Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GIDDY --- 22:39:13 29.9.2011
GABBIANO: jako ono to asi fakt nejde vychytat pri prvni menses..blbe je ze ti to asi dycky vyjde takle dyz pracujes, asi delas letusku, co? (ze si to nemuzes zkouset dyz mas volno) zkus vydrzet a hned to nevzdavat:)
LANTHAL --- 12:47:24 29.9.2011
já mám teda kalich taky poměrně hluboko, vlastně tak tak že dosáhnu na dno ... pokud je níž, tak mi tam hrozně vadí a je to nepříjemný ... a jinak s protýkáním nemám naprosto žádný problémy, a plně se dorozvine někdy sám třeba až po pár desítek vteřinách po zasunutí (cítím takový lekhý podtlak, či jak to nazvat, a pak už sedí jak přilepený:)
NENUPHAR --- 12:39:24 29.9.2011
GABBIANO: zkus to dát níž než dáváš tampon a při zandávání ho obkruž prstem a zatoč s ním abyses ujistila jestli je rozvinutej v kruh a ne ovál. Pokud je splácnutej tak proteče vždycky....
GALTHEA --- 11:01:14 29.9.2011
GABBIANO: hele ale tam jak je tampon je to strašně hluboko. já myslím že by kalich měl být jen tak tak vevnitř, abys na něj pohodlně dosáhla. nebo ne?
GABBIANO --- 21:33:42 28.9.2011
Tak já po euforii prvního dne prožila zklamání a naprosté šílenství na letištích. Zjistila jsem, že když je menstruace silnější, kalíšek mi začne protékat. Většinou vydrží tak hodinu a pak plum, je jen asi tak ze třetiny plný, ale z nějakého důvodu se nějak uvolní a teče to. Je fakt, že dnešek by s kombinací tampónů a vložek byl zrovna tak hrůzostrašný. No, docela mě to zklamalo, mám dvě teorie, buď ho zavádím blbě (ale včera při slabší menstruaci dobrý a teď večer už se to začíná zklidňovat a už taky přestal protékat), anebo je tím na vině moje ochablejší pánevní dno. Jo, taky jsem uvažovala o té konzistenci a ucpávání dírek. Jestli to nevychytám, padnou moje iluze o koupání KDYKOLI. Jinak manipulace v pohodě, láhev s vodou si moc neumím představit, ale mokrý ubrousky myslím bohatě stačí, dokonce i na pročištění dírek. A v Bergamu na letišti je dokonce jeden záchod s bidetem. (dneska jsem ho navštívila 3x ;-)
Jinak co se týče toho zavádění, když to udělám jako je na obrázku na nástěnce, nedá se to vydržet, evidentně tam nedrží a tlačí. Musím ho zasunout trochu dál, on tam pak zajede v podstatě sám, ale myslím, že je na stejném místě, jako na tom nákresu ten tampón.
SIKY --- 21:13:42 28.9.2011
NENUPHAR: No, já to mám vysledováno na, s prominutím, konzistenci odchozího materiálu. Čím více hlenovité, tím rychleji zanesené otvůrky v kalichu (uvnitř nemusí být skoro nic a stejně průšvih) a tím spíše nedostatečná funkčnost. Ale že by to bylo vysledovatelné, který cyklus je jaký, to se mi nepodařilo... HA beru.
ORIKA --- 17:00:55 28.9.2011
NENUPHAR: MAKU: něco na tom bude, zaznamenala jsem to stejné
NENUPHAR --- 23:14:06 27.9.2011
udělala jsem tu anketu znova a neanonymní z důvodu zkreslení v případě, že by zahlasoval nějaký cizí element .)
NENUPHAR --- 23:12:01 27.9.2011
---
NENUPHAR --- 23:11:01 27.9.2011
MAKU: já také ne... právě si říkám že tenhle problém protékání / neprotékání by mohl být spíš u žen které HA neužívají. V závislosti an tom zda je ten daný cyklus ovulační či nikoliv. U žen které berou prášky bude hormonální hladina víceméně stabilní a všechny cykly neovulační... uvidíme až zahlasuje víc lidí. akorát jsem to měla udělat neanonymní aby nám tam nehlasovali trollové :)