Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LILY --- 14:53:34 19.9.2012
JAMEELA: to se mi stalo naštěstí jen ve vaně :)
ANABEL_LEE --- 10:03:23 19.9.2012
JAMEELA: :D ajajaj
JAMEELA --- 9:53:23 19.9.2012
Přísahám, že už se nikdy při vymývání kalíšku nezamyslím a nepustím přímo do něj silný proud vody. Ještě že máme v práci na záchodech dlaždičky až nad hlavu, jinak nevím, jak bych vysvětlovala ty fleky. Možná bych to uhrála na satanistický rituál :-D
SINSEMILLA --- 16:35:45 17.9.2012
JANIEN: Radsi jsem vyrazila do lekarny a koupila cipky, tim nic nezkazim.. A na vzduchu to necham, snad vycichne
JANIEN --- 16:27:21 17.9.2012
SINSEMILLA: Ano, muze to byt od toho, ja jsem taky na tyhle ruzne parfemovane veci alergicka. Muze to byt jen podrazdene a za par dnu to prejde, nebo to klidne mohlo i vyvolat infekci, co uz bude chtit lecit..
??? --- 15:41:14 17.9.2012
nech 14 dni na vzduchu, mel by vycichnout.
SINSEMILLA --- 15:35:09 17.9.2012
Mam takovy intimni dotaz. Tuhle jsem nejak dostala zadarmo k nakupu slipove vlozky, ale byly desne parfemovane, nicmene jsem si je ulozila do krabicky, kde mivam i kalisek. Dostala jsem to, kalisek vyvarila, ale stejne byl desne nacichly. No a ja mam ted par dni problem s tim, ze me hrozne svedi vnejsi genital. Muze to byt od toho parfemovani? Kalisek jsem ted uz vyndala, protoze to akorat drazdim pri nadavani a vyndavani.. Je mi to trapny, ale nevim, kde se mam zeptat.
GIMEL --- 18:22:07 14.9.2012
tak jsem kalíšek podrobila tvrdé zkoušce v terénu - při cestování v Indii. První menstruace docela dobrý, akorát jsem měla šílený bolesti. To ale asi nebude kalíškem, spíš změnou prostředí, vyšší nadmořskou výškou (nemáte někdo zkušenost s menstruací nad 2000 m.n.m. - hraje to vliv? :).
Zjistila jsem pár věcí: co se týče pachu, kalíšek zasmrádl neuvěřitelně, když jsem ho málo vyměňovala. Normálně při menstruaci měním podle síly tak 3 - 4x denně v prvních dnech, pak méně často, ale min. 2x denně. Tady to bylo fakt těžký, takže jsem ho měla dlouho, voda z vodovodu není pitná, ale riskla jsem ho neoplachovat pitnou z lahve, což taky mohlo mít vliv. Ale nechala jsem ho po skončení dlouho vyvětrat a vyčpěl :).

Minule jsem ho měla s sebou 4 měsíce v Indonésii a tam to bylo lepší, všude na záchodech mají totiž "anální sprchu", což je hadice připojená ke kohoutku hned vedle mísy, takže narozdíl od našich záchodů se tam dá kalíšek vyměnit a umýt pohodlně úplně kdekoliv.
Pro dezinfekci mezi MS jsem používala klasický hand sanitizer (jako je Dettol) na bázi alkoholu, vždycky jsem ho pomatlala a nechala uschnout. Před prvním použitím jsem ho důkladně opláchla a bez problému.

V těch vedrech jsem byla fakt ráda, že nepoužívám vložky, to bych se asi zbláznila, blueh.
SINSEMILLA --- 19:57:05 10.9.2012
LILY: To by me taky zajimalo..