Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKONY --- 17:30:45 13.8.2007
1. na českých stránkách jsou již k dispozici přihlášky na kurz

2. sekce otázky a odpovědi bude upravena zřejmě zítra ..
EKONY --- 14:05:27 9.8.2007
SHEALA: ok
LOOK: ok
diky

Nyní následuje fotka z místa školy v přírode v Žihli, kde bude kurz letos probíhat v termínu 21.12.07 - 1.1.2008. Areál je rozlehlejší, fotka zachycuje pouze budovy kde budou studenti ubytovaní (jiné foto jsem boužel nenašel). Jak vidno i z následující fotky (standardní pokoj), jedná se o pozůstatky socialistických dob. Nicméně fakt, že celý tendle areál je zasazen v prostředí hlubokého lesa, je postačujícím v zpříjemnění lokace minimalizací rušivých vlivů okolí.

[http://www.sklarna.info/uploads/Image/Sklarna.JPG]

[http://www.sklarna.info/uploads/Image/Sklarna%20-%200010.JPG]

dám sem pro jistotu již nyní mapku, jak se tam dostat:

adresa: Škola v přírodě Sklárna, s. r. o.
Nový dvůr 26
331 65 Žihle

mapa: http://www.mapy.cz/?query=id%3Apremise%20422012&mapType=base
LOOK --- 12:39:24 9.8.2007
ok, muj posledni prispevek k tomuto:

proc:
1) nemas cas za zivot vyzkouset vsechno, musis si vybirat. je dobre mit informace, podle kterych to budes delat.
2) zkouset cokoliv neni bez rizika. je poctive informovat take o rizicich kazde metody, at ma zajemce dostatek informaci k rozhodnuti.
??? --- 12:30:50 9.8.2007
EKONY: no podivej, jednim ze zakladuy preziti v soucasne civilizaci je schopnost porozumet psanemu textu
jednou z moznosti jak se clenove destruktivnich kultu a sekt brani , pokud nekdo naznaci ze by mohlo jit o destruktivni kult ci sektu je jednak pouzivani zavadejicich analogii (zavrhujes to aniz bys to zkusila, jako kdybys zavrhla kraula kdybys preecetla instruktazni knizku )
dam ti tedy jinou analogii ... vim neco o fyziologii organismu a mam problemy se zady. Cvicim tedy ruzne cviky, a koupim si knizku kde je nakreslen cvik, ktery je podle mych znalosti velice nebezpecny. Ze svych znalosti fyzilogie vim ze pokud ho skusim, vysoce pravdepodobne se dost osklive zranim... ma tedy smesl tento cvik zkouset ? umet neco posoudit z psaneho textu je dost dulezita vec. Take pokud prijdes s tak kontroverzni veci, musis krome nadseneckych reakci cekat i reakce znacne nepriznive.
EKONY --- 10:40:53 9.8.2007
LOOK: mozna ze je objektivni, mozna ze neni, kdo nema vlastni zkusenost a chce, nechť si to přečte. Já tady nechci obhajovat ničí objektivní nebo subjektivní pohledy či kritiky - proč ztrácet čas něčím tak nesmyslným ? Tohle je krásný příklad toho, jak lidé získají příležitost zavrhnout něco dřív, než se s tím měli možnost setkat osobně, a to jen na základě názoru někoho jiného... - to je přece špatné, není ? Takové přízemní mi připadne, člověk si pak připadá jako odborník na věc o které má pouze načteno ... Jakoby někdo zavrhl plavací styl kraula na základě instruktážní knížky kterou si přečetl bez toho aniž by to kdy zkusil stím, že to je určitě horší než třebas prsa ... Nechci zde dovolit, aby k takovýmdle přízemnostem docházelo, proto to zde nechci ani povolovat.
Komu se to nezdá, tomu se to prostě nezdá a nemusí to tu číst, kdo si chce přečíst o Vipassaně a být načtěný Vipassanový vzdělanec, nechť guuglí do haleluja a ujišťuje se od jiných lidí vtom, že to za to nestojí ...

Tendle klub je pro získání objektivních praktických informací pro ty, kteří rádi zkoušejí věci na vlastní kůži dřív, než si stačí udělat názor. Díky za pochopení..
LOOK --- 0:05:51 9.8.2007
EKONY: muj prispevek je IMHO objektivni nazor na techniku (pouze neni muj, coz nevim proc by melo vadit). ale mozna si tim mazanim myslel jen ty druhe dva. vazne si precti minimalne bod 4.1, ktery se opira o Satipatthana suttu, coz je hlavni(a mozna jedina) promluva Buddhy o Vipassane. Je tam citelny rozdil. Cesky vyslo v Nyanaponika Théra: Jádro buddhistické meditace (rozebrano, takze knihovna. nebo anglicky na netu)
EKONY --- 22:44:32 8.8.2007
SHEALA: o zakazu pozivani caje nic nevim ...
ta pravidla maji svou logiku, ktera se cloveku ukaze az si tim sam projde, do te doby to budou pro vsechny jen virtualni slova a nelibe znejici pravidla ("Zas mně nějaký pamrd chce v něčem omezovat...")
a říkat že tato metoda je za hranou nebo na hraně nebo co to vlastně říkaš - neni to trošku opovážlivé dělat takovedle úsudky bez sve vlastni prime zkusenosti ????

LOOK: kritiky jsou fajne, ale je to furt to same, ceho se chci zde vyvarovat, a to sdelovani necich kritik, nazoru, dojmu aspodobne... neni preci nejlepsi vlastni zkusenost , nebo ne ?? co z toho ze Franta s vidlema rika fuj a Marie s odznakem rika mňam, těch názorů je tolik co je lidí, takže čí je ten určující ?

all: jeste jednou vas prosim, at zde neuvadite jakekoli nazory na techniku, kritiky, nazory, dojmy, at uz takove ci onake, jine varianty, odlehcujici formy, a jine zbytecnosti... Mým cílem je předat objektivni informace o letošním kurzu v ČR a možnosti kurzů po celém světě, na nichž kdokoliv může poznat tuto techniku přímou zkušeností. Vezdejší klub jsem nezřídil proto, ať se zde objevují takové příspěvky, neboť to ničemu nepřispívá a je to na diskuze, o kterých tendle klub prostě není. Takže ještě jednou díky a příště bez diskuze mažu :)
CHIHIRO --- 19:53:33 8.8.2007
SHEALA: nevidela bych to tak tragicky, je to proste procešs doprovazeny sebemrskacstvim a to odrikani si je proste cesta k ociste
??? --- 19:33:21 8.8.2007
LOOK: mimo jine se mi take nezdaji pravidla ohledne nemluveni, zakazu pozivani caje a onanie (to je opravdu na spozorneni, co je nejakemu guruovi do meho soukromeho zivota)
nedoporuceni odhazet, etc. Rekla bych ze tato metoda je uz dost na hrane, pokud ne uz za hranou, a tpo uz z toh co se tu pise v klubu.
Osobne se mi zrovna nelibi jak se z nyxu stava bezplatna reklamni plocha pro organizace a lidi na hrane co za hranou.