Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SVA --- 13:31:30 26.3.2012
Vojkovice nad Svratkou – skupinová sezení a 1-denní kurzy, kterého se může zúčastnit každý starý student

skupinová sezení – v pátky v 18:30 hod., s vyjímkou posledního pátku v měsíci

1-denní kurzy – každá poslední sobota v měsíci, sraz mezi 8 - 8:30 hod.

kde: v domě Petra Vančaty, Nádražní 168, 667 01 Vojkovice, 20 min z Brna vlakem i autem (domek se žlutou fasádou a předzahrádkou vedle základní školy)
sezení koordinuje: Petr Vančata, pet9@centrum.cz, tel. 732720905
SVA --- 13:25:01 26.3.2012
Milí přátelé Dhammy,

tímto vás srdečně zveme na 2. letošní setkání pomocníků Dhammy podílejících se na organizování kurzů meditace vipassana v ČR a na činnosti společnosti Czech Vipassana, o.p.s. Setkání se uskuteční v neděli 29.5. 2011 od 10:00 hodin na adrese: Petr Vančata, Nádražní 168, Vojkovice (domek se žlutou fasádou a předzahrádkou vedle základní školy; 20 minut z Brna vlakem i autem).

Setkání bude mít následující program:
• Společná hodinová meditace
• Shrnutí aktivit pomocníků Dhammy a činnosti spol. Czech Vipassana, o.p.s. od posledního setkání v únoru
• Příprava letního kurzu – registrace, nákupy potravin, příprava před kurzem, seznam věcí na kurz, inzerce, pomocníci a manažeři
• Diskuze k aktuálním tématům, např.:
- další pokračování hledání vhodného místa pro kurzy,
- vytvoření pracovních skupin (organizace kurzů, kuchyně, outreach, překlady?),
- prodej a distribuce knihy Umění žít
• Různé - další návrhy a náměty přítomných (promyslete si prosím)

Předpokládaný konec setkání je okolo 15 - 16 hodin. V průběhu si určitě uděláme pauzu na svačinu a čaj. Bylo by velmi milé, kdyby každý účastník donesl něco malého k jídlu a nemuseli jsme se tak zdržovat žádným vařením.
Prosím všechny, kteří se setkání plánují zúčastnit, aby to oznámili na jankoubek@hotmail.com nebo SMS na tel. 608/ 160312.

Jednodenní kurz 28.5.
V sobotu 28.5. se na stejném místě koná jednodenní kurz vipassany, kterého se může zúčastnit každý starý student. Pokud byste rádi využili možnosti spojit účast na setkání s účastí na jednodenním kurzu, je možné na místě i přespat (spací pytel s sebou). Z důvodu omezené kapacity místa je však nutné se na kurz předem přihlásit. Kontakt: Petr Vančata, pet9@centrum.cz, tel. 732720905.

S přáním všeho dobrého.
Metta.

Za organizační výbor české vipassany
Jan Koubek
SVA --- 20:20:42 10.3.2012
Ahoj ráda bych začala dělat skupinové meditace vipassana tak jak ji vyučuje Goenka v Olomouci od příštího týdne. Sezení by mohlo být jednou týdně. Zájemci do pošty.
SVA --- 23:35:37 22.2.2012
Vipassana Meditation Center » Sikyweb
Vipassana Meditation Center » Sikyweb
http://www.sikyweb.cz/2010/11/vipassana-meditation-center/

Pání tak už vím kam po škole!!!! doporučuji shlédnout ty fotečky z centra sektářského Goenky .-)


10 dní uprostřed džungle s výhledem na Himalájské osmitisícovky, 10 dní striktní režim, 10 dní “noble silece” (žádné mluvení ani komunikace), 10 dní rýže 2x denně a 10 dní meditace = extrémně těžká, ale extrémně zajímavá zkušenost > doporučuji všem. Be Happy!

Toto centrum v Pokhaře je jedno z center, které funguje pod záštitou Mr. S.N. Goenka – původem barmský učitel této meditace, který šíří tento původní styl hlavně v Indii, ale je velice oblíbený také na západě. http://www.dhamma.org/
YMLADRIS --- 20:16:50 22.2.2012
tak diskutovat se da normalne v MEDITACE, co?
??? --- 19:24:49 22.2.2012
NICO_PSYCHE: vidim to podobne. Tristeni na vic klubu mi neprijde uplne stastne, ale otevrenou diskuzi bych taky uvital. Vipassana neni muj hlavni zajem, takze bych to udelal asi jen najde-li se aspon par dalsich lidi (kdyztak posta). Otazka je, jestli by to nebyl jen klub plny lidi bez vlastni zkusenosti.
NICO_PSYCHE --- 16:01:01 22.2.2012
???: Já bych byla ráda za založení klubu, kde je prostor pro diskuze. Chápu, že tento je určen k něčemu jinému, k mé lítosti. Kdy se pořádá jaká lekce si mohu najít i na netu. Začala jsem klub sledovat ze stejného důvodu, jako drtivou většinu ostatních... pro tu možnost sdílení zkušeností. Takže já jsem pro.
EKONY --- 9:56:04 22.2.2012
???: mno jestli mas dojem, ze v tomto klubu, kde se povetsinou mlci, dochazi k nejakemu sektareni, tak prosim, jsi svobodny jedinec, delej co uznas sam za vhodne..

pokud mas dojem, ze vipassana okolo pana goenky je sekta, pak jediny zpusob jak se z tohoto dostat, je mit vlastni zkusenost a to tak, ze se sam zucastnis kurzu, nejdrive jako student a pak trebas i jako pomocnik (abys videl i do zakulisi)

pokud bys rad okusil vipassanu a zasekl ses na tom cos tu preposlal, taky nevadi - vyzkousej jine kurzy vipassany - YMLARDIS a jini tu davaji informace i o jinych kurzech pod vedenim jinych ucitelu..

jeste jednou zopakuju - dulezita je tva vlastni ZKUSENOST, ne nazory, rozbory a jine mozkove vyrony

a konecne take - nejdulezitejsi je at uz s tim ci onim pri te ci one prilezitosti - skrzeva vipassanu ci jinou "blabla"sanu, zaktivovat pozorovani sve mysli a tela a jejich vzajemnych interakci, objektivne, nezaujate, a v kazde situaci - to je oc tu bezi
??? --- 7:57:16 22.2.2012
EKONY: slo mi o informace objektivniho razu. Pokud si tu chces sektarit o cistem Goenkovi, tak by asi bylo na miste zalozit dalsi klub o Vipassane.
EKONY --- 6:00:51 22.2.2012
???: na netu mas nazoru dost tak patrej, pokud citis takovou potrebu
tendle klubik je co nejvice o praktickych informacich, objektivniho razu ..
famy, pocity a nazory lidi na cokoli ohledne teto techniky zde nee
preji hodne zdaru