Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
MUTATOY
[http://www.meopta.cz/data/historie/Meoclub_16_Automatic_H.jpg] [http://www.meopta.cz/data/historie/Meos_Duo.jpg] [http://www.meopta.cz/data/historie/AM_8.jpg] [http://www.filmantik.net/catalog/images/technika_amat_filmu.jpg][http://www.iprima.cz/prima/data/19016/img.jpg]
tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

Hints

tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
super8 normal8 (eumig)
jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
super8aid.net
filmantik/
super8aid.net
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MUTATOY --- 12:25:04 20.6.2011
DAZ: Možna pojistka?
DAZ --- 22:50:45 17.6.2011
Tak jsme tu s dalším problémem, a doufám že naleznu radu ;) tentokrát ale mnohem větším.

Při nedávném promítání se promítačka po vypnutí už nerozeběhla ( meoclub 16 elektronik 2) respektive přestalo jít světlo a ovládání posuvu filmu, snímání zvuku i zesilovače normálně fungují a i pohon a posun přes převíjení nebo zaváděcí páku jede, ale ovládání ani světlo nefungují.
Pojistky jsem měnil.. nepomohlo.
Netušíte někdo čím by to mohlo být?
DAZ --- 16:03:28 24.5.2011
FUJI_ITA: určitě je to v uživateli ;) proto se taky ptám...

FISHEYE_100: samozřejmě sem měnil, promítačka je technicky naprosto v pořádku

MUTATOY: díky moc, přesně tohle sem potřeboval!
MUTATOY --- 14:11:42 24.5.2011
DAZ: ja mam automata 2 a trhalo se mi to jak řikaš. Šlo o to to dobře založit je tam jedna pojistka a dalši zpomalovak pred civkou. Ale je to už taky nějakej patek... kdyžtak tady by měl bejt manual
KinoFórum • Zobrazit téma - 59 manuálů k výrobkům fy Meopta (promítačky a příslušenství)
http://www.zahori18.cz/kino/viewtopic.php?f=21&t=29
FUJI_ITA --- 1:10:45 24.5.2011
DAZ: uz je to nakej patek co sem ji mel v ruce ale pokud se nepletu tak jako u vetsiny promitacek lze rosvitit lampu/ otevrit clonu az po spusteni mororu jinac budes propalovat policka imr, trhani muze bejt dany vice vecma za prvy stara vyschla kopie, spetne zalozino,pokud se to trha pr startu muze to bejt prilis velkym tahem navijeci civky na petatricitce se to stava u starsich kopii pomerne castou kor pokud si nedas bacha a mas pri rozjezdu provesino ... cili promitacky nemusi bejt v pici muze to bejt problem v uzivateli :)
??? --- 22:40:25 23.5.2011
DAZ: Nechápu, co chceš slyšet. Při rozsvícení lampy se ti propálil film - jakým způsobem by tato chyba mohla být vinou navinutí filmu? Máš v piči promítačku, ne? Nebo jakej jinej důkaz chceš?
DAZ --- 19:43:15 23.5.2011
Zdravim, mám dotaz, rozchodil sem promítačku - meoklub16 - elektronik, koupil film, ale jako absolutní začátečník co se promítaček týče potřebuju radu.
První věc kterou jsem nečekal je že film se při rodvícení lampy začal škvařit a díky mé pomalé reakci se do něj propálila díra (naštěstí to bylo na zaváděcím konci). A další momentálně největší problém je to že film se trhá při zapnutí oběhu se po chvíli vždy za výstupem z oběhu trhne. Čím to může být? špatně navinutý film? nebo něco jiného?
MARDOU --- 9:28:35 17.5.2011
Neměl byste někdo na zapůjčení cca na 2 týdny diaprojektory s carousselem (http://en.wikipedia.org/wiki/Carousel_slide_projector)

Odměna, protislužba, ... samozřejmostí.

Díky
(Pošta)
??? --- 12:50:01 13.5.2011
Zdar chlapi, mám dotaz:

Zdá se, že mi zmrdi ukradli moji oblíbenou diapromítačku Pentacon H50:

[http://www.kameramuseum.de/0-fotoprojektor/ddr-geraete/pentacon/pentacon-h50-li.jpg]

Proto řeším, čím ji nahradit. Samozřejmě bych nejradši zase znova ji (a já si ji koupím beztak), protože je malinká, lehká, skladná a roztomilá - a navíc krásně jasně a bíle svítí, ale taky jsem přemýšlel, jestli bych si neměl pořídit i něco lepšího. Za poslední dobu jsem hodně cestoval a z cest dovezl nějakých 100 diáků = 3500+ fotek, ze kterých pro probrání sice třeba dvě třetiny vyházím, ale pořád se bavíme o nějaké tisícovce zarámečkovaných slajdů. Kdybych kdy náhodou dělal promítání rodině nebo kamarádům, tak i rozděleno na deset štací to znamená, že budu jak magor vyměňovat sto rámečků per session a budu s tou promítačkou svítit v kuse třeba dvě hodiny, což na mě i na promítačku klade podle mě už solidní nároky. Proto hledám konzultaci v promítačkách - vím o nich hovno.

Ten můj starej Pentacon měl ty výhody, co jsem popsal nahoře, ale i nevýhody:
- manual focus pochopitelně
- ale co hůř, objektiv zasazenej v plastovým tubusu s plastovým rychlestoupajícím závitem, zajíždějícím do plastovýho protizávitu (tím se ostřilo)
- vakl na tom plastovým objektivu - dalo se s ním shiftovat na všechny strany, čím víc vysunutej, tím víc
- obecně to ostření nebylo moc vychytaný, ocenil bych klasickej kovovej závit bez vaklu
- měl místo jen na dva diáky zaráz, žádnej karusel
- všechno plně manuální
- a topil jak hovado, přičemž chlazení podle mě bylo vyřešeno nedostatečně - žebrování nahoře bylo rozpáleno vždycky do běla a podle mě to není správně

Pročež hledám něco, co by mělo líp vyřešený chlazení výbojky, eventuelně karusel na třeba padesát diáků, eventuelně automatickej posun nějak na dálku, abych u toho nemusel stát jak tvrdý Y, a kovovej objektiv v kovovým pojezdu, žádnej půlcentimetrovej vakl. Na autofocusu netrvám, ty diáky nejsou tak prohnutý, aby to nestačilo nastavit jednou a pak už jen promítat. A samozřejmě hezký bílý světlo a výbojku, která eventuelně půjde sehnat znhovu, když se posere, abych nemusel kupovat novou promítačku. Kdyby to i hezky vypadalo - což ta H50ka vypadala úžasně - tak bych byl moc spokojenej. Většina promítaček je totiž hranatá a škaredá jak prdel.

Dokázali byste něco doporučit? Co je tak řekněme světovej standard v promítačkách? Já se v tom vůbec nevyznám. Představuju si, že jistě Leitz něco má a tady tyhle firmy a že to bude stát desetitisíce, tak to asi nechci, ale je i něco zaplatitelnýho, co by zároveň mělo i pár funkcí a nebylo celý z plastu? Samozřejmě se bavím o kinofilmu.
A eventuelně co je (existuje to vůbec?) taková třeba nejlepší současná promítačka na světě? Já vždycky rád znám ten absolutní top, abych se pak od něj mohl odměřit směrem dolů a najít si svůj kompromis. Snad mi rozumíte.

Díky za každou poradu,
J.