Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana občana
LALINA
OBRANA OBČANA - BRAŇTE SE, NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ
"Lidé, ochotní vzdát se svých práv a svobod pro dočasný pocit bezpečí, nezasluhují ani jedno a o obojí přijdou".
Klub pro všemožné obranné aktivity lidí - občanů. Stát, obchodníci, soukromníci, firmy, lobby a další „mocní“ vymýšlejí věci, které nám někdy nevyhovují, často dokonce škodí.
Lidi cítí potřebu se bránit a snaží se mezi sebou organizovat odpor a obranu.
V tomto klubu by se obranné aktivity všeho druhu měly soustředit na jedno místo, aby zde člověk mohl jednak získat pro svoji aktivitu přívržence a nebo se dozvědět o tom, co kde se děje, eventuelně se do obrany zapojit.
**************
Na nástěnku házejte linky a info o obranných aktivitách
(vezměte v potaz, že příspěvky a aktivity nemusí nutně souhlasit se soukromým názorem majitelky klubu)
**************

HOAX FORUM - proti šíření nepravdivých a poplašných zpráv - aneb: NEŽ ZAČNETE PLAŠIT :-]]]
OCHRANA PŘÍRODY
[ NOZ - Nový občanský zákoník z. č. 89/2012 Sb. - teorie, praxe a diskuse k témuž ]
nejbližší pr(á)vní pomoc na nyxu: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
[ Obří ACTA" - Transatlantická obchodní a investiční dohoda (TTIP) ]
Občanská společnost
Píšeme zákonodárcům..NAŠI POLITICI
!!! Linky na nejrůznější aktivity najdete na nástěnce klubu !!!
PÍŠEME POSLANCŮM NA SERVER "NAPISTEJIM"
SERVER S PETICEMI
WIKILEAKS CZ
DEKLARACE SVOBODNÉHO KYBERPROSTORU

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MOLLY --- 18:02:15 21.6.2009
studentská prosba o dárek ke dvacetinám demokracie
http://www.inventurademokracie.cz/
LALINA --- 9:48:23 8.6.2009
tohle asi bude hodně zajímavé:

Jaka bude Praha? debata o zmenach uzemniho planu

streda 10. 6. 2009 od 18:00 do 20:00 hodin

Kongresove centrum CVUT (Masarykova kolej), Thakurova 1, Praha 6 (metro Dejvicka)

Nejvetsi staveniste Evropy? Prazsky hrad mezi mrakodrapy? Misto nadrazi kancelare? Jaka bude Praha? Verejna debata o zmenach uzemniho planu. Prijdte se ptat zastupcu magistratu, debatovat s odborniky a vyjadrit svuj nazor na budoucnost mesta.

Promena prazskych nadrazi: Masarykovo, Smichov, Bubny a Nakladove nadrazi Zizkov, zastavba Trojmezi, Velke Roztyly… a dalsi zamery

Debaty se zucastni:

Ing. Leos Anderle, Sekyra Group Development
Ing. Zuzana Drhova, PhD., zastupitelka hlavniho mesta Prahy
Ing. arch. Karel Hejtmanek, Ceske drahy, a. s.
Ing. Jan Hromadka, Sudop Group, a. s.
Ing. arch. Alena Krusova, CSc., Narodni pamatkovy ustav
Bc. Martin Langmajer, radni hlavniho mesta Prahy pro uzemni plan
Ing. arch. Vlado Milunic, architekt
Ing. arch. Tomas Vich, architekt
Ing. Borek Votava, reditel Utvaru rozvoje mesta
HAREMHEB --- 23:39:47 25.5.2009
Marťan byl z Paroubkova mítinku vyveden nezákonně – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/169630-martan-byl-z-paroubkova-mitinku-vyveden-nezakonne.html
LALINA --- 22:01:11 10.5.2009
celý je to taková demence, že i me, bytostnýmu skeptikovi a čtenáři Stopařova průvodce z toho jde hlava kolem...
JENIIK --- 20:14:02 9.5.2009
NOSPAM: to se zaplatí samo, stromy se prostě nastojato někomu věnují.
NOSPAM --- 17:11:48 6.5.2009
MOLLY: neboj to neprojde, protoze na to nebudou prachy..
MOLLY --- 23:42:42 4.5.2009
http://bezjedu.arnika.org/cyberakce/
6.5. se bude projednávat ve vládě kácení stromů kolem silnic, tady je akce arniky - poslání mailu poslancům atd.
ATTILAH --- 13:28:32 22.4.2009
Tyto dny je poslední možnost napsat europoslancům nebo některému z nichohledně návrhu, který prodloužeuje opět dobu ochrany autorského práva ve prospěch nahrávacího průmyslu. Začíná kampaň na EP, třeba nalezne dopis více sluchu...


