Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZLUWA --- 14:25:36 22.1.2011
Vipassená zkušenost « Vlastimil Marek
http://blog.baraka.cz/2011/01/vipassena-zkusenost/#more-4677

...posílám odkaz na zajímavý postřeh...

Apamadena Sampadetha!
DAGHOR --- 19:08:18 19.1.2011
EKONY: díky za odkaz :)
EKONY --- 19:03:40 19.1.2011
DAGHOR: videa lze zakoupit zde http://www.pariyatti.org/Bookstore/productdetails.cfm?PC=1818, stahování tohodle luxusního materiálu je imho taková malá zvrhlost
anebo si dát další kurzík a všecko si to oživit :)
DAGHOR --- 15:08:24 19.1.2011
Ahoj, lze někde stáhnout videa v angličtině s Mr. Goenkou, které se promítají na 10ti denním kurzu? Absolvoval jsem pár let zpátky a začínám znovu, rád bych se na ně znovu podíval ... klidně do pošty. Díky předem :)
EKONY --- 8:12:16 14.1.2011
SVA: ok máme deal .)

btw k těm možným lokalitám kde se konají kurzy - zde http://www.dhamma.org/en/alphalist.shtml je víceméně ucelený přehled o konaných vipassanových kurzech (v tradici vipassany dle Sayagyi U Ba Khina, jak ji vyučuje S.N. Goenka a jeho asistující učitelé) na jednotlivých kontinentech celého světa - takže výber je docela široký, stačí ovládat angličtinu (kurzy jsou vždy v minimálně dvou jazycích - v místním jazyce, v angličtině, případně dalším) ale hlavně to chce se k tomu rozhýbat .)

a proto kéž všichni mají tu možnost "na vlastní kůži" poznat tuto nádhernou techniku vedoucí ke štastnému, láskyplnému a mírem naplněnému životu !
:)
SVA --- 22:51:28 13.1.2011
EKONY: Dekuji, urcite rada, sezeni v skupine je povzbuzujici, snazim se trosku socializovat, ale nejbliz kam se da jet je do Mohlenice, uz sme se domluvily, ze se budeme i setkavat v OL, do Ovy treba budu mit taky cestu nekdy v unoru, kazdopadne to same plati pro tebe, kdyby ses tu nekde toulal (v ol, nebo spainu).
DARJEEL --- 16:25:28 13.1.2011
EKONY: jedna velká rodina... ;)

no tak když má člověk nějaký základ (sedí doma, což teda jak zjišťuji stále více není úplně běžné...) a ví jak na vipku, tak imho může sedět kdekoliv :-)
EKONY --- 8:24:05 13.1.2011
SVA: jee, to mas rict hned ze ses Sylva z Olomouce ;-)
No tak pekne ty, at se tedy dari!
a kdybys nekdy mela cestu do Ovy tak dej vedet a udelame group sit.


KRALIK: no sedet se da vskutku kdekoliv a ani referenci neni treba, ale pokud zejmena novi cesti studenti nevladnou anglictinou, pak je kurz v CZ docela nezbytnosti pro spravne pochopeni instrukci a teorie a minimalizaci nespravnych vykladu

Jinak samosebou kamkoli
SVA --- 23:56:02 12.1.2011
EKONY: budu v Barcelone tri mesice od brezna ve skole, to centrum je asi 50km, takze jsem se prihlasila ze jim budu o vikendech vypomahavat, popr. i nektere dny v tydnu, jeden cely seating bych si udelala v dubnu /jsem na wait.listu/ a v kvetnu.
KRALIK --- 22:57:41 12.1.2011
martin, co byl s nama minulej rok v zihli (foto), tam byl. sedel i pomahal.
sedet se da vsude, spis to chce reference :)