Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GEN_IO --- 10:31:50 26.9.2014
EKONY: Jak pravíš drahý příteli ;)
EKONY --- 16:03:52 25.9.2014
GEN_IO: sak jasan, pristi leto by to mohlo byt v Beskydech pro zmenu - uvidime jak dopadnou jednani s majitelem objektu. Sak ten spravny cas prijde - ve spravny okamzik :)
LAKSHMANA --- 14:47:59 25.9.2014
EBENY: Ale neni. :-)
EBENY --- 13:45:45 25.9.2014
EKONY: ok, diky za info
LAKSHMANA: dík za přání.. no, ta úspěšnost je zjevně velmi těžko měřitelná:)
GEN_IO --- 6:53:18 25.9.2014
EKONY: rád byh, velmi rád. ale jak jsem už hned po skončení minulého kurzu říkal, nejdřív kdy se zase dostanu na vpsn bude až děti trošku odrostou a budou moct jet obě k babičce na dva týdny na prázdniny ;) ..tak abychom mohli jet oba s vendul společně. příští léto by ale už možná šlo :) zimy a svátky určitě budeme určitě vždycky s dětmi. ;) ..ty víš jak to u nás je! :D ch ch ch
~~
EKONY --- 2:13:11 24.9.2014
GEN_IO: :) co ty Dane, jdes v zime ?

EBENY: bych se nebal prohlasit, ze kurz v zime bude, otazkou nyni jen je, kdy se spusti registrace (snad jiz konecne zcela on-line) - dle meho to bude hned nejako po setkani na zacatku rijna (vikend 4.-5.) - urcite sem dame info, ze se tak stalo, at se mohou vsichni pripadni zajemci vezdejsi vklidu prihlasit
LAKSHMANA --- 0:46:33 24.9.2014
EBENY: Ti přeju aby to byl úspěšný retreat. :-)
EBENY --- 20:19:48 23.9.2014
LAKSHMANA: ahoj, díky za nabídku, o ctihodné jsem slyšela dobré věci, ale tentokrát cílím na Goenku:)

GEN_IO: :)


???: ok, díky moc za zprávu
LAKSHMANA --- 15:05:50 23.9.2014
EBENY: Ahoj, nevím jestli cílíš výhradně na konkrétní akci, nicméně existuje ještě takřečený "novoroční kurz" pořádaný každoročně skupinou Buddha Mangala. Bývá to týden někde mezi svátky. Letos ho povede sestra Ajahn Chandasiri z anglického kláštera Amaravati (thajská lesní tradice), což je opravdu ispirativní učitelka.

repast z mojí pošty:

Předběžně avizujeme i tradiční Novoroční meditační kurz, klterý tentokrát proběhne pod vedením stihodné Adžán Čandasiri na Váňově statku na Vysočině ve dnech 27. prosince až 2. ledna (kurz tedy tentokrát bude šestidenní) Více informací o tomto kurzu se dovíte z našeho Okružníku, který rozešleme na přelomu záží a října.
??? --- 14:33:46 23.9.2014
EBENY: ahoj, zatim neni jiste, jestli zimni kurz v Zihli probehne.. pokud ano, budeme informaci o otevreni registrace sdilet i pres nyx .)