Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKONY --- 17:35:15 22.1.2011
ZLUWA: promiň ale todle zde utipnu (pokud problém, tak pošta..)
viz záhlaví: "Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami,..."

názory jedinců nejsou podstatné, neboť co člověk to jedinečný názor a zkušenost - proto zde nechci, aby se kdokoli nechal unášet a ovlivňovat čímkoli, co není jeho/její vlastní zkušenost - na cokoli se najdou jak přívrženci tak odpůrci, proto každý ať si sám zjistí na základě vlastní zkušenosti kam patří ..

a jen "drobná" oprava k nalikovanému textu: "...Meditační kurz (protože vše bylo podrobně vysvětlováno i začátečníkům) byl veden dvěma učiteli (mužem a ženou) z Holandska, jejich asistenty, ale vlastně dnes již zemřelým Barmáncem S. N. Goenkou..."
-> pan Goenka není dnes již zemřelý, nýbrž je stále žijící bytostí ...
ZIKE --- 14:46:27 22.1.2011
ZLUWA: ten clovek mluvi celkem rozumne, ta intenzita toho reatreatu muze mit pro nektere opacny ucinek. Ja sam bych si na neco takoveho netrufnul ani po sve meditacni praxi...neco takoveho by me asi uplne spalilo...ale mozna taky ne? Ma nekdo podobnou zkusenot?
ZLUWA --- 14:25:36 22.1.2011
Vipassená zkušenost « Vlastimil Marek
http://blog.baraka.cz/2011/01/vipassena-zkusenost/#more-4677

...posílám odkaz na zajímavý postřeh...

Apamadena Sampadetha!
DAGHOR --- 19:08:18 19.1.2011
EKONY: díky za odkaz :)
EKONY --- 19:03:40 19.1.2011
DAGHOR: videa lze zakoupit zde http://www.pariyatti.org/Bookstore/productdetails.cfm?PC=1818, stahování tohodle luxusního materiálu je imho taková malá zvrhlost
anebo si dát další kurzík a všecko si to oživit :)
DAGHOR --- 15:08:24 19.1.2011
Ahoj, lze někde stáhnout videa v angličtině s Mr. Goenkou, které se promítají na 10ti denním kurzu? Absolvoval jsem pár let zpátky a začínám znovu, rád bych se na ně znovu podíval ... klidně do pošty. Díky předem :)
EKONY --- 8:12:16 14.1.2011
SVA: ok máme deal .)

btw k těm možným lokalitám kde se konají kurzy - zde http://www.dhamma.org/en/alphalist.shtml je víceméně ucelený přehled o konaných vipassanových kurzech (v tradici vipassany dle Sayagyi U Ba Khina, jak ji vyučuje S.N. Goenka a jeho asistující učitelé) na jednotlivých kontinentech celého světa - takže výber je docela široký, stačí ovládat angličtinu (kurzy jsou vždy v minimálně dvou jazycích - v místním jazyce, v angličtině, případně dalším) ale hlavně to chce se k tomu rozhýbat .)

a proto kéž všichni mají tu možnost "na vlastní kůži" poznat tuto nádhernou techniku vedoucí ke štastnému, láskyplnému a mírem naplněnému životu !
:)
SVA --- 22:51:28 13.1.2011
EKONY: Dekuji, urcite rada, sezeni v skupine je povzbuzujici, snazim se trosku socializovat, ale nejbliz kam se da jet je do Mohlenice, uz sme se domluvily, ze se budeme i setkavat v OL, do Ovy treba budu mit taky cestu nekdy v unoru, kazdopadne to same plati pro tebe, kdyby ses tu nekde toulal (v ol, nebo spainu).
DARJEEL --- 16:25:28 13.1.2011
EKONY: jedna velká rodina... ;)

no tak když má člověk nějaký základ (sedí doma, což teda jak zjišťuji stále více není úplně běžné...) a ví jak na vipku, tak imho může sedět kdekoliv :-)
EKONY --- 8:24:05 13.1.2011
SVA: jee, to mas rict hned ze ses Sylva z Olomouce ;-)
No tak pekne ty, at se tedy dari!
a kdybys nekdy mela cestu do Ovy tak dej vedet a udelame group sit.


KRALIK: no sedet se da vskutku kdekoliv a ani referenci neni treba, ale pokud zejmena novi cesti studenti nevladnou anglictinou, pak je kurz v CZ docela nezbytnosti pro spravne pochopeni instrukci a teorie a minimalizaci nespravnych vykladu

Jinak samosebou kamkoli