Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TAPINA --- 14:46:32 29.12.2014
BRUSINKA: Fakt ho podezřívám, že je léty vyvařování tvrdší. Opakovaně se mi stalo, že mi při vytahování jakoby vystřelil proti sliznici, fest to zabolelo. Krom toho tam mám od porodu to místo nějak citlivější, teda, ale po porodu jsem už 2,5 roku a problémy přišly až teď.
BRUSINKA --- 14:30:47 29.12.2014
TAPINA: mně se to stalo, když jsem zkoušela kalíšek, který je tužší než můj obvyklý. Myslím, že to bylo mechanický podráždění, do kterýho se pak možná chytla nějaká infekce. Nešel totiž při vyndavání tak dobře srolovat, takže jsem ho v podstatě vytáhla kompletně rozvinutý a tou tvrdostí se ani nepřizpůsobil. Ale je zvláštní, že ti to dělá kalíšek, který používáš roky, u mě to bylo blbě vybranym modelem.
TAPINA --- 14:07:41 29.12.2014
NIGHTFURY: Fakt je, že mám teď taky nějak delší a silnější menses, takže jsem taky častěji kontrolovala.
NIGHTFURY --- 10:37:09 29.12.2014
TAPINA: Stalo se mi to teď naposledy, kdy to bylo celé problematické (výrazně častěji jsem kontrolovala), považuji to za odření a doufám, že to přejde. Kalíšek mám asi pět let.
TAPINA --- 19:26:14 28.12.2014
Stalo se vám někomu, že byste měly po kalíšku podráždění pochvy, nebo přímo zánět? Poslední dvě menstruace se mi to přihodilo (pár dní svědění a pálení), kalíšek používám aspoň 10 let bez problémů, na mykózy jsem nikdy netrpěla (a ani to asi mykóza není, spíš mechanické podráždění). Je to známka, že bych měla kalíšek vyměnit, protože už má asi nejlepší léta za sebou, nebo mám řešit gynekologický problém,
NEVENA --- 13:57:32 28.12.2014
Stalo se vám někdy, že vám při chůzi (v džínách) kalíšek vypadl?
??? --- 11:06:38 22.12.2014
NIKKITA: Super, to zni jako to co jsem chtela slyset :) Hned po dalsi vyplate porizuju :)
NIKKITA --- 9:10:51 22.12.2014
???: Je skvělý. Nejvíc jsem se bála toho, že ho nebudu umět zavést, soudě podle diskuzí na votočvohozu, ale hned napodruhé jsem našla grif, jak to tam strčit, a pro kontrolu ho stačí obkroužit prsty a zjistit, jestli není čípek vedle a je to. Myslím, že pro uživatelky kalíšku vyndavání nebude problém díky zkušenostem s manipulací s podobnou věcí uvnitř, je tam takové minipoutko, za které stačí zaháknout ukazováček, zahýbat a vytáhnout. Opravdu jsem to čekala náročnější, ale je to o cviku, jako tomu je s kalíškem. Samozřejmě zatím nemohu potvrdit dlouhodobou antikoncepční účinnost, ale s přerušovanou a spermicidem by to myslím těch necelých sto procent dát mělo rozhodně. Contragel pálil nakonec jen po prvních dvou použitích, nyní už v pohodě. Zatím mé nadšení z tohohle objevu neutuchá, připadá mi to jako skutečně pohodlná a zároveň zdravá, přírodní, ekologická, ekonomická a efektivní antikoncepční metoda.
TAMARIX --- 0:22:10 22.12.2014
XMARGE: Díky moc za vyčerpávající odpověď. Ono je to asi dost individuální, ale aspoň se bude mít čeho chytit. Díky! :-)
XMARGE --- 0:08:07 22.12.2014
TAMARIX: Po prvním porodu jsem koupila nový, protože Mooncup B mi byl malý. Koupila jsem si lunette A (prostě ten větší) a až na první dva cykly, kdy bylo ještě dost povolený svalstvo a kalíšek klouzal ven, jsem ho používala víc než rok k plné spokojenosti. On klouzal pak ven ke vchodu až když byl dost plnej, nebo byl vevnitř dlouho. Teď mám 5 měsíců po druhým porodu a jsem zatím bez MS, tak uvidíme, co bude:o)
Možná by mělo smysl koupit kratší kalíšek a vyzkoušet to. A nebo může mít povolený svalstvo a holt jí klesá dolů.. J8 měla ten problém, že dál jsem ho prostě nenarvala (případně bych ho dávala za čípek a to by byl k ničemu).