Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PETVAL --- 11:25:33 21.8.2007
EKONY: kdyz vyhledas "vipassana", tak tenhle klub vyjede na prvnim miste. a ta knizka je ciste o vipassane. koncim, kdyztak to smaz
EKONY --- 14:43:31 20.8.2007
PETVAL:
ZUU:

neznam praktictejsi zalezitost nez je praxe sama .) samozrejme ze to tu tipnu, paac o tomdle to tady neni, to uz se snad dalo ze zde doposud napsaneho pochopit ...
kdyz jen tak zbezne kouknu do vyhledavani klubiku, tak nachazim [ BUDDHISMUS info - théraváda, zen, vadžrajána - akce, knihy, učitelé, přednášky, historie ], [ DHARMA - buddhismus - filosofie a praxe, pradžňá a upája ], [ MEDITACE ]
sve knizni doporuceni hazte tam prosim nebo kdekoli jinde, kde neni klub takto jasne vymezen, jako zde .. díííky :)
ZUU --- 21:40:09 19.8.2007
PETVAL: obavam se, ze ramec presahujes:)
coz mi evokuje taktez vybornou knihu prave od Sujivy: Zaklady meditace vhledu
PETVAL --- 21:34:02 19.8.2007
a na Bhante Sujivovi v Orlickych horach nekdo odtud nebyl? doufam, ze tim nepresahuju ramec klubu :)
EKONY --- 17:30:45 13.8.2007
1. na českých stránkách jsou již k dispozici přihlášky na kurz

2. sekce otázky a odpovědi bude upravena zřejmě zítra ..
EKONY --- 14:05:27 9.8.2007
SHEALA: ok
LOOK: ok
diky

Nyní následuje fotka z místa školy v přírode v Žihli, kde bude kurz letos probíhat v termínu 21.12.07 - 1.1.2008. Areál je rozlehlejší, fotka zachycuje pouze budovy kde budou studenti ubytovaní (jiné foto jsem boužel nenašel). Jak vidno i z následující fotky (standardní pokoj), jedná se o pozůstatky socialistických dob. Nicméně fakt, že celý tendle areál je zasazen v prostředí hlubokého lesa, je postačujícím v zpříjemnění lokace minimalizací rušivých vlivů okolí.

[http://www.sklarna.info/uploads/Image/Sklarna.JPG]

[http://www.sklarna.info/uploads/Image/Sklarna%20-%200010.JPG]

dám sem pro jistotu již nyní mapku, jak se tam dostat:

adresa: Škola v přírodě Sklárna, s. r. o.
Nový dvůr 26
331 65 Žihle

mapa: http://www.mapy.cz/?query=id%3Apremise%20422012&mapType=base
LOOK --- 12:39:24 9.8.2007
ok, muj posledni prispevek k tomuto:

proc:
1) nemas cas za zivot vyzkouset vsechno, musis si vybirat. je dobre mit informace, podle kterych to budes delat.
2) zkouset cokoliv neni bez rizika. je poctive informovat take o rizicich kazde metody, at ma zajemce dostatek informaci k rozhodnuti.
SHEALA --- 12:30:50 9.8.2007
EKONY: no podivej, jednim ze zakladuy preziti v soucasne civilizaci je schopnost porozumet psanemu textu
jednou z moznosti jak se clenove destruktivnich kultu a sekt brani , pokud nekdo naznaci ze by mohlo jit o destruktivni kult ci sektu je jednak pouzivani zavadejicich analogii (zavrhujes to aniz bys to zkusila, jako kdybys zavrhla kraula kdybys preecetla instruktazni knizku )
dam ti tedy jinou analogii ... vim neco o fyziologii organismu a mam problemy se zady. Cvicim tedy ruzne cviky, a koupim si knizku kde je nakreslen cvik, ktery je podle mych znalosti velice nebezpecny. Ze svych znalosti fyzilogie vim ze pokud ho skusim, vysoce pravdepodobne se dost osklive zranim... ma tedy smesl tento cvik zkouset ? umet neco posoudit z psaneho textu je dost dulezita vec. Take pokud prijdes s tak kontroverzni veci, musis krome nadseneckych reakci cekat i reakce znacne nepriznive.