Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 9:27:41 28.8.2020
AN EASY PATH TO HAPPINESS

A Global Webinar on Introduction to Vipassana Meditation in English.

Guest Speaker
Mr. Vallabh Bhansali,
Co-Founder, ENAM GROUP

Event Date & Time : Sunday, Sept 6, 2020 @ 11 am till 12:30 pm IST

Language : English

VIPASSANA is a simple, practical and scientific method for PURIFYING THE MIND to enjoy real peace within.

The session will comprise of theoretical aspects of Vipassana, a short guided practice of Anapana, Talk & Q/As.

Anapana Meditation greatly helps in taming the monkey mind and increasing the overall Mental Well Being. The simple process of focusing on the breath, de-clutters the mind making it pure & peaceful.

1) Join the event LIVE through WebEx meeting software :
Event number:
170 604 4034
Event password : 1234

The link to Join the event on Webex:
https://vrionlinecourse.webex.com/...linecourse/onstage/g.php?MTID=e8c395eb076b3ae7088b907cb4c402913

(Upto 1000 participants only, if full please join on below YouTube LIVE link )

2 ) Join the event on YouTube Live link :
AN EASY PATH TO HAPPINESS : A Global Webinar on Introduction to Vipassana Meditation in English
http://www.youtube.com/watch?v=7MIYptr5ZGk


All meditators and non-meditators are welcome to join / share with your family & friends.

Organised by :
VRI - Vipassana Research Institute, Igatpuri, Nasik and Dhamma Thali Vipassana Samiti, Jaipur,
India

Practising Vipassana - Global Meditators Experiences :
Experiences of Vipassana Meditators (English)
http://www.youtube.com/watch?v=OT1_29yHH5E


Global websites :
www.dhamma.org
www.vridhamma.org
EKONY --- 0:56:06 19.8.2019
DATELJ: jojo, něco takového mít u nás doma by byla paráda. Navic tam chystají snad do konce tohoto roku ještě dodělat meditační cely, což bude ideálni pro ještě hlubší práci.
DATELJ --- 17:31:39 18.8.2019
Poláci mají centrum fakt pěkné (https://www.cz.dhamma.org/cs/mista-kurzu-10d-dhamma-pallava/) a to ticho kolem :-). I v těch vedrech krásný chládek a klimu mají vyřešenou tak, že o ní ani nevíte. Bylo by fajn mít něco takového v republice.
Kdo by jste chtěl koupit knihu Umění žít od Williama Harta v češtině, je udělaný nový eshop https://www.knihaumenizit.cz. Z knihkupectví se nějak ztratila
EKONY --- 22:42:18 19.4.2019
???: :D jj, DJ Mára v akci
??? --- 22:13:40 19.4.2019
EKONY: tys byl v kuchyni, ale vlacek pastvinacek intenzivne doplnovala sekacka na travu&zvukove velmi rozmanita rodinka na prazdninach hned za otevrenym oknem+tikajici hodiny nad hlavou. konvecni zvuky, ale asie hadr chvilema :)
EKONY --- 18:33:09 19.4.2019
hh, to mi připomíná dřívější kurz v ČR, v Pastvinách, kde každý den několikrát za den projížděl okolo místního jezera vláček Pastviňáček, který to pokaždé hrdě oznamoval ampliónem. Se mi to nemálo vrylo do mysli.

Tak či onak, na některá centra v Indii to nemá. Co tam je možné generovat za hluk, to by jeden nevymyslel.
MAHUTA --- 7:49:43 19.4.2019
???: asi píšeš o centru na Novem zealandu. Nebyl jsem tam,ale od všech slýcham jenom chvalu. Vim jen ze se s nimi nemohli domluvit tak to řeší soudně. Pokud je slišet střelba jen občas-jak píšeš 2x 3x denně by mě osobně ani nevadilo. Před par lety jsem byl na kurzu kde nam 3dny soused kosil pod okny křovinakem-to už bylo trochu dost,ale i to se dalo zvladnout :)
??? --- 6:48:21 19.4.2019
???: Spis bych takovou strelnici bral prave jako dar - skvely trenink pro opravdovy trenink mysli :))
??? --- 6:47:03 19.4.2019
MAHUTA: No nejak si nejsem jistej jestli to meditacni centrum co zminuju s timto ucitelem a dalsima lidma kolem centra skutecne slapou tu spravnou stezku vipassany. Napriklad tim, ze se soudi se svym sousedem - strelnici, protoze pres den slysi rany z pusek (z vlastni zkusenosti je slyset vystrel tak dvakrat trikrat denne, coz neni nikak hrozny myslim). Podle toho co rika Goenka by naopak mel takovy zabehnuty praktik nikterak nepodnecovat jakekoli reakce - at uz pozitivni ci negativni. Jit k soudu dle myho svedci o tom, ze to tady zas tak horky s jejich “svatosti” nebude..
MAHUTA --- 16:19:00 17.4.2019
???: zrovna minulý měsíc jsme tohle tema probirali s učitelem(ve španělsku) , zadny konkretni zavěr ze strany učitele nebyl vysloven( tedy jen to ze si mas vybrat jednu cestu), ale co jsme z tech dizkuzí pochytily(tykali se i fungovani a pravidel centra/center) tak pokud ma např někdo praxi masaže a použiva i energicka lečení apd a praktikuje i Vipassanu,tak nepraktikovat tyto techniky současně-tzn. rano večer Vip. a masažni praxi uplně oddělit od jeji praxe včetně anapany. A ohledně tech hovoru o chodu v centrech-konkretně třeba rozhodnuti nějakych změn,kde i drobnosti casto musi schvalit kdekdo tam padl takovy argument z indickych center,kde se casto změny ději hned v ramci momentalnich potřeb a nikdo se na nic nepta,hlavně aby studenti dostali co je třeba,což je ve shodě o čem Goenka mluví v dizkusích pro servery. Takže obecně co jsem za leta pochopil a zažil, je hodně na učiteli v ten dany moment jak rozhodne a ne o pravidlech ktera se daji měnit/nějak se vyvíjí. Tak doufam a věřim ze to nespadne do takove te zapadní byrokracie(jak vidno probihaji uz i dizkuze) a pravidla se nebudou dodrzovat až přiliš striktně v situacich kdy to neni vhodné. Budte štastní