Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LABARCHA --- 21:44:22 16.5.2008
BINABIK: me taky desil... :) ale da se to v poho zmaknout...na cteni atd tam nemas v podstate ani cas... :) ze se nemuzes pomodlit?? ...nemyslim, ze by to byla potreba, kazdopado do hlavy ti tam nikdo nevidi... :) neboj a jdi do toho, ukoncit to muzes vzdycky, i ta chut mozna i prijde, ale kdyz se o tuto techniku zajimas, tak se neboj a zkus to!! :)
BINABIK --- 21:42:27 16.5.2008
EKONY: Víš co mě nezajímají přesný pocity, během kurzu a během meditací. Spíš mě třeba zajímá jestli si z toho kurzu měl strach, nebo ne. A jestli si to nakonec zvládl v pohodě, neměl chuť utéct pryč a tak...na mě to tak totiž působí no
EKONY --- 21:40:05 16.5.2008
:))
záleží na tom, jak moc tudle techniku (potažmo sám sebe) chceš poznat, páč podle toho potom i obětuješ ...
pokud dáš málo, málo dostaneš, a stejně i naopak, neboli čím víc dáš, tím víc dostaneš
todle je princip, který zaručeně funguje
a imho by sis o tom neměl dělat obrázek na základě individuálních zkušeností jedinců, jejichž zkušenosti jsou už z principu každá jedinečná, stejně jako by byla (či bude) i ta tvoje
prostě si ty věci nepředstavuj, radši to udělej a uvidíš - neboli - just observe .)
BINABIK --- 21:20:31 16.5.2008
Můžu se zeptat jak ste kdo zvládli ten 10-denní kurz? Vipassana mě sice moc zajímá, ale z toho kurzu mám docela strach. Když jsem četl všechno co se tam smí a co ne, jak všechno funguje a tak. To mě docela vyděsilo. Jsem docela dost extrovert takže pro mě je strašný když nemám s lidmi žádný kontakt. Nedokážu si třeba představit že si nemůžu číst nějakou knihu, jít si zacvičit yogu a nebo jít žonglovat...Dokonce se ani kdybych na tom byl nějak špatně nemůžu ani pomodlit. Meditace mě zajímá, ale spíš mě ten kurz děsí než co jinýho
LABARCHA --- 12:36:49 7.5.2008
TERQA: zkus se mrknout na stranky toho centra, jestli se zitra vubec cvici....mozna by tam mel byt i telefon na Ditu, ta o tom mozna vi vic... :)
EKONY --- 12:32:57 7.5.2008
netusim
my si s labarchou davame spolecna sezeni doma ve dvou :)
TERQA --- 10:51:43 7.5.2008
dekuju, nasla jsem.
co zitra? je statni svatek...
EKONY --- 17:37:02 6.5.2008
TERQA: jj, cesky web - sekce "stari studenti" - tam to je
LABARCHA --- 14:30:06 6.5.2008
TERQA: melo by to byt nekde v yogacentru u vytoně...nevim presne.... zkus propatrat cesky web...
TERQA --- 14:03:04 6.5.2008
ahoj, kde a kdy se schazite ke spolecny meditaci v praze? jsem tu na nejakou dobu, tak bych se chtela pridat. diky!