Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JULESKAH --- 12:12:04 15.12.2009
KATUSA --- 17:33:24 10.12.2009
MNR: Na tom blogu, sem jsem dala jen text mailu, víc k tomu nemám, takhle jsem to poslala dál... prasecichripka.blog.cz
LALINA --- 10:52:11 9.12.2009
tak jsem dnes dostala odpoved pana nepodepsaného od lidí z Projektu Čistá Praha. To, co nám sem Synchtronista dával asi před 14ti dny...tzakže trochu se zpozděním, ale přece...
odepsala jsem toto:
--------------------------------------------------------------------

........tuhle nepodepsanou odpoveď máme na netu už asi 14 dní, a také další odpověď toho pána.
Je to proste pohled dvou stran - někdo si myslí, že lesy a parky by neměly hyzdit všelijaký hnusný nevkusný cedule, který pro blbce píšou, že dětské hřiště je dětské hřiště, piknikové místo je piknikové místo apod. (ovšem nějaké decentní cedule na naučných stezkách jsou ok)
A někdo si zase myslí, že čistota města není normální samozřejmou průběžnou prací města, ale kdovíjaký PROJEKT, a aby to lidi pochopili, polepí Prahu tunama samolepek, který vypadaj, že je tam nalepili vandalové. Celé to navíc stojí zbytečné peníze, což tomu pánovi asi vadí nejvíc: to, že peníze na úklid města byly zneužity na Bémovu volební kampaň, kteropu si ji udelal vlastne zadarmo .
To je prostě na jedné straně pohled toho, kdo má utrácet obecní peníze a vykazovat jakousi činnost a toho, kdo na to nedobrovolně přispívá.
Pán, který se touhle kausou zabývá, odjíždí někam za prací, takže s tímhle zatím bude klid, taky se objevily podle mě mnohem závažnější průšvihy (např. Opencard) a podle toho, co se člověk dozví i jenom bezděky, aniž by to musel nějak do hloubky sledovat je jasné, že na magorstátu je bordel, mafie, hnus a špína.
Apropo, špína.... Neuvažuje projekt "Čistá Praha" o tom udělat pořádnej úklid a očistu na Magorstátu a městských obvodních úřadech? To by byla opravdu úplně nejzáslužnější činnost, vymést všechny ty arogantní zlodějský mafiány z chlíva:-) To by se myslím celé Praze ulevilo mnohem víc, než když v ní přibudou odpadkový koše, stupidní cedule a samolepky s Bémem.
LALINA --- 10:41:07 9.12.2009
praha 5? Jančík? ;-)))
JENIIK --- 10:34:34 9.12.2009
Tak nám na Smíchově udělali z náplavky placené parkoviště. Nádhera. To by mě zajímalo, kterej smrad to vylobboval...
ATTILAH --- 4:31:02 9.12.2009
LOPIK: Jen ještě dodávám, že platby v hotovosti jsou u nás (resp. unijně je to sjednocené) omezeny zákonem na cca půl milionu už několik let a v souladu s železným zákonem vývoje podobných opatření se dá čekat jen tlak na snižování této částky.
V rámci "boje s terorismem" i "boje s praním peněz" se obhájí nucený přesun platzeb a transakcí do vždy sledovatelné, jakkoli dlouho skladovatelné bezhotovostní podoby velmi jednoduse.
JANYNA --- 18:01:06 7.12.2009
SYNCHRONISTA: Pěkné. Přeji ti hezkou "dovolenou". :)
MNR --- 12:53:22 7.12.2009
MNR --- 12:49:07 7.12.2009
KATUSA: kde to najdu?
ten link na utube moc nechapu
SYNCHRONISTA --- 12:45:22 7.12.2009
doplnující dopis magistrátu

---------------text emailu---------------------------------------------
to Sona.Vargova@cityofprague.cz (+ kopie na nejruznejsi media)

Vážená paní Vargová.

Posílám dodatek ke svému minulému dopisu z 1.12.2009, kde uvádím na pravou míru jeden z bodů, které jsem pisateli dopisu (byl to tedy Ing. Trnka? stále netuším) vytkl. Prosím, předejte ho na příslušná místa.

Bohužel, v následujícím měsíci se kampani Projektu nebudu moci věnovat. K dispozici budu až po Novém roce, do té doby budu pracovně zaneprázdněn a nebudu mít čas na případnou korespondenci reagovat. Máte tedy dostatek času na odpověď.

S pozdravem

----------------text dopisu--------------------------------------------------------------

V Praze 7.12.2009
Dobrý den.

Chtěl bych navázat na svůj minulý dopis z 1.12.2009.

V jednom bodě jste měl téměř pravdu – ve Stromovce se opravdu začaly instalovat naučné informační cedule. Neměl jsem, bohužel, čas studovat jejich obsah, nicméně na první pohled jim není co vytknout.

Z Vašeho vyjádření (cituji) :
„........…Některé návštěvníky tohoto překrásného parku, který od povodní usilovně HMP renovuje a zvelebuje, skutečně mohly bílé samolepky na lavičkách rušit. Proto jsou nyní ve Stromovce instalovány nové samolepky s přírodním motivem, které navíc obsahují zajímavé a naučné informace. Věřím, že jejich přínos oceníte i Vy….............“
je ale naprosto zřejmé, že jsou odstraňovány původní „politické“ samolepky, které jsou nahrazovány jinými s přírodními motivy. Mluvíme-li o lavičkách, samolepky opravdu vyměňovány jsou. Podle zpracování, kvality tisku (apod.) je však evidentní, že nejsou prací oficiálních institucí, ale nějakého z návštěvníků Stromovky.
V tomto bodě se Vám tedy musím omluvit. Neměl jsem použít slova „lžete“ ale slova „mlžíte“. Nebo je prostě možné, že nedokážete logicky formulovat (což jste dokázal na jiných místech Vašeho dopisu).

Abychom si vyjasnili základní otázku: nechápu, jak je možné, že politik používá veřejné prostředky ke své osobní prezentaci, neuvěřitelně nevkusné, ale o to masovější.

Znovu Vás ocituji:
„….....Celkový rozpočet Projektu čisté a zelené Prahy je 248 mil. Kč. Tak jej schválilo zastupitelstvo hl. města Prahy. Za rok 2009 bylo z této částky na reklamu a PR vyčleněno pouhé jedno procento. Z důvodu úspor projektu využívá zejména reklamních ploch zapojených institucí…......“
Z toho mi vyplývá, že pouze za rok 2009 bylo z rozpočtu Projektu použito cca 2,5 miliónu korun na primátorovu politickou kampaň. Nepřipadá mi to vůbec málo.

To, že se pro politickou agitku využívají reklamní plochy zapojených institucí, nemění naprosto nic na nemravnosti kampaně, jen ji to potvrzuje. Přístup typu: "tady je Trautenbergovo" („je to moje, můžu si s tím dělat, co chci – co bych si na to nepověsil vizitku“) jenom dosvědčuje přístup zastupitelů a politiků, kteří mají pocit, že stát a občané jsou tu pro ně, nikoli naopak. A občanům již dochází, že takové, jestli vůbec nějaké, politiky nepotřebují.

Je mi jasné, že při tom, co se dnes na magistrátu (a nejen tam) děje, je milión, dva či tři naprosto zanedbatelná částka a celý problém, na nějž upozorňuji, je marginální záležitostí v porovnání s kauzami OpenCard, Jančík apod. Nemyslím však, že by podobné excesy jako primátorská kampaň za čistou Prahu měly být opomíjeny jen proto, že jsou relativně malé oproti některým jiným magistrátním a politickým aférám.

Politická rétorika českých zastupitelů a podnikatelů se vrací do doby před třiceti lety. Česko však není výjimkou, podobnou argumentaci zaslechnete kdekoli po světě. Maně si vzpomínám na výborný příklad z jednoho dokumentu o daňových únicích. Jakýsi finančník z Panenských ostrovů ve snímku říká: „Musím se ohradit proti nařčení, že zde budujeme daňový ráj. My zde provozujeme mezinárodní finanční centrum.“ Jenže kopa hnoje zůstane kopou hnoje, i kdybyste ji natřeli narůžovo stokrát kolem dokola.


Vážený/á pane/ paní.
Naši, ostatně nikterak plodnou, komunikaci prozatím ukončím, neboť budu následující měsíc plně vytížen jinými záležitostmi. Na rozdíl od politiků a úředníků, kteří jsou za řešení podobných problémů placeni, se jim nemohu věnovat intenzivněji.
Bohužel, z tohoto faktu těžíte (myslím opět politiky a úředníky) i na obecné úrovni, kdy spousta občanů některé kauzy prostě přejde, protože mají dost svých osobních starostí a zájmů.
Pokud bude stále nutnost a zájem, obnovíme náš dialog po Novém roce.


S pozdravem a nadějí, že v naší politice konečně zavládne etika, estetika a rozum