Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VIPASSANA - meditační technika & umění žít
EKONY

Meditace Vipassana, jak ji vyučuje S. N. Goenka podle tradice Sayagyi U Ba Khina

[http://www.lokvani.com/lokvani/a_images/232SNG.gif]

stránky meditace Vipassana v ČR
stránky meditace Vipassana ve světě (v angličtině)

Všechny potřebné informace týkající se techniky meditace Vipassana, pořádání kurzů této techniky v České republice a ve světě a spousty dalších užitečných informací okolo Vipassany naleznete na výše uvedených odkazech. Takže neváhejte a dříve než zde začnete klást otázky tak se začtěte prosím.


Tento klub byl založen za účelem rozšíření povědomí o této báječné technice meditace a předání praktických informací všem zájemcům.
Tento klub není určen jakýmkoli debatám nad "nesmrtelností brouka" či jiným filosofickým dišputacím, není rovněž určen předávání osobních zkušeností, dojmů či názorů získaných z prodělaných kurzů či vlastního praktikování, nebudou se zde povolovat jakékoli srovnávací statistiky s jinými technikami, ani žádné jiné odbočky a kličky od ústředního tématu klubu, kterým je získání základních informací o technice a její následné přímé poznání a praktikování v každodenním životě.

[http://www.dhamma.org/images/icons/aniwheel2.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LITTLEFOX --- 22:17:16 11.12.2018
V Orlických horách se otevřelo nové meditační centrum.
Více informací => Maha Phala Rama
Pokud se to sem nehodí, smažte to.
??? --- 7:37:10 16.4.2018
Zdravím Vás, jen si tu odložím, zaujalo "tématické" zpracování.

vipassana-for-hackers/vipassana-for-hackers.pdf at master · deobald/vipassana-for-hackers · GitHub
https://github.com/deobald/vipassana-for-hackers/blob/master/vipassana-for-hackers.pdf
EKONY --- 20:42:14 18.1.2018
ad Polsko: nebyl jste tam nekdo ted na tom vanocnim ceskem kurzu? by mne zajimal feedback, jak se libilo a tak ;)
SPHEX --- 17:10:17 18.1.2018
AMANES23: podívám se na to, uvažoval jsem o něčem podobném)
AMANES23 --- 15:24:00 18.1.2018
Ahoj, nechysta se nekdo na 10ti denni kurz do Polska (28 Mar 2018 - 08 Apr 2018)?
Je to jediny ktery je v blizke dobe otevreny pro muze (a to, jsa v NL, jsem koukal i po NL, BE a DE..)
Dik
EKONY --- 17:04:44 13.12.2016
MAHUTA: diky za link. A ona to tam covece dala asi na podklade informace na centralnich strankach (dhamma.org), kde je pod "Mista konani" a pod Evropou/Ceskou republikou skutecne uvedeno z nejakeho duvodu Praha.. uz jsem tam napsal prispevek s uvedenim aktualni informace, ale na tech dhamma.org strankach necham Prahu, paac lokality kurzu se stejne furt meni, a kdo chce vedet kde se kurz kona, jde asi spise rovnou na prehled kurzu tak ci onak..

???: ne tedy ze bych mel (ono to v mem pripade neni ani fyzicky mozne), ale par tehuli jsem potkal a pochvalovaly si to. Ne ze by to teda byla prochazka ruzovou zahradou, ale to neni nikdy tak jak tak. A tehule maji vyhodu v tom ze muzou mit extra jidlo vecer (a ne jen ovoce jako ostatni novi studenti) :) a v pripade potreby trosilinku odlehcenejsi pristup. Co je vsak nejlepsi je, ze budouci maminka medituje rovnou za dva - pro rodici se bytost neni lepsiho daru do zivota.
??? --- 18:32:06 14.11.2016
Má některá z vás zkušenost s vipassanou v těhotenství? :)
MAHUTA --- 11:51:38 11.11.2016
Nahodou jsem narazil na rozhovor s Dankou a její zkušenost z Malayského centra, Akorat na konci uvadí že se kona 2x ročně kurz v Praze, což tak není. Momentalně je to v Beskydech http://www.spiritualplanet.cz/...ci-vipassana-proc-meditovat-a-jak-probiha-meditacni-kurz-vipassany/
EKONY --- 10:09:05 28.10.2016
SAKJA_PANDITA: jj, je to tak vsude stejne. Ale tak ona je za tim celkem pochopitelna vec. Pomahani na kurzu slouzi k prohloubeni a upevneni se v praxi teto techniky. Proto se po lidech chce, aby kdyz uz nic, tak meli aspon jasno v tom, ze tohle (vipassana teto tradice) je cesta, kterou chteji jit. Pokud tomu tak neni, pak by primarni ucel jejich zapojeni se do pomoci nemusel byt naplnen, a imho by navic mohli (prave z duvodu nasledovani i jinych technik) negativne ovlivnit ostatni na kurzu, kteri se prichazeji upevnit prave v teto praxi.

Ono to tedy neni tak, ze by nebyl zajem o tve dobrovolniceni. Je to vsak postaveno tak, ze prvotnim zajmem je tvuj vlastni uzitek z tveho zapojeni se do pomoci, pricemz covek musi chtit se v teto praxi rozvinout ci upevnit, cehoz primym vyjadrenim je, ze uz neresi nic dalsiho.

Do te doby nez se tento pocit dostavi (u nekoho hned po prvnim kurzu, u nekoho pozdeji) myslim ze neni problem sednout si dalsi kurz (s vyjimkou urcitych pripadu). Ale pomahani je jakoby dalsim krokem na ceto ceste, proto je zde tento minimalni pozadavek (kterych s dalsimi "kroky" pribyva).