Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAHUTA --- 10:40:50 1.5.2015
EKONY: Takova drobnost, na strankach je stale vidět status Open namísto Waiting list,tedy pokud již vice přihlašených než kapacita.
EKONY --- 0:25:06 28.4.2015
jo a tu aspon jedna takova jaksi retro fotka hotelu a jeho zasazeni v lesich

[http://www.cz.dhamma.org/fileadmin/europe/cz/content/pictures/Srdce_Beskyd.jpg]
EKONY --- 0:23:06 28.4.2015
tak vidim, ze jsem to tu vlastne ani nedal moc na vedomi

Od 24.6.-5.7. se v hotelu Srdce Beskyd na Celadne uskutecni dalsi 10denni kurz vipassany v tradici S. N. Goenky.
Hlasit se muzete zde http://www.cz.dhamma.org/Kurzy-v-CR.1256.0.html?&L=14.
Soucasny stav - tedy 3 dny po spusteni registrace - je cca 135 obdrzenych prihlasek.
Ackoli je kapacita kurzu omezena na 120 studentu, i tak bych doporucoval vsem, kdoz mate zajem kurzu se zucastnit, abyste se neprodlene prihlasili. V soucasne situaci bude vase jmeno zarazeno zrejme na waiting list, ale s ohledem na skutecnost, ze nekteri lide ze sveho zameru prijit nakonec ustoupi, je bezne, ze i ti na waiting listu (ne vsak nutne vsichni) dostanou moznost kurzu se zucastnit.Hotel Srdce Beskyd (Čeladná, Moravskoslezský kraj)

Areál je umístěn na klidném místě uprostřed lesa, v malebné krajině CHKO Beskydy, s překrásnou přírodou a všudypřítomným svěžím vzduchem. Hotel je vzdálen necelých 8 km od nejbližší obce Čeladná a asi 12,5 km od její vlakové stanice. Celková kapacita objektu je cca 310 míst. Počet studentů pro kurz meditace vipassana je však v tomto případě limitován maximálně možnou velikostí kurzu, která činí 120 účastníků. Studenti jsou ubytovaní ve 2 – 4 lůžkových pokojích, z nichž některé disponují připojenou koupelnou, některé pouze umyvadlem a WC, jiné mají sociální zařízení společná pro celé patro. Ženy i muži jsou během kurzu ubytovaní v oddělených křídlech hotelu.

Co je potřeba si s sebou na kurz přivézt, vám sdělíme včas před začátkem kurzu.

MAPA
JANITA --- 11:36:10 16.2.2015
tyjo, tak snad se odhodlám...
EBENY --- 13:37:57 9.2.2015
PURPUREAL:
FENRIS:
Nemyslela jsem to tak, že by Lotos byl POUHÝM imprintem a neměl užitek. O jeho užitku jsem se přesvědčila sama během mnoha let praktikování, takže s Lysebethem is Fenrisem souhlasím. Narážela jsem spíše na představu mnoha lidí, že Lotos je TA JEDINÁ SPRÁVNÁ pozice k meditování. Pro většinu lidí ze západu je nedostupná a snaha o to v ní sedět přinese spíše více škody než užitku. A to platí i pro ty, kteří v ní sice dlouho zvyklí sedět byli, ale pak se něco stalo a objevuje se bolest. Vše je pomíjívé, že ano...:)
FENRIS --- 16:40:39 3.2.2015
BIONAUTES: O lotosu Andre Van Lysebeth v knize Cvicime Jogu pise: "Sezeni v lotosu predevsim zpomaluje krevni obeh v dolnich koncetinach, ucinky tedy vyplivaji ze zmeny krevniho obehu. Část krve určená nohám je odvedena do oblasti břicha, resp. podbřišku. Užitek ze zmeny obehu krve mají také pohlavní orgány a systemy vylucovaci. Lotos udržovaný velmi dlouho nevyvolává mravenčení v dolních končetinách."

Je to asana jako jakakoliv jina, vyzaduje tedy dlouholetou praxi. Na kolena opravdu pozor. Nemelo by v nich píchat.
BIONAUTES --- 13:32:28 19.1.2015
EBENY: To máš pravdu, budu tělu ještě nějaký čas naslouchat, a uvidím co mi odpoví. A tak zatím sedávám sed seiza(zazen) a barmský (k když se mi dost rychle umrtví noha)
EBENY --- 8:00:11 16.1.2015
BIONAUTES: Odpověď na otázku Ti dá samo tělo. Odsedět několik dní v kuse v Lotosu je něco úplně jiného, než si do něj sednout byť i třeba na půl hodiny. Trochu zrádné je to, že bolest v kolenou atd.... se nemusí objevit hned, ale třeba i po několika měsících.

Takže doporučuji neřídit se radou jiných a vlastní představou o tom, jak by to mělo být, ale cítit, co se děje a upřímně na to reagovat.

Osobně sezení v Lotosu vnímám jako imprint, který se do západních myslí dostal díky slušné marketingové masáži o tom, jak má meditující, potažmo jógín vypadat a s realitou to nemá nic společného...)
GEN_IO --- 22:04:10 21.12.2014
LAKSHMANA --- 14:03:44 19.12.2014
Fotky z Panditaramy v Lumbini. Neumim si představit hezčí a lépe vedený meditační centrum. Paráda prostě. Tyhle fotky jsou všechny z pozemku Panditaramy, kde jsem strávil 40 dní. Člověk si tam připadá jako v ráji. :-)

Praxe vedená v tradici Mahasi Sayadaw.
Učitelé: Ven. Sayadaw U Vivekananda & Ven. Sayalay U Bhadda Manika, oba dva žáci Sayadaw U Pandity

Taková specialita je, že na interview se chodí střídavě, jednou k učiteli a podruhé k učitelce. Ze začátku jsem si to neuměl představit, jak budu reportovat napřeskáčku dvěma lidem a následovat dvoje instrukce, ale brzy jsem zjistil, že to mají velmi dobře vychytaný. Tak jak to tam dělají, je to naopak k dobru věci a možnost konzultovat u dvou učitelů jsem vnímal spíš jako luxus.


Letenka - cca. 14000.-
Vlak z Dillí do Gorakhpuru a zpět - cca. 2000.-
Vízum Indie - myslim 800.-
Vízum Nepál 3 měsíce - 2300.-
Dána - já dal 8000.- víc jsem neměl. Zasloužili by si mnohem víc.

Moc doporučuju všem!


Panditarama Lumbini Slideshow by DjPradeep | Photobucket
http://s1377.photobucket.com/user/DjPradeep/slideshow/Panditarama%20Lumbini