Dopis lze jen podepsat a zaslat na maily českých europoslanců (nejdete zde: http://soudncopyrightc.eu/act)

---


Věc: návrh novely směrnice o době ochrany autorského práva – žádost o odmítnutí návrhu Komise na nedůvodné prodloužení doby ochrany hudebních děl
(= žádost o podporu pozměňovacího návrhu č. 1 poslanců S.Bowlesové, A.Duffa, O.Schmidta (ALDE), Guy Bona (PSE) a Ch. Kellnera, Z.Roithové a A.Ibrisagic (EPP)

Vážený pane poslanče/poslankyně,

obracíme se na Vás v souvislosti s iniciativou lobby hudebních nahrávacích společností, která našla sluchu u Evropské komise a která má za cíl prodloužit stávající dobu trvání majetkových práv v hudebním průmyslu EU z 50 až na 95 let.

Tato změna je obsahem návrhu Komise na vydání novely směrnice č. 2006/116/ES o době ochrany autorského práva a určitých práv s ním souvisejících – návrh COM (2008) 464/3 . Návrh je aktuálně projednáván Evropským parlamentem, příští týden proběhne hlasování.

Návrh je neopodstatněný, v konečném důsledku vedoucí ke zbytečnému navýšení nákladů evropských občanů za hudbu. Stejně odmítavý názor k prodloužení copyrightu vyjádřila v otevřeném dopise poslancům Evropského parlamentu také skupina nezávislých expertů mj. z Max Planckova Institutu, cambridgeské university , Evropská vysílací unie , komentář Financial Times a více než patnáct tisíc signatářů veřejné petice .

O copyrightu lze uvažovat jako o smlouvě. Výměnou za investice v podobě výroby a distribuce hudebních nahrávek, mají držitelé majetkových práv autorských po omezenou dobu monopol a mohou tak kontrolovat jejich používání. Po této době se však umělecké dílo od majetkových autorských práv oprostí a přidá se k dílům Goethovým, Hugovým nebo Shakespearovým v místě, kam patří veškerá kultura – public domain.

Největší nahrávací společnosti se ale snaží tuto smlouvu porušit a podržet si autorská práva po dobu až 95 let, aby mohly profitovat na nových vydáních nahrávek stále oblíbených autorů. Nejen pro hudební průmysl jako celek ale i pro začínající umělce, akademiky, podnikatele, spotřebitele i nejširší veřejnost má však tento trend velmi neblahé důsledky. Prodloužení ochrany práv k duševnímu vlastnictví totiž povede spíše k útlumu kreativity nových umělců než k jejímu povzbuzení, a to z těchto důvodů:
- omezí se rozsah volných děl na public domain, na nichž noví autoři často svá díla zakládají;
- peníze vyplácené umělcům copyrightovými asociacemi se přesměrují od mladších umělců ke starším, kteří už ani nemusí být umělecky činní.

Navrhovaná úprava zjevně není ve veřejném zájmu; má posloužit zájmu úzkého segmentu komerčního sektoru a vůči všem ostatním subjektům je zcela zřejmě nepříznivá.

Rovněž odůvodnění návrhu směrnice je nevěrohodné a rozporné – v hodnocení dopadů novely Komise tvrdí, že spotřebitelské ceny hudebních nahrávek díky nové úpravě nevzrostou; na jiném místě téhož dokumentu však tvrdí, že úpravě přinese hudebnímu průmyslu další příjmy mezi 44 - 843 miliony EUR . V rozporu s tvrzením Komise je zřejmé, že tyto umělé zisky zaplatí hudebnímu průmyslu spotřebitelská veřejnost. Podle výpočtů univerzitních expertů založených na číslech Komise samotné, se k samotným výkonným umělcům v důsledku úpravy dostane nárůstu příjmu mezi 4 - 58 EUR za rok, podle jiných výpočtů ještě podstatně méně.


Na základě výše uvedených důvodů si Vás dovolujeme požádat, abyste podpořil pozměňovací návrh skupiny poslanců napříč kluby - S.Bowles, A.Duff, O.Schmidt (ALDE(, Guy Bona (PSE) a Ch. Kellnera, Z.Roithové a A.Ibrisagic (EPP) na zamítnutí návrhu směrnice.

Podpis
----

udu ráda, když dáte vědět ti, kdož pošlete,i jen krátkou zprávu do pošty
??? --- 11:42:34 6.4.2009
Tak tohle vám posílá Lalína:

Vazeni pratele,

na posledni chvili, ale prece. Arnika v minulem tydnu sestavila pripominky k uzemnimu planu Prahy, ktere pozaduji zachovani existujici zelene ve meste a vytvareni novych parku a dalsich zelenych ploch. Chcete, aby Praha zustala zelenym mestem? Podporte nas!

Abychom mohli pozadavky na zachovani zelene v Praze prosadit, potrebujeme ziskat do pondeli urceny pocet podpisu a predat je magistratu.

K hromadnym pripominkam k uzemnimu planu je mozne se pripojit na peticnim stanku, ktery bude umisten v pondeli od 13 do 16 hodin na Narodni tride.

Muzete si take z stahnout podpisovy arch a v pondeli do 16 hodin jejn a peticnim stanku predat: http://aa.ecn.cz/img_upload/d81f2b50b6ddb7f097ba52526b6694c1/ZUR_stromy_zelen.pdf

Podrobnejsi informace o hromadnych pripominkach k uzemnimu planu:
http://www.arnika.org/clanky.shtml?x=2171653

Dekujeme za Vasi podporu!