriminaci

Naopak předkladatel návrhu - náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS) – tvrdí, že změna prospěje voličům, protože budou mít na volebním lístku menší počet kandidátů a ten tak bude přehlednější.


Copak mi tohle jenom připomíná? "bude přehlednější" ...
Pěkně jim to zjednodušme, at to nemají nepřehledné, vždyť myslíme jenom na jejich blaho (ať nemají moc možnosti svobodne se rozhodovat, stejně ani nevědí co dělají a boří nám zbytečně naše bábovičky... )
Copak mi to jenom připomíná? Kdopak měl voliče za tak blbé, že jim to usnadnil až tak, že jim stačilo vzít jediný lístek s jednou jedinou stranou a vhodit ho do urny???
FUJ.

Copak proti tomu Pražani přes léto udělají?
Co uděláme? Klany bojují o komunální volby - použijí všechny ferový i neférový prostředky, který je napadnou...
Zasluhujou si ODSácký ouřadové uchovat si svoje koryta?
Chceme, aby si ekonomický lobbisti všeho ražení a všeho schopní udrželi dobře zajetý “tajný“ chodbičky do magorstátního zastupitelstva a tím pádem svoje soukromý penězovody?
Co uděláme? Necháme se takhle tahat za fusekli?
Nechají se i dosavadní voliči ODS takhle zostouzet nebo balamutit slibama? Donekonečna?
Je vůbec možné volit ODS, pokud zrovna náhodou nejsem rodinný příslušník nebo vazal nějakýho toho kmotra či městskýho úředníka???
LALINA --- 15:30:49 15.6.2010

Petr Šimůnek
Mailů je moc. Esemesek je moc. Technologie evidentně blbnou lidi, existují na to vědecké důkazy. A jeden je i od nás. Jako známá digitální velmoc, plná skvělých dálnic, zavedeme místo prehistorických samolepicích známek chytré viněty. Jednou vám spočítají, že za cestu do Brna a zpátky na fantastické D1 zaplatíte skoro sedm stovek. Velký bratr přesně uvidí, kam jedete. Krásné věci! Že se vám to nelíbí? Není divu, je to hloupost za miliardy. Dokonce ani politici to už nechtějí. Ale, jsme země Franze Kafky. A tak když viněty nikdo nechce, tak logicky budou. Prostě, technologie blbnou lidi. Hlavně v Česku.

LALINA --- 11:50:59 15.6.2010
Vážení přátelé Klánovického lesa,

situace kolem projednávání změny územního plánu, která jako jediná může trvale zabránit výstavbě golfového hřiště uprostřed největšího pražského lesa, dostává na počátku kampaně pro podzimní volby konečně ten správný spád.

Rada hlavního města na svém pátečním zasedání konečně pověřila radního Langmajera, aby pražským zastupitelům předložil k hlasování změnu týkající se Klánovického lesa!

JENŽE: Rada doplnila dovětek, aby tak učinil v termínu příštích třech měsíců a do návrhu zapracoval z našeho pohledu nepodstatné podmínky.

Proto jsme se dnes obrátili na primátora Béma a pražské radní otevřeným dopisem s žádostí, aby své usnesení revokovali a předložili zastupitelům tuto změnu na zasedání zastupitelstva již tento čtvrtek, tedy 17.6.2010. Zasedání začíná v 9 hodin na Mariánském náměstí v zasedací místnosti v prvním patře.

Můžete si ve čtvrtek udělat chvilku čas a přijít na zahájení tohoto zastupitelstva? Snad se konečně ledy pohnou a předvolební období pohne se svědomím radních i zastupitelů. Nesvoláváme demonstraci, ale masivní účast občanů při zahájení schůze budeme potřebovat. Navíc, klánovičtí zastupitelé přijali minulý týden důležité usnesení k výsledkům referenda včetně Prohlášení, které by starosta městské části měl podle tohoto usnesení pražským zastupitelům přednést. Stupňujeme náš tlak na prohlasování změny a potřebujeme Vaši pomoc!

Protože máme obavy, že úkol ke splnění za tři měsíce je vlastně odložení až na jednání nového zastupitelstva, MUSÍME na zastupitelstvo přijít a hlasitě se připomenout! Pokud můžete, přijďte alespoň na chvilku nás podpořit. Můžete-li tento mail předat do „správných rukou“, podpoříte nás alespoň tímto způsobem – novináři, kolegové, které by mohla tato informace zajímat – budeme rádi, pokud o pro Klánovický les důležitém termínu budete své okolí informovat.

Nečekáme vítězství, ale je to naděje. Naděje, že konečně vůle občanů bude vyslyšena a zdlouhavý proces schvalování změny územního plánu bude ve čtvrtek konečně odstartován. A pokud ne, bude to jen další a konkrétní důkaz manipulace, jakým se nás politici snaží obalamutit.


Otevřený dopis naleznete na našich webových stránkách www.ujezdskystrom.info včetně tiskové zprávy, kterou jsme dnes vydali. Na webové stránce rovněž najdete zpravodajství z minulé schůze zastupitelstva, kterak primátor Bém přiběhl, a opozicí navržené hlasování o Klánovickém lese zastavil (článeček s názvem Betonový Bém). A tak nás ve čtvrtek čekají zajímavé události. Těm z Vás, kteří se nemohou účastnit připravíme zprávu, jak to všechno dopadlo a kterou bezprostředně opět vyvěsíme na naše webové stránky.

Brzy již začne houbařská sezóna, věřme, že pro Klánovický les již tento čtvrtek. :-)

Klánovickému lesu Zdar

Pavel Roušar
Újezdský STROM
P.s. z Újezda a Klánovic řada z nás vyráží cestou vlakem, odjezd 7:55. Budete vítáni!
YURD4 --- 21:17:31 13.6.2010
Důchodová reforma počítá s jednotnou DPH, potraviny a služby podraží – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/ekonomika/202793-duchodova-reforma-pocita-s-jednotnou-dph-potraviny-a-sluzby-podrazi.html
JANYNA --- 14:58:44 10.6.2010
LALINA: Já bych tomu dala maximum prostoru a případné nevhodné produkce řešila situace od situace. Podle mne pouliční vystoupování do města přináší život..
LALINA --- 10:34:40 9.6.2010
co si myslíte o provozování hudby na veřejnosti? Je hudební produkce s kloboukem žebrota nebo ne? Je ulice veřejný prostor, kde si každý může dělat, co chce? Jsou Musicpointy řešení ?
CO SI O TOM MYSLÍTE ?

http://brno.idnes.cz/poulicni-hudebnici-obsadili-centrum-brna-v-den-zakazu-hrani-p4u-/brno-zpravy.asp?c=A100603_203203_brno-zpravy_bor
JANYNA --- 20:54:44 2.6.2010
LALINA: To je fakt dobrý. To by mělo být pravidlem.