Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIKKITA --- 9:10:51 22.12.2014
BEBEBE: Je skvělý. Nejvíc jsem se bála toho, že ho nebudu umět zavést, soudě podle diskuzí na votočvohozu, ale hned napodruhé jsem našla grif, jak to tam strčit, a pro kontrolu ho stačí obkroužit prsty a zjistit, jestli není čípek vedle a je to. Myslím, že pro uživatelky kalíšku vyndavání nebude problém díky zkušenostem s manipulací s podobnou věcí uvnitř, je tam takové minipoutko, za které stačí zaháknout ukazováček, zahýbat a vytáhnout. Opravdu jsem to čekala náročnější, ale je to o cviku, jako tomu je s kalíškem. Samozřejmě zatím nemohu potvrdit dlouhodobou antikoncepční účinnost, ale s přerušovanou a spermicidem by to myslím těch necelých sto procent dát mělo rozhodně. Contragel pálil nakonec jen po prvních dvou použitích, nyní už v pohodě. Zatím mé nadšení z tohohle objevu neutuchá, připadá mi to jako skutečně pohodlná a zároveň zdravá, přírodní, ekologická, ekonomická a efektivní antikoncepční metoda.
TAMARIX --- 0:22:10 22.12.2014
XMARGE: Díky moc za vyčerpávající odpověď. Ono je to asi dost individuální, ale aspoň se bude mít čeho chytit. Díky! :-)
XMARGE --- 0:08:07 22.12.2014
TAMARIX: Po prvním porodu jsem koupila nový, protože Mooncup B mi byl malý. Koupila jsem si lunette A (prostě ten větší) a až na první dva cykly, kdy bylo ještě dost povolený svalstvo a kalíšek klouzal ven, jsem ho používala víc než rok k plné spokojenosti. On klouzal pak ven ke vchodu až když byl dost plnej, nebo byl vevnitř dlouho. Teď mám 5 měsíců po druhým porodu a jsem zatím bez MS, tak uvidíme, co bude:o)
Možná by mělo smysl koupit kratší kalíšek a vyzkoušet to. A nebo může mít povolený svalstvo a holt jí klesá dolů.. J8 měla ten problém, že dál jsem ho prostě nenarvala (případně bych ho dávala za čípek a to by byl k ničemu).
TAMARIX --- 23:03:19 21.12.2014
XMARGE: Díky moc! Kamarádka má dvě děti, mladšímu bude asi už kolem dvou let, takže už je to tam asi nějak sedlý.. Má smysl zkoušet menší kalíšek nebo případně menší kalíšek jiné značky? Do kalíšku jsem jí navezla já, zkouší to teď druhý měsíc, tak by mě mrzelo, kdyby s tím byl problém.. Takže ty osobně už kalíšek nepoužíváš, když vadí? To bych nerada slyšela už kvůli sobě, mám čerstvě po porodu a věřím, že se ke kalíšku zase vrátím.
XMARGE --- 17:37:59 21.12.2014
TAMARIX: muze mit hodne nizko polozen delozni cipek. Ja po prvnim porodu mela cipek niz nez pred tehotenstvim a kalisek nosila v podstate tesne za posevnim vchodem, jakmile trochu klesl, vadil mi... delat se s tim neda asi nic....
TAMARIX --- 8:02:43 21.12.2014
Prosím o radu pro kamarádku, zdá se jí, jako by byl kalíšek moc velký, že ho nedokáže zasunout dost hluboko - může být moc velký nebo to dělá blbě?? I ušmikla tu šťopku, ale furt je to moc na okraji a vadí, minulý měsíc jí to šlo trochu líp, ale teď úplně zkrachovala.. Čím to může být? Já mám spíš "problém", že kalíšek lovím po všech čertech, takže nevím, co jí poradit.. Děkuju moc!
TAMARIX --- 8:02:04 21.12.2014
Prosím o radu pro kamárádku, zdá se jí, jako by byl kalíšek moc velký, že ho nedokáže zasunout dost hluboko - může být moc velký nebo to dělá blbě?? I ušmikla tu šťopku, ale furt je to moc na okraji a vadí, minulý měsíc jí to šlo trochu líp, ale teď úplně zkrachovala.. Čím to může být? Já mám spíš "problém", že kalíšek lovím po všech čertech, takže nevím, co jí poradit.. Děkuju moc!
ANABEL_LEE --- 10:12:30 18.12.2014
ja ho omyvam teplou vodou a obcas hodim do desinfekcniho roztoku, ktery mam na mooncup (Miton tablety)
BEBEBE --- 9:41:57 18.12.2014
???: Ok, diky!
??? --- 9:15:37 18.12.2014
BEBEBE: Ja ho zandavam pred tim tak nejak v prubehu vecera. Trva mi to asi 2 minuty v koupelně (pote, co jsem v tom ziskala praxi), takze v ramci toho, ze si odskocim...
Vyndavam ho v souladu s navodem az 6 hodin po styku, takze si ho klidne necham pres noc nebo cast dne, pokud byl posledni styk rano. Na omyti mam cistici sprej na eroticke pomucky, nebo ho omyvam vodou pouze, i to staci.
A kombinuju ho s trochou spermicidu dovnitr